מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, עמית משה כהן, עו"ד


מחירי הנדל"ן הגבוהים במדינתנו מביאים ישראלים רבים לתור אחר השקעות נדל"ן אלטרנטיביות בחו"ל. מיקומו של האי הקפריסאי, קרבתו לישראל, היותה של קפריסין מרכז עסקי בינלאומי פופולרי, מדיניות המס האטרקטיבית (מס רווח הון נמוך בשיעור 20%), מזג האוויר הנוח, השתייכותה של המדינה לאיחוד האירופי ומעל לכל היצע מרשים של נכסי נדל"ן במחירים אטרקטיביים במיוחד אשר ערכם ממשיך להאמיר בקצב מרשים לאורך השנים האחרונות, מבססים את קפריסין כיעד פופולרי עבור ישראלים המחפשים השקעות בענף הנדל"ן.

 

החל מדירות חדר, וכלה בווילות מפוארות עם בריכה פרטית, בין אם ביעד תיירותי כגון פאפוס ובין אם ביעדים נוספים דוגמת פיסוריי, ארגקה, פרדרומי ומלניה, בין אם כדירות נופש לשימוש פרטי ובין אם לטובת השכרה קצרה או ארוכת מועד, הקהל הישראלי עט על שוק הנדל"ן הקפריסאי. אלא שרכישת נכס מקרקעין מטבעה הנה פעולה שלא ניתן להקל בה ראש, וככזו מצריכה ליווי משפטי מקצועי וצמוד, כל שכן במדינת קפריסין שבה נכסים רבים אינם רשומים כדין ו/או רשומים באופן חלקי בלבד.

 

יש להדגיש כי כבר בשלב הראשוני ובטרם העברת תשלום מקדמה עבור נכס זה או אחר (כנהוג בקפריסין), מן הראוי לדאוג לבצע בדיקה משפטית ראשונית של הנכס בידי עורך דין מומחה הבקיא בדיני הקניין הקפריסאיים. במסגרת בדיקה זו ניתן יהיה לקבוע מבעוד מועד האם מדובר בנכס בר מכירה, האם רישומו מוסדר במסגרת תעודת רישום (Title Deed) כמתחייב על פי הדין המקומי, האם רשומה משכנתא על הנכס, האם הוטלו בגינו עיקולים וכיו"ב. מטבע הדברים, אופן רישומו של הנכס ישליך במישרין על היתכנות ביצוע עסקת הרכישה ו/או על פרק הזמן שזו עתידה להימשך. בתוך כך, נתקלים אנו בלא מעט מקרים בהם ישראלים נחפזים לרכוש נכסים אגב תשלום דמי מקדמה גבוהים באופן חסר פרופורציה, רק כדי לגלות כי נכסים אלו אינם ברי מכירה בפועל בין מפאת רישומם הבעייתי או נוכח אי אילו גורמים אחרים המונעים הלכה למעשה את מכירתם כדין.

 

השלוחה הייעודית של משרדנו בקפריסין

לאור האמור מצא לנכון משרדנו להקים שלוחה ייעודית בתוך קפריסין שתכליתה ייצוג ישראלים המבקשים לרכוש נדל"ן בקפריסין וליווי צמוד וזאת למין תחילת ההליך בסמוך למועד איתור הנכס, דרך סיוע בפתיחת חשבון בנק מקומי הנדרש לטובת השלמת העסקה, ועד ליום קבלת המפתח ולרישומו של הנכס באופן סופי בטאבו הקפריסאי. כמו כן, משרדנו הבקיא ברזי הפרוצדורה הקפריסאית יסייע לרוכשי הנדל"ן בקבלת מעמד תושבות במדינה, ואילו בהשקעות בסדר גודל של מעל ל-2 מיליון יורו אף יסייע בהוצאת אזרחות קפריסאית לרוכש, במידת הצורך. 

 

>> למידע נוסף על סניף קפריסין של משרדנו, לחצו כאן.
>> זקוקים לשירותיו של עו"ד נדלן בסוגייה אחרת? לחצו כאן.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 4 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם