מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; סיון פלדהמר, עו"ד


עם כניסתה של רומניה לאיחוד האירופי, דרכון רומני מהווה כרטיס כניסה איכותי לאיחוד האירופי ומאפשר קבלת הטבות רבות ביניהן: מעבר חופשי בין מדינות האיחוד האירופי, אפשרות עבודה בכל אחת ממדינות האיחוד, לימודים אקדמיים בחינם או בהנחות משמעותיות ברוב מדינות האיחוד, שהייה בלתי מוגבלת ומגורים בכל אחת ממדינות האיחוד, בכפוף לחוקי המדינה, ובעתיד הקרוב - יעניק הדרכון הרומני קבלת אשרת כניסה אוטומטית לארה"ב ללא צורך בויזה, רכישת נדל"ן ברומניה כיזם פרטי ולא כחברה (רק במידה והמבקש מחזיק באזרחות רומנית). במילים אחרות, אזרחות רומנית = אזרחות של האיחוד האירופי על כך הכרוך והמשתמע מכך.

 

הנפקת דרכון רומני עבור יזמי נדלן המעוניינים להיכנס לשוק הנדל"ן השוקק והמניב במדינה, היא הדרך היחידה לרכישות נדל"ן ברומניה כיזמים פרטיים ולא כחברה. החוק העיקרי המסדיר את נושא האזרחות הרומנית, הינו חוק האזרחות הרומנית (חוק מספר 21) משנת 1991, על תיקוניו. החוק מונה בין היתר את התנאים, בהם אזרחי רומניה לשעבר יוכלו לקבל בחזרה את אזרחותם הרומנית.

 

הליך קבלת האזרחות

הליך ההתאזרחות מתחיל באותו בן משפחה יליד רומניה - בין אם מדובר בסבא, בסבתא, באחד ההורים או בלקוח עצמו. כיום ניתן לבצע את הליך קבלת האזרחות הרומנית עבור בן המשפחה שנולד ברומניה יחד עם הדורות הבאים אחריו:

* ניתן וצריך להגיש את הבקשה עבור בן משפחה יליד רומניה גם אם אינו בחיים.
* ניתן להגיש את הבקשה עם עבור ילידי שטחים שהיו בעבר שטחי רומניה והיום שייכים למדינה אחרת, זאת בהנחה שהשטח היה בשליטת רומניה בין השנים 1918-1940.
* לא ניתן לדלג על דור בהתאזרחות. אם מדובר בנכד שמעוניין להתאזרח על סמך אחד הסבים, הוא חייב להגיש בקשה להתאזרחות גם עבור אחד ההורים.
* כל עוד ישנו בן משפחה עד דרגה שלישית (סב) יליד רומניה, שנת עלייתו ארצה לא רלוונטית לעניין הזכאות לאזרחות. הזכאות קיימת מתוקף היוולדו ברומניה. שנת העלייה חשובה רק לעניין הצורך בהשבת האזרחות ומימוש הזכאות.
* מי שנמצא כי אבדה אזרחותו הרומנית יכול להגיש בקשה להשיבה. כל עוד אין לו רישום פלילי וכל עוד כל הפרטים במסמכיו הרומנים והישראלים תואמים, האזרחות תושב לו.
 

משרדנו מפעיל משרדים ברומניה ובקיא בכל נבכי החוק, המשפט והבירוקרטיה הרומנית - קראו עוד על סניף רומניה של המשרד כאן.
 

>> זקוקים לסיוע בהוצאת אזרחות או דרכון רומני? לחצו כאן.
>> על שירותים משפטיים נוספים של עו"ד ברומניה, תוכלו לקרוא כאן.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 3.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

זכאות לקבלת דרכון רומני

מאת: אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) - גיל מור, עורך דין

מדריך משפטי מיוחד המפרט את כך הדרכים, המקרים והתנאים להשגת זכאות לדרכון ואזרחות רומניים בהתאם לחוק הרומני.

להשכרה / מכירה נכס מסחרי

מאת: דורון, טיקוצקי, צדרבוים עו"ד ונוטריון

להשכרה / מכירה נכס מסחרי הממוקם בגראונד זירו שבבוקרשט. משמש כיום כחנות של רשת הבגדים KENVELO.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם