מאת: עמית גרוס, עו"ד


משרדנו מתמחה בליווי בני זוג בהם אזרח זר ואזרח או בעל רישיון לישיבת קבע בישראל המקיימים חיים משותפים ללא נישואין (ידועים בציבור),
לרבות בני זוג מאותו מין שנישאו או שמקיימים חיים משותפים ללא נישואין.

 

הליך הטיפול כולל הגשת בקשה מפורטת לרשות האוכלוסין, ההגירה ומעברי הגבול במסגרתה יש לספק הוכחות ממשיות לקיומו של קשר ולחיים משותפים. במסגרת הטיפול בבקשה עורכת הרשות בדיקה מקיפה ומעמיקה, הכוללת בין היתר גם ראיון אישי ונפרד לכל אחד מבני הזוג, תוך מתן דגש על הנושאים שלהלן:
א. כנות הקשר הזוגי בין בני הזוג והמשך קיומו;
ב. בדיקת מרכז חיים משותף בתחום מדינת ישראל;
ג. היעדר מניעה ביטחונית או פלילית לאישור הבקשה;


היה והרשות החליטה לקבל את הבקשה והכירה בכך שאכן מדובר בחיים משותפים ובקשר זוגי כן ואמיתי, יקבל האזרח הזר אשרת שהייה ועבודה (מסוג ב/1) לתקופה של שנה. במקרה בו קיימת התרשמות שלילית של הפקיד המטפל מטעם הרשות, או במקרים בהם אין מרכז חיים משותף בישראל - הבקשה תסורב. במקרים בהם עולה חשד לכנותו של הקשר, רשאי הפקיד המטפל להורות על הפקדת ערבות כתנאי להמשך הטיפול והדיון בבקשה. במקרה בו בן הזוג הישראלי הינו אזרח ישראל, בחלוף שלוש שנים בהן שהה האזרח הזר תחת אשרת העבודה לעיל (ב/1), ובכפוף לכך שאין כל מניעה של כנות קשר או מרכז חיים משותף בישראל, יוכל האזרח הזר לעתור לקבלת מעמד של תושב ארעי תחת אשרה מסוג א/5.

 

ההליך להסדרת מעמד בישראל מכוח 'חיים משותפים' הוא הליך סבוך וממושך ומצריך ליווי מקצועי ומיומן לכל אורך הדרך עד לקבלת המעמד המבוקש. הטיפול בבקשות מסוג זה מעלה שאלות רבות המצריכות ידע רב ובקיאות בהוראות הדין השונות. הליווי שהעניק משרדנו ללקוחות רבים בתחום זה, מקנים לו ארגז של כלים מקצועיים המאפשרים התמודדות עם סיטואציות שונות ומורכבות בזמן אמת, ומניעת פגיעה בזכויות בני הזוג.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

סכסוך עסקי בתוך המשפחה

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרדנו מתמחה בייצוג בנים או בנות הנתונים בסכסוך עסקי עם מי מהוריהם, אביהם ו/או אמם, וזאת באמצעות סיוע מקצועי של עורכי דין ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים ורשויות מס, לחצו כאן לפרטים.

עורך דין לגירושין עקב בגידה

מאת: אלי דורון, עו"ד

ייצוג נשים המגלות כי הבעל בוגד בהן, לטובת בניית אסטרטגיה והערכות לגירושין בסיוע עו"ד ורו"ח מומחה בגירושין, פירוק, שיתוף ושמירה על זכויות האישה.

סכסוך בין אחים

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרדנו יודע לטפל במקרים סבוכים שכאלה ולבחון את המצב דרך משקפיים משפטיות וחשבונאיות זהירות, כאלה היודעות לאתר את הבעיה ולפתור אותה נכון.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם