מאת:


הנדון - חיוב במס על דירת מגורים ברומניה + פולין  

שאלתך:

מהו החיוב במס בישראל? האם יש משהו באמנות הפטור תשלום במס בארץ או הדין הרגיל שניתן לשלם בארץ מס של 15% על ההכנסה משכ"ד בניכוי פחת בארץ ובניכוי מס ששולם בחו"ל?

 
תשובתנו:

על פי האמנות למניעת כפל מס בין ישראל לבין רומניה ובין ישראל לבין פולין - על תושב ישראל המפיק הכנסות ממקרקעין המצויים במדינות הללו יחול מס במדינות בהן נמצא המקרקעין. אלא שבכך לא מוענק פטור כלשהו לתושב ישראל מדיווח ומתשלום מס בישראל (תוך קיזוז המס ששולם אותן מדינות) בהתאם לסעיף 121 או סעיף 122 א' לפקודת מס הכנסה.

 

* אין לראות בתשובה זו משום ייעוץ משפטי מחייב.

 

---------------------------
אנו עושים את כל המאמצים על מנת לענות בצורה מקצועית ומקיפה. יחד עם זאת, חשוב לנו להבהיר, כי אין לראות בתשובותינו כייעוץ משפטי מחייב ולאור העובדה כי אנו עדים לשאלות מעניינות ומקצועיות אשר לעתים חסרות בנתונים עובדתיים. משל כך אנו בדעה כי יהיה הכי טוב לתאם פגישה, על מנת שנוכל לתת לכם שירות מקצועי ואיכותי.

 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.