ייצוג נפגעים מהפצת תמונות אינטימיות ואחרות ברשת על ידי עו"ד לדיני אינטרנט
 
הפצת תמונות אינטימיות ו/או סרטונים ללא אישור, בין אם באמצעות הרשת החברתית פייסבוק, בין אם באמצעות ה-WhatsApp ובכל אמצעי אחר, מהווה עוולה אזרחית  ועבירה פלילית.
לפיכך, למי שנפגע מהפצת תמונותיו עומדות שתי דרכיי התמודדות - הגשת תביעה אזרחית במסגרת יתבע פיצוי ועצירת הפרסום והגשת תלונה במשטרה, כאשר ניתן לבחור בשתי הדרכים במקביל:
בפן האזרחי: החוק המרכזי המטפל בהפצת תמונות הוא חוק הגנת הפרטיות. על פי סעיף 2(4) לחוק הגנת הפרטיות, אחת מההגדרות של פגיעה בפרטיות היא "פרסום תצלומו של אדם ברבים בנסיבות שבהן עלול הפרסום להשפילו או לבזותו". תחת הגדרה זו חוסה ההגנה על מי שתמונותיו הופצו ברשת, ומשכך, מי שהפיץ את התמונות, אף אם רק העביר תמונה אחת ויחידה שקיבל, חשוף לתביעה ממי שנפגע. על פי חוק הגנת הפרטיות, מי שנפגע מהפצת תמונתו רשאי לתבוע מהמפיץ פיצוי ללא הוכחת נזק העומד על סך של 50,000 ₪ ואף כפול מכך אם יוכיח שמטרת ההפצה הייתה לשם פגיעה מכוונת. כמובן, שככול וההפצה רחבה יותר, כך הפיצוי גדל וככול ויש בנמצא להוכיח נזק – הפיצוי גדל בהתאם.
בפן הפלילי: על מנת להתמודד עם התופעה של הפצת תמונות אינטימיות ברשת, בוצע בשנת 2014 תיקון בחוק למניעת הטרדה מינית, לפיו "פרסום תצלום, סרט או הקלטה של אדם, המתמקד במיניותו, בנסיבות שבהן הפרסום עלול להשפיל את האדם או לבזותו, ולא ניתנה הסכמתו לפרסום" יחשב הטרדה מינית. לאור תיקון החוק, העונש על הפצת תמונה אינטימית עשוי אף להגיע לכדי מאסר בפועל. יצוין, כי בשל הפיכת התופעה למכת מדינה, מדיניות רשויות האכיפה היא להחמיר ולהגיש כתבי אישום חמורים במקרים אלו (הנחיית פרקליט המדינה 02.29).
 
כיצד משרדנו יכול לסייע בנושא?
במשרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי משרד המשפטים, קיימים הידע והניסיון על מנת לסייע למי שנפגע מהפצת תמונותיו בשני הנתיבים - הן מחלקה אזרחית מנוסה שתגיש עבורו תביעה אזרחית כנגד הפוגע על מנת להבטיח פיצוי הולם, והן עורכי דין המתמחים בפליליים שילוו את הנפגע בהגשת התביעה ובכל ההליכים הפליליים כנגד הפוגע.
 
התקשר אלינו עתה ותן לנו להגן על זכויותיך - התקשר עתה לעו"ד אלי דורון 054-4251054
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.


מידע מקצועי

טיפול בתביעות בדבר העתקת תמונות ותכנים באינטרנט

המשמעות היא כי יש בנמצא יותר ויותר גורמים שרק מחפשים אחרים המעתיקים מתוך האתר שלהם או מכל מקור אחר תמונות, סמלים, סרטים, תכנים ועוד וזאת על מנת לתבוע מהם כסף. למעשה החוק בישראל מאפשר היום די בנקל לתבוע כל גורם המעתיק תמונה או יצירה אחרת או מאמר שהזכויות יוצרים בו שייכים לאחר....

תביעות עקב הפצת לשון הרע באינטרנט

עידן רשת האינטרנט והרשתות החברתיות מאפשר לכולנו להתבטא ולהגיע לקהל גדול יותר מאי פעם ללא מתווכים, ובדומה לכל כלי שימושי ניתן בימנו לנצל זאת במקרים רבים גם לרעה.

רישום סימני מסחר והגנה כנגד מפרים

סימן מסחרי הינו אמצעי חשוב ביותר לטובת מיתוג וקידום מוצר, שירות ועוד, ומשכך חשוב וראוי לרשום אותו בצורה נכונה, כסימן הנמצא בבעלות ממציאו. רישום הסימן המסחרי מבטיח את הבעלות של הלקוח בסימן ומאפשר לו לעשות בו שימוש באופן בלעדי ובכלל זה, להשתמש בו לטובת פרסום פועלו, לבדל אותו מאחרים, למכור אותו, להשכיר אותו וכדומה.

כיצד נגן על האפליקציה שבפיתוחנו?

החשש הקיים אצל יזמים הוא לרוב הפחד כיצד יגנו על הפיתוח שלהם, הן בשלב ההמצאה והן בשלב השימוש. כדי לענות על החשש וחוסר הבהירות מומלץ להתייעץ עם מומחה בתחום שידריך וימנע מהרעיון שלכם "להיגנב" ע"י האחר.

תופעת הפרת זכויות הקניין הרוחני ותפקידו של אגף המכס במלחמה בתופעה זו

קניין רוחני מוגדר כזכות הבעלות של מאן דהוא על היבטים ערטילאיים, לא מוחשיים, של מוצרים שונים אשר בהם הושקעו על ידו הון, מאמץ וכושר יצירה.

הפחתות מס בתחום הקניין רוחני

בתאריך 24 במאי 2012 נתנה הממשלה הקפריסאית אור ירוק להענקת שורה ארוכה של תמריצי מס אשר נועדו להביא לצמיחתה וחיזוקה של כלכלת האי השוכן בים התיכון. תמריצי המס נוגעים לתחומים נרחבים תוך מתן דגש מיוחד על משטר הקניין הרוחני במדינה, מתוך תכלית עיקרית שמטרתה לשפר ולשכלל את התחרותיות בענף זה ולהביא להרחבת ההשקעה בפיתוח ומחקר.

ביהמ"ש הורה לשותף במיזם אינטרנטי להשיב את התוכנה והדומיין בו עשה שימוש לחברה המשותפת

לאחרונה התפרסם פסק דין מפי כב' השופטת ד'ר דרורה פלפל, שעניינו תביעה למתן צו מניעה קבוע ולקביעת פיצוי כספי בגין הפרת זכויות קניין רוחני ועשיית עושר ולא במשפט הנובעות מהעברת רישום הבעלות בשם המתחם "Blidira.co.il" על שם חברת "מקורות תוכנה בע"מ. כמו כן מעשיית שימוש שלא כדין בדומיין ובתוכנה שפותחה במסגרת מיזם אינטרנטי.

ע"א 9183/09 The Football Association Premier League Limited נגד פלוני

המשיב הוא בעל אתר אינטרנט המציע לגולשים צפייה ישירה במשחקי כדורגל בשידור חי ללא תשלום. בית המשפט המחוזי קבע כי לא הופרו זכויות היוצרים של הליגה שמשדרת את השידור החי. כמו כן קבע בית המשפט המחוזי לעניין "שימוש הוגן" כי מדובר במקרה זה בפעילות שיש בה תרומה חברתית חשובה, וכי למשתמשים קיימת זכות להשתתף בחיי התרבות ולצפות במשחקי ספורט בינלאומיים.

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם