מאת:


הנדון - העברת מידע על חשבונות בנק או נכס בחו"ל

שאלתך:
שמעתי מפי שכן אצלנו שהוא קיבל מכתב אזהרה מן הבנק לגבי חשד לאחזקת חשבון זר.
האם בנקים בישראל מתעסקים עם חשבונות בחו"ל ולהפך? מהיכן יש להם מידע?
 
תשובתנו:
אכן כן, הבנקים החלו לשלוח לאחרונה אזהרות לבעלי חשבונות החשודים שאינם תושבי ישראל והזהירו אותם כי מידע לגביהם הועבר לרשויות המס בחו"ל. מאחר ומדינת ישראל חתומה על הסכמים שונים עם מדינות האיחוד האירופאי ((OECD החלה הזרמת מידע בין המוסדות הפיננסיים השונים בין המדינות, כך שאם בעבר יכול היה אדם להחזיק חשבון בשוויץ ולגור בישראל ואיש לא היה יודע על כך, המידע הזה במוקדם או במאוחר יועבר לרשויות המס בישראל וכך גם להפך - בנקים מישראל מעבירים מידע אודות חשבונות שקיים לגביהם חשד כי הם תושבי מס של מדינה זרה ולא באמת מתגוררים בישראל.
 
זהו קצה קרחון של תופעה שתלך ותגבר, וחשוב לדעת על כך מבעוד מועד. כבר לא ניתן להניח כי אם יש לי חשבון בנק או נכס בחו"ל, איש לא ידע על כך אם לא אדבר על כך. המידע שיועבר בין המדינות השונות ייתן לכל מדינה תמונה מלאה לגבי נכסים או חשבונות ממדינות אחרות שמוחזקים בידי תושביה. יש להבין כי אם רשות המיסים מגלה נכס או חשבון שנמצא בחוץ לארץ ואינו מדווח לרשויות המס, לפי חוקי מדינת ישראל מדובר בעניין פלילי ומלבד הסיכון הכלכלי אזרח שמחזיק חשבון או נכס כזה חשוף לסיכון של מעצר בהליך פלילי. לאור המצב החדש רשויות המס בשנתיים האחרונות פתחו אפיקים שונים "להכשרת" המצב כדי להעמיד בפני אזרחי המדינה אפשרות להכשיר את הנכס או החשבון המוחזק בחו"ל. פתח ההזדמנות הזו ייסגר בשנת 2020, כך שנכון להיום יש לשכן שלך עוד מה לעשות, אם יפעל בדרך הנכונה על פי החוק בליווי משפטי נכון, ובלבד שיעשה זאת בזמן הקרוב.
 
---------------------------
אנו עושים את כל המאמצים על מנת לענות בצורה מקצועית ומקיפה. יחד עם זאת, חשוב לנו להבהיר, כי אין לראות בתשובותינו כייעוץ משפטי מחייב ולאור העובדה כי אנו עדים לשאלות מעניינות ומקצועיות אשר לעתים חסרות בנתונים עובדתיים. משל כך אנו בדעה כי יהיה הכי טוב לתאם פגישה, על מנת שנוכל לתת לכם שירות מקצועי ואיכותי.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.