עריכת הסכם חיים משותפים לזוגות חד-מיניים
 
זוג שאינו נשוי רשאי לערוך הסכם חיים משותפים, שנחשב הסכם רחב יותר מהסכם הממון, ויכול לכלול בנוסף לנושאים הכלכליים גם נושאים אחרים הנוגעים לחיים המשותפים הן בסיומם והן במהלכם.
הסכם לחיים משותפים, או בשמו האחר "הסכם זוגיות", מיועד לבני זוג שחיים בזוגיות ללא נישואין רשמיים בין אם הם רואים או מגדירים עצמם כידועים בציבור ובין אם לאו. להסכם שכזה יתרונות רבים: 
1. כך למשל הסכם זה תקף מבחינה משפטית באופן מיידי ואינו מצריך אישור כלשהו לנפקותו (בשונה מהסכם ממון למשל).
2. בנוסף מעניק ההסכם מעין תוקף רשמי והוכחה על הזוגיות, דבר המהווה יתרון עבור זוגות חד מיניים בהכרה בהם לצורך הטבות וזכויות המגיעות להם מהרשויות השונות.
3. כמו כן הסכם כזה יוצר הצהרה בדבר הכרתם של הזוג כידועים בציבור.
גם בפן הכלכלי להסכם כזה יתרונות רבים - כך למשל ההסכם מסדיר מחלוקות בדבר תחילת המועד שבו התחיל השיתוף, מגדיר מהו הרכוש המשותף לבני הזוג ומהו הרכוש הנפרד וכן מונע מאבקים משפטיים עתידיים. בכך למעשה מסייע הסכם חיים משותפים לחסוך כסף, זמן ועוגמת נפש מבני הזוג.
על דרך הכלל "הסכם חיים משותפים" יכלול הצהרה כי בני הזוג הם בני זוג. כמו כן יכלול ההסכם את כל הסדרת ענייני הילודה, גידול ילדים, חינוכם וכו' ובנוסף יתייחס הוא לרכוש של בני הזוג, הן המשותפים והן הנפרדים. בנוסף ניתן לכלול בהסכם מסוג זה גם התייחסות לרכוש שעתיד להתקבל אצל מי מבני הזוג בעתיד כגון מתנות, ירושות, צוואות וכו'.
אנו במשרד עורכי הדין דורון טיקוצקי קנטור גוטמן צדרבוים ושות', בעלי ותק וניסיון רב בכתיבת הסכמים מסוג זה. מרכז הפעילות במשרדנו הוא עו"ד ישראל מרק, אשר נחשב למומחה בעל שם בתחום הסכמי הזוגיות השונים ואשר יעמוד לצידכם בהכנתו וניסוחו של ההסכם אשר יתאים בצורה המדויקת לצורכיכם.
 
התקשרו עוד היום ונשמח לסייע לכם בביצוע ההליך על הצד הטוב ביותר!
 
 
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.


מידע מקצועי

סכסוך עסקי בתוך המשפחה

משרדנו מתמחה בייצוג בנים או בנות הנתונים בסכסוך עסקי עם מי מהוריהם, אביהם ו/או אמם, וזאת באמצעות סיוע מקצועי של עורכי דין ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים ורשויות מס, לחצו כאן לפרטים.

עורך דין לגירושין עקב בגידה

ייצוג נשים המגלות כי הבעל בוגד בהן, לטובת בניית אסטרטגיה והערכות לגירושין בסיוע עו"ד ורו"ח מומחה בגירושין, פירוק, שיתוף ושמירה על זכויות האישה.

סכסוך בין אחים

משרדנו יודע לטפל במקרים סבוכים שכאלה ולבחון את המצב דרך משקפיים משפטיות וחשבונאיות זהירות, כאלה היודעות לאתר את הבעיה ולפתור אותה נכון.

חיים משותפים

משרדנו מתמחה בליווי בני זוג בהם אזרח זר ואזרח או בעל רישיון לישיבת קבע בישראל, המקיימים חיים משותפים ללא נישואין (ידועים בציבור), לרבות בני זוג מאותו מין שנישאו או שמקיימים חיים משותפים ללא נישואין.

דרישה לשינוי הסכם משמורת

אף פעם לא מאוחר לדרוש משמורת משותפת ולגברים גרושים יש אפשרות לזכות במשמורת משותפת על ילדם, גם במצבים בהם הסכימו מלכתחילה אחרת במסגרת הסכם הגירושין.

הליך גירושין - השלבים המרכזיים בדרך

מדי שנה מתגרשים בישראל אלפי זוגות. לאור המציאות הנוכחית, שבה דומה שמספר המתגרשים רק הולך ועולה, עולה גם החשיבות של ניהול נכון של תהליך הפרידה עצמו. לעתים ישנה אפשרות לנהל את הסכסוך בצורה מכובדת, ולהגיע להסכם מתוך הבנה. עם זאת, לעתים קרובות יותר קיימת נטייה לוחמנית, שמתקשה לראות את הצד השני.

רישום מכר על פי צוואה

האם ירושה היא עסקת מכר? סיקור מיוחד בענייני רישום הנכס בטאבו, העברת נכס בירושה - האם מדובר בעיסקה פטורה ממס שבח, או שמא מדובר במס נדחה?

חשיבות עריכת הסכם יחסי ממון

שני מסלולים עיקריים לחלוקת רכוש קיימים במשפט הישראלי הנקבעים על פי מועד נישואי בני הזוג. עניינם של זוגות הנישאו לפני שנת 1974 יידון על פי "חזקת השיתוף בנכסים" כפי שהתפתחה בפסיקת בתי המשפט בישראל.

מעמד אישי: פירוק שיתוף בין בני זוג

הסמכות לדון בענייני הרכוש בין בני זוג הינה מקבילה לבית המשפט לענייני משפחה ולביה"ד הרבני כאשר הסמכות תיקבע על פי מרוץ הסמכויות - לכל "שיטה" לחלוקת הרכוש ישנם חריגים ופסיקה ענפה בנושא, וכי בסופו של יום כל מקרה ייבחן לגופו ועל פי נתוניו הספציפיים.

צו הגנה מכוח החוק למניעת אלימות במשפחה

במסגרת צו ההגנה, בסמכותה של הערכאה השיפוטית להשתמש באמצעים דרסטיים: להרחיק אדם ממקום מגוריו של בן משפחתו המוגן או לאסור עליו להימצא במרחק מסוים ממקום המגורים, אף אם יש לאדם זה זכות כלשהי בבית או בדירה הנ"ל; לאסור על אדם להטריד את בן משפחתו בכל דרך ובכל מקום ולאסור על אדם לפעול בכל דרך המונעת או מקשה על שימוש בנכס המשמש כדין את בן משפחתו אף אם יש לו זכות כלשהי בנכס; להורות לאדם המחויב בצו (לאחר קבלת תסקיר מפקיד סעד) לייתן התחייבות שיקבל טיפול מגורם שיקבע על ידי בית המשפט.

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם