עריכת הסכם חיים משותפים לזוגות חד-מיניים
 
זוג שאינו נשוי רשאי לערוך הסכם חיים משותפים, שנחשב הסכם רחב יותר מהסכם הממון, ויכול לכלול בנוסף לנושאים הכלכליים גם נושאים אחרים הנוגעים לחיים המשותפים הן בסיומם והן במהלכם.
הסכם לחיים משותפים, או בשמו האחר "הסכם זוגיות", מיועד לבני זוג שחיים בזוגיות ללא נישואין רשמיים בין אם הם רואים או מגדירים עצמם כידועים בציבור ובין אם לאו. להסכם שכזה יתרונות רבים: 
1. כך למשל הסכם זה תקף מבחינה משפטית באופן מיידי ואינו מצריך אישור כלשהו לנפקותו (בשונה מהסכם ממון למשל).
2. בנוסף מעניק ההסכם מעין תוקף רשמי והוכחה על הזוגיות, דבר המהווה יתרון עבור זוגות חד מיניים בהכרה בהם לצורך הטבות וזכויות המגיעות להם מהרשויות השונות.
3. כמו כן הסכם כזה יוצר הצהרה בדבר הכרתם של הזוג כידועים בציבור.
גם בפן הכלכלי להסכם כזה יתרונות רבים - כך למשל ההסכם מסדיר מחלוקות בדבר תחילת המועד שבו התחיל השיתוף, מגדיר מהו הרכוש המשותף לבני הזוג ומהו הרכוש הנפרד וכן מונע מאבקים משפטיים עתידיים. בכך למעשה מסייע הסכם חיים משותפים לחסוך כסף, זמן ועוגמת נפש מבני הזוג.
על דרך הכלל "הסכם חיים משותפים" יכלול הצהרה כי בני הזוג הם בני זוג. כמו כן יכלול ההסכם את כל הסדרת ענייני הילודה, גידול ילדים, חינוכם וכו' ובנוסף יתייחס הוא לרכוש של בני הזוג, הן המשותפים והן הנפרדים. בנוסף ניתן לכלול בהסכם מסוג זה גם התייחסות לרכוש שעתיד להתקבל אצל מי מבני הזוג בעתיד כגון מתנות, ירושות, צוואות וכו'.
אנו במשרד עורכי הדין דורון טיקוצקי קנטור גוטמן צדרבוים ושות', בעלי ותק וניסיון רב בכתיבת הסכמים מסוג זה. מרכז הפעילות במשרדנו הוא עו"ד ישראל מרק, אשר נחשב למומחה בעל שם בתחום הסכמי הזוגיות השונים ואשר יעמוד לצידכם בהכנתו וניסוחו של ההסכם אשר יתאים בצורה המדויקת לצורכיכם.
 
התקשרו עוד היום ונשמח לסייע לכם בביצוע ההליך על הצד הטוב ביותר!
 
 
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.


מידע מקצועי

סכסוך עסקי בתוך המשפחה

משרדנו מתמחה בייצוג בנים או בנות הנתונים בסכסוך עסקי עם מי מהוריהם, אביהם ו/או אמם, וזאת באמצעות סיוע מקצועי של עורכי דין ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים ורשויות מס, לחצו כאן לפרטים.

עורך דין לגירושין עקב בגידה

ייצוג נשים המגלות כי הבעל בוגד בהן, לטובת בניית אסטרטגיה והערכות לגירושין בסיוע עו"ד ורו"ח מומחה בגירושין, פירוק, שיתוף ושמירה על זכויות האישה.

עורך דין צוואות חכמות

משרדנו מתמחה בעריכת צוואות ומנגנוני נאמנות חכמים אשר יבטיחו את עתיד ילדייך ו/או כל אינטרס אחר החשוב לך בעניין - לחצו כאן לפרטים נוספים בנושא.

סכסוך בין אחים

משרדנו יודע לטפל במקרים סבוכים שכאלה ולבחון את המצב דרך משקפיים משפטיות וחשבונאיות זהירות, כאלה היודעות לאתר את הבעיה ולפתור אותה נכון.

מלחמת יורשים

מלחמת ירושה בשם ילדי ההורה המנוח, עם בת או בן הזוג השני של האם או האב המנוח

חיים משותפים

משרדנו מתמחה בליווי בני זוג בהם אזרח זר ואזרח או בעל רישיון לישיבת קבע בישראל, המקיימים חיים משותפים ללא נישואין (ידועים בציבור), לרבות בני זוג מאותו מין שנישאו או שמקיימים חיים משותפים ללא נישואין.

הליך גירושין - השלבים המרכזיים בדרך

מדי שנה מתגרשים בישראל אלפי זוגות. לאור המציאות הנוכחית, שבה דומה שמספר המתגרשים רק הולך ועולה, עולה גם החשיבות של ניהול נכון של תהליך הפרידה עצמו. לעתים ישנה אפשרות לנהל את הסכסוך בצורה מכובדת, ולהגיע להסכם מתוך הבנה. עם זאת, לעתים קרובות יותר קיימת נטייה לוחמנית, שמתקשה לראות את הצד השני.

חובות מנהל העיזבון

סעיף 82 לחוק הירושה, התשכ"ה – 1965, קובע את תפקיד מנהל העיזבון בהאי לישנא: "מנהל עזבון חייב, בכפוף להוראות בית-המשפט, לכנס את נכסי העזבון, לנהל את העזבון, לסלק את חובות העזבון, לחלק את יתרת העזבון בין היורשים, לפי צו-ירושה או צוואה מקויימת, ולעשות כל דבר אחר הדרוש לביצועם של צו-ירושה או של צוואה מקויימת".

רישום מכר על פי צוואה

האם ירושה היא עסקת מכר? סיקור מיוחד בענייני רישום הנכס בטאבו, העברת נכס בירושה - האם מדובר בעיסקה פטורה ממס שבח, או שמא מדובר במס נדחה?

חשיבות עריכת הסכם יחסי ממון

שני מסלולים עיקריים לחלוקת רכוש קיימים במשפט הישראלי הנקבעים על פי מועד נישואי בני הזוג. עניינם של זוגות הנישאו לפני שנת 1974 יידון על פי "חזקת השיתוף בנכסים" כפי שהתפתחה בפסיקת בתי המשפט בישראל.

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם