מאת:


שאלה:
אדם שנמצא בחול' רוב ימי השנה לצורך עבודתו כעצמאי, עוסק שם במתן ייעוץ אסטרטגי ושוכר דירה. האם ניתן לדרוש הוצאות לינה מוכרות בסך 127 דולר ליום (ארצות הברית)  + הוצאות אשל 81 דולר ליום (במידה ונדרשו הוצאות לינה)? עבור כל ימי השהייה הנ"ל?
 
תשובה:
ראשית יש לבחון כי אכן מדובר בתושב ישראל לצרכי מס, בהתאם למבחן הטכני (מספר ימי שהייה בישראל) ולמבחן המהותי (מבחן מרכז החיים). ככל ואכן מדובר בתושב ישראל, ההוצאות המותרות בניכוי מוגדרות בתקנות מס הכנסה (ניכוי הוצאות מסויימות), תשל"ב-1972. כפי שציינת בשאלתך, גובה הוצאות הלינה המותרות בניכוי יקבע בהתאם למספר הימים הימים הכולל בהם שהה הנישום מחוץ לישראל כמוגדר בתקנות דנן. נדגיש כי בנושא מורכב זה ונוכח חשיפת המס הפוטנציאלית הגבוהה (לרבות לעניין תשלום דמי ביטוח לאומי ) מומלץ ביותר לקבל ייעוץ משפטי מעו"ד המתמחה במיסוי בינלאומי.
 
----------------------------
---------------------------
אנו עושים את כל המאמצים על מנת לענות בצורה מקצועית ומקיפה. יחד עם זאת, חשוב לנו להבהיר, כי אין לראות בתשובותינו כייעוץ משפטי מחייב ולאור העובדה כי אנו עדים לשאלות מעניינות ומקצועיות אשר לעתים חסרות בנתונים עובדתיים. משל כך אנו בדעה כי יהיה הכי טוב לתאם פגישה, על מנת שנוכל לתת לכם שירות מקצועי ואיכותי.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.66 ע"י 3 גולשים

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.