מאת:


שאלה:
אדם שנמצא בחול' רוב ימי השנה לצורך עבודתו כעצמאי, עוסק שם במתן ייעוץ אסטרטגי ושוכר דירה. האם ניתן לדרוש הוצאות לינה מוכרות בסך 127 דולר ליום (ארצות הברית)  + הוצאות אשל 81 דולר ליום (במידה ונדרשו הוצאות לינה)? עבור כל ימי השהייה הנ"ל?
 
תשובה:
ראשית יש לבחון כי אכן מדובר בתושב ישראל לצרכי מס, בהתאם למבחן הטכני (מספר ימי שהייה בישראל) ולמבחן המהותי (מבחן מרכז החיים). ככל ואכן מדובר בתושב ישראל, ההוצאות המותרות בניכוי מוגדרות בתקנות מס הכנסה (ניכוי הוצאות מסויימות), תשל"ב-1972. כפי שציינת בשאלתך, גובה הוצאות הלינה המותרות בניכוי יקבע בהתאם למספר הימים הימים הכולל בהם שהה הנישום מחוץ לישראל כמוגדר בתקנות דנן. נדגיש כי בנושא מורכב זה ונוכח חשיפת המס הפוטנציאלית הגבוהה (לרבות לעניין תשלום דמי ביטוח לאומי ) מומלץ ביותר לקבל ייעוץ משפטי מעו"ד המתמחה במיסוי בינלאומי.
 
----------------------------
---------------------------
אנו עושים את כל המאמצים על מנת לענות בצורה מקצועית ומקיפה. יחד עם זאת, חשוב לנו להבהיר, כי אין לראות בתשובותינו כייעוץ משפטי מחייב ולאור העובדה כי אנו עדים לשאלות מעניינות ומקצועיות אשר לעתים חסרות בנתונים עובדתיים. משל כך אנו בדעה כי יהיה הכי טוב לתאם פגישה, על מנת שנוכל לתת לכם שירות מקצועי ואיכותי.
תושב ישראל לצורכי מס

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.66 ע"י 3 גולשים

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים