עריכת הסכם חיים משותפים לזוגות חד-מיניים
 
זוג שאינו נשוי רשאי לערוך הסכם חיים משותפים, שנחשב הסכם רחב יותר מהסכם הממון, ויכול לכלול בנוסף לנושאים הכלכליים גם נושאים אחרים הנוגעים לחיים המשותפים הן בסיומם והן במהלכם.
הסכם לחיים משותפים, או בשמו האחר "הסכם זוגיות", מיועד לבני זוג שחיים בזוגיות ללא נישואין רשמיים בין אם הם רואים או מגדירים עצמם כידועים בציבור ובין אם לאו. להסכם שכזה יתרונות רבים: 
1. כך למשל הסכם זה תקף מבחינה משפטית באופן מיידי ואינו מצריך אישור כלשהו לנפקותו (בשונה מהסכם ממון למשל).
2. בנוסף מעניק ההסכם מעין תוקף רשמי והוכחה על הזוגיות, דבר המהווה יתרון עבור זוגות חד מיניים בהכרה בהם לצורך הטבות וזכויות המגיעות להם מהרשויות השונות.
3. כמו כן הסכם כזה יוצר הצהרה בדבר הכרתם של הזוג כידועים בציבור.
גם בפן הכלכלי להסכם כזה יתרונות רבים - כך למשל ההסכם מסדיר מחלוקות בדבר תחילת המועד שבו התחיל השיתוף, מגדיר מהו הרכוש המשותף לבני הזוג ומהו הרכוש הנפרד וכן מונע מאבקים משפטיים עתידיים. בכך למעשה מסייע הסכם חיים משותפים לחסוך כסף, זמן ועוגמת נפש מבני הזוג.
על דרך הכלל "הסכם חיים משותפים" יכלול הצהרה כי בני הזוג הם בני זוג. כמו כן יכלול ההסכם את כל הסדרת ענייני הילודה, גידול ילדים, חינוכם וכו' ובנוסף יתייחס הוא לרכוש של בני הזוג, הן המשותפים והן הנפרדים. בנוסף ניתן לכלול בהסכם מסוג זה גם התייחסות לרכוש שעתיד להתקבל אצל מי מבני הזוג בעתיד כגון מתנות, ירושות, צוואות וכו'.
אנו במשרד עורכי הדין דורון טיקוצקי קנטור גוטמן צדרבוים ושות', בעלי ותק וניסיון רב בכתיבת הסכמים מסוג זה. מרכז הפעילות במשרדנו הוא עו"ד ישראל מרק, אשר נחשב למומחה בעל שם בתחום הסכמי הזוגיות השונים ואשר יעמוד לצידכם בהכנתו וניסוחו של ההסכם אשר יתאים בצורה המדויקת לצורכיכם.
 
התקשרו עוד היום ונשמח לסייע לכם בביצוע ההליך על הצד הטוב ביותר!
 
 
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.


רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם