חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

שימוש לא מורשה ביצירה

מישהו העתיק ו/או עשה שימוש ביצירה שלך? מישהו מעתיק ממך ו/או עשה שימוש בתוכנה, אפליקציה, סימן מסחרי, מאמר, פטנט, ציור, צילום  או יצירה אחרת שלך?

על מנת ליצור יצירה, עלינו להשקיע עבודה רבה - יכול ויצרנו סימן מסחרי, יכול ויצרנו תוכנת מחשב ויכול ויצרנו תמונה, ציור, מאמר, ספר או כל דבר אחר. מה שידוע הוא כי יצירה מקורית ונכונה, במיוחד כזו המקדמת את הפעילות העסקית שלנו, מצריכה עבודה והשקעה רבה, לטובת הצלחה.

יתרה מזאת, כלל גדול הוא כי כשרון קשה ואולי אף לא ניתן לרכוש, כך שיש בנמצא הרבה אנשים מלומדים וחכמים, אשר עם כל הכבוד והערכה, אין להם את היכולת ואת הכישרון ליצור משהו ייחודי משלהם, כזה שאין בנמצא בשוק החופשי או אצל מתחרים. היה והנך קורא שורות אלא – סביר להניח כי לך דווקא יש את הכישרון המיוחל.

העתקה שכזו שקולה לגניבה

עצם העתקה ו/או שימוש ללא הרשאה ביצירה שלך, שקול לגניבה. הקניין הרוחני ביצירה הוא שלך ורק שלך - אתה זה שהשקעת, אתה זה שייצרת ומשכך אתה הוא הבעלים של היצירה, מה שאוסר על אחרים לעשות בה שימוש לא הסכמה מסחרית עמך ו/או להעתיק את היצירה ולהציגה כאילו נעשתה על ידי האחר. יוצא, כי כל מי שמעתיק אותך ו/או עושה שימוש ביצירתך ללא הסכמתך, אם בצורה מלאה ואם בצורה מתוחכמת – מפר את הזכויות שלך, רומס את הקניין שלך, מתהדר בנוצות לא לו ופוגע בבטן הרכה שלך, מה שמחייב פעולה משפטית, בדרך של תביעה כספית וכזו שתעצור את המפר מפועלו זה.

לעניות דעתו של האדם הסביר, שעה בא אחר אותו, גונב ממנו ומנסה בדרך זו לעשות לביתו – אין אלא לפעול מולו, למצות עמו את הדין, לתבוע אותו, לדרוש הפסקה מיידית של השימוש בחומר המפר ובמקביל לתבוע אותו בגין הנזקים שנגרמו לך. במסגרת הליך מסוג זה, יש לדרוש את הרווחים שהמפר  גרף לכיסו כתוצאה מאותה פעולת גזל, מאותה עוולה מסחרית.

כיצד אנו יכולים לסייע לך בעניין?

במשרדנו, המורכב מעו"ד, כלכלנים ורו"ח, מחלקת קניין רוחני ייעודית, אשר כל בקיאותה הוא בתחומים אלה של הגנה על קניין רוחני ומיצוי הדין עם אותם גורמים אשר העתיקו אותך ועשו בקניינך כבשלהם.

משרדנו, באמצעות מחלקה ייעודית זו, ידע לפעול במידי כנגד אותם גורמים מפרים ולהביא לידי מיצוי הדין. למשרדנו הניסיון רב בשנים של התנהלות מול גופים מפרים, אם ישראלים ואם בין-לאומיים, כמו גם ניסיון ליטיגטורי מוכח, כך שהיה ותיתן לנו את הזכות – נדע לפעול ללא דיחוי לטובת נטרול הנדרש וגביית המתחייב.

התקשר אלינו עתה ואנו נכנס במידי לפעולה!
אלי דורון 054-4251054

שירותי המשרד

© כל הזכויות שמורות למשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס