מחלקת קניין רוחני של משרדנו בראשותו של עו"ד נידאל סיאגה, שותף במשרדנו, מתמחה ברישום ואכיפה של זכויות קניין רוחני של חברות ועסקים בישראל .
 
קניין רוחני הוא שם כולל לסוגי זכויות בנכסים הלא מוחשיים שהינם פרי יצירתו של אדם, כגון יצירות, אמצאות, עיצובים, מוניטין ועוד. ההגנה באמצעות זכויות הקניין הרוחני מתייחסת ליצירה האינטלקטואלית כשלעצמה ולא לאובייקט הפיזי (לדוגמא: לא למכונה אשר יוצרה לפי האמצאה, אלא לאמצאה כשלעצמה, שהיא פרי המאמץ החשיבתי של הממציא ואשר על פיה נבנתה אותה מכונה).
 
למחלקת המשרד ניסיון רב שנים באכיפת קניין רוחני לבעלי זכויות ובהגנה על מפרים אשר נטען לגביהם כי הם מפרים סימני מסחר.
המשרד מייצג חברות גדולות לצד אנשים פרטיים אשר עיצבו סימני מסחר משלהם ומבקשים לרשום אותו ברשם סימני המסחר וליהנות  מהגנת החוק.  
 
בראש המחלקה עומד עוה"ד נידאל סיאגה אשר צבר ברבות השנים ניסיון רב באכיפת קניין רוחני למותגי אופנה גדולים, מותגי ילדים מפורסמים מובילים ולקבוצות כדורגל בינלאומיות. כמו כן, המחלקה מעניקה שירותי רישום של סימני מסחר, לרבות, הגשת תגובות לבקשות לביטולי רישום סימני מסחר  וגם הגשת בקשות לביטול רישום סימני מסחר. המשרד מתמחה בנוסף במתן הגנה על זכויות יוצרים מכל הסוגים ובטיפול בתביעות שהוגשו  כנגד מפרי זכויות יוצרים.  
 
תנו לצוות עו"ד קניין רוחני, מקצועי ובעל נסיון של שנים בתחום לייצג אתכם נאמנה! 
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

מידע מקצועי

טיפול בתביעות בדבר העתקת תמונות ותכנים באינטרנט

המשמעות היא כי יש בנמצא יותר ויותר גורמים שרק מחפשים אחרים המעתיקים מתוך האתר שלהם או מכל מקור אחר תמונות, סמלים, סרטים, תכנים ועוד וזאת על מנת לתבוע מהם כסף. למעשה החוק בישראל מאפשר היום די בנקל לתבוע כל גורם המעתיק תמונה או יצירה אחרת או מאמר שהזכויות יוצרים בו שייכים לאחר....

תביעות עקב הפצת לשון הרע באינטרנט

עידן רשת האינטרנט והרשתות החברתיות מאפשר לכולנו להתבטא ולהגיע לקהל גדול יותר מאי פעם ללא מתווכים, ובדומה לכל כלי שימושי ניתן בימנו לנצל זאת במקרים רבים גם לרעה.

רישום סימני מסחר והגנה כנגד מפרים

סימן מסחרי הינו אמצעי חשוב ביותר לטובת מיתוג וקידום מוצר, שירות ועוד, ומשכך חשוב וראוי לרשום אותו בצורה נכונה, כסימן הנמצא בבעלות ממציאו. רישום הסימן המסחרי מבטיח את הבעלות של הלקוח בסימן ומאפשר לו לעשות בו שימוש באופן בלעדי ובכלל זה, להשתמש בו לטובת פרסום פועלו, לבדל אותו מאחרים, למכור אותו, להשכיר אותו וכדומה.

כיצד נגן על האפליקציה שבפיתוחנו?

החשש הקיים אצל יזמים הוא לרוב הפחד כיצד יגנו על הפיתוח שלהם, הן בשלב ההמצאה והן בשלב השימוש. כדי לענות על החשש וחוסר הבהירות מומלץ להתייעץ עם מומחה בתחום שידריך וימנע מהרעיון שלכם "להיגנב" ע"י האחר.

תופעת הפרת זכויות הקניין הרוחני ותפקידו של אגף המכס במלחמה בתופעה זו

קניין רוחני מוגדר כזכות הבעלות של מאן דהוא על היבטים ערטילאיים, לא מוחשיים, של מוצרים שונים אשר בהם הושקעו על ידו הון, מאמץ וכושר יצירה.

הפחתות מס בתחום הקניין רוחני

בתאריך 24 במאי 2012 נתנה הממשלה הקפריסאית אור ירוק להענקת שורה ארוכה של תמריצי מס אשר נועדו להביא לצמיחתה וחיזוקה של כלכלת האי השוכן בים התיכון. תמריצי המס נוגעים לתחומים נרחבים תוך מתן דגש מיוחד על משטר הקניין הרוחני במדינה, מתוך תכלית עיקרית שמטרתה לשפר ולשכלל את התחרותיות בענף זה ולהביא להרחבת ההשקעה בפיתוח ומחקר.

ביהמ"ש הורה לשותף במיזם אינטרנטי להשיב את התוכנה והדומיין בו עשה שימוש לחברה המשותפת

לאחרונה התפרסם פסק דין מפי כב' השופטת ד'ר דרורה פלפל, שעניינו תביעה למתן צו מניעה קבוע ולקביעת פיצוי כספי בגין הפרת זכויות קניין רוחני ועשיית עושר ולא במשפט הנובעות מהעברת רישום הבעלות בשם המתחם "Blidira.co.il" על שם חברת "מקורות תוכנה בע"מ. כמו כן מעשיית שימוש שלא כדין בדומיין ובתוכנה שפותחה במסגרת מיזם אינטרנטי.

ע"א 9183/09 The Football Association Premier League Limited נגד פלוני

המשיב הוא בעל אתר אינטרנט המציע לגולשים צפייה ישירה במשחקי כדורגל בשידור חי ללא תשלום. בית המשפט המחוזי קבע כי לא הופרו זכויות היוצרים של הליגה שמשדרת את השידור החי. כמו כן קבע בית המשפט המחוזי לעניין "שימוש הוגן" כי מדובר במקרה זה בפעילות שיש בה תרומה חברתית חשובה, וכי למשתמשים קיימת זכות להשתתף בחיי התרבות ולצפות במשחקי ספורט בינלאומיים.

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם