מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


טיפול בתביעות בדבר העתקת תמונות ותכנים באינטרנט (הפרת זכויות יוצרים)

האינטרנט נכנס לחיים של כל אחד מאיתנו ויחד עמו נכנסו אין ספור גורמים ועורכי דין שרק מחפשים כאלה המבצעים במסגרת האינטרנט עוולות ומחדלים. המשמעות היא כי יש בנמצא יותר ויותר גורמים שרק מחפשים אחרים המעתיקים מתוך האתר שלהם או מכל מקור אחר תמונות, סמלים, סרטים, תכנים ועוד וזאת על מנת לתבוע מהם כסף.
 
למעשה החוק בישראל מאפשר היום די בנקל לתבוע כל גורם המעתיק תמונה, מאמר או יצירה אחרת שהזכויות יוצרים עליהם שייכים לאחר. זכויות היוצרים לא רשומות בשום מקום והן למעשה שייכות ליוצר / צלם / כותב השורות או לכל גורם אחר שיצר את התמונה, הציור או היצירה. יתרה מזאת, החוק קובע כי אם פלוני או אלמוני מעתיק צילום או יצירה אחרת בפוסט, פרסום או בכל מקום אחר, בתום לב או במכוון, הרי שבמיידי הוא ביצע עבירה ולכן ניתן לתבוע אותו בפיצוי כספי מהותי בגין אותם נזקים. הלכה למעשה, יש נכון להיום אנשים אשר כל עיסוקם הוא בלפרסם באינטרנט צילומים וחומרים ובמקביל לחפש את אלה שמעתיקים את הנעשה על ידם והכל על מנת לתבוע ולקבל כסף קל.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע בעניין זה?
משרדנו יודע לייצג את אותם קורבנות, אותם גורמים אשר בתום לב מצאו תמונה או מאמר או חומר אחר והעתיקו אותו לטובת מטרה כזו או אחרת מבלי לקחת בחשבון כי המעשה שלהם חושף אותם לתביעות כספיות. משרדנו יודע לייצג את אותם ישראלים אשר מקבלים מכתבי התראה מעו"ד בדבר דרישה כספית בטרם תוגש תביעה ולהתמודד מולם. משרדנו יודע כיצד לפעול מול אותם גורמים אשר פרנסתם היא בלאתר את אותם תמימים, להלחיץ אותם ולנסות להוציא מהם כסף. משרדנו מודע לכך כי יש בנמצא כאלה המקבלים מכתבים מאיימים ומוציאם עצמם מול עו"ד וגורמים המנסים להפעיל עליהם לחצים כבדים.

אנו יודעים להתמודד עם כל אלה, אנו יודעים להביא לידי התמודדות מנצחת מול מקרים אלה. אל תחשוש,התקשר אלינו עתה, נקיים פגישה לא מחייבת ונפעל בהתאם. עו"ד אלי דורון 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

רישום סימני מסחר והגנה כנגד מפרים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

סימן מסחרי הינו אמצעי חשוב ביותר לטובת מיתוג וקידום מוצר, שירות ועוד, ומשכך חשוב וראוי לרשום אותו בצורה נכונה, כסימן הנמצא בבעלות ממציאו. רישום הסימן המסחרי מבטיח את הבעלות של הלקוח בסימן ומאפשר לו לעשות בו שימוש באופן בלעדי ובכלל זה, להשתמש בו לטובת פרסום פועלו, לבדל אותו מאחרים, למכור אותו, להשכיר אותו וכו'.

תביעות עקב הפצת לשון הרע באינטרנט

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

עידן רשת האינטרנט והרשתות החברתיות מאפשר לכולנו להתבטא ולהגיע לקהל גדול יותר מאי פעם ללא מתווכים, ובדומה לכל כלי שימושי ניתן בימנו לנצל זאת במקרים רבים גם לרעה.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם