ייעוץ וליווי משפטי בסוגיית ניתוק תושבות
 
ישראלים רבים מקבלים מעת לעת החלטות קריטיות, לפעמים "ההחלטה" הגדולה והחשובה ביותר בחייהם, בדבר התנתקותם ממדינת ישראל ומעברם למדינה אחרת.
השיקולים למעבר למדינה אחרת מגוונים, בחלק מהמקרים מקורם בהזדמנות עסקית, הצעת עבודה ו/או הזדמנות עסקית אחרת ובחלק אחר מהמקרים יכול שההחלטה למעבר מקורה באי שביעות רצון מהמדינה, מההתנהלות במדינת ישראל והרצון לנסות ולפתוח דף חדש במדינה חדשה, מפותחת יותר או פחות - יש העושים כן מיד לאחר שירותם בצה"ל ויש המקבלים החלטות לעשות כן בשלבים מאוחרים יותר של החיים; יש העושים כן תוך היוועצות עם עו"ד מיסים המתמחה בדיני מס ויש העושים כן באופן ספונטני, ללא כל תכנון מראש; יש המבקשים לעשות כן בעודם רווקים ויש הבוחרים לעשות כן לאחר שנשאו ולאחר שהביאו ילדים לעולם; יש המנתקים תושבות בעוד יש להם כבר פעילות ו/או נכסים בישראל ויש העוזבים את ישראל מבלי להותיר מאחוריהם כל נכס - כל אחד וסיבותיו, כל אחד והנמקתו. יש העושים כן עקב אהבה ויש העושים כן עקב יצר של סקרנות, יש העושים בהדרגה ויש העושים כאן ועכשיו.
 
ברם כולם, עקב המעבר, נחשפים להשלכות מס ישראלי/בין-לאומי אותם מחויבים הם לקחת בחשבון, השלכות אותן נכון יהיה לבחון באמצעות עו"ד המתמחה בדיני מס ישראלי ו/או מס בינלאומי.
 
אקט מיסוי משמעותי
עצם המעבר למדינה אחרת, העתקת מרכז החיים וניתוק התושבות, אם באופן הדרגתי ואם כאקט אחד ברור, מהווה אקט מיסוי משפטי משמעותי. למהלך מסוג זה משמעויות מרחיקות לכת, ככל שהמדובר באותו גורם העובר מדינה ומתנתק ממדינת ישראל. הלכה למעשה, עצם ניתוק התושבות משחרר את הישראלי, במרבית המקרים, מחבויות המס הישראליות, מטיל עליו מס הגירה על פי פקודת מס הכנסה בגין הירידה מהארץ והנכסים שנשארו במדינה ומחיל עליו את דיני המס של המדינה החדשה אליה העתיק הוא את מרכז חייו. כך יוצא שישראלי שירד מהארץ, הלכה למעשה מאותה נקודת זמן, בהתקיים התנאים הקבועים בחוק, פטור מדיווח בישראל על הכנסותיו מחוץ לישראל ופטור הוא מתשלום מס על הכנסות אשר הופקו על ידו מחוץ לישראל. לטובת התנהלות תקינה ונטולת סיכונים, יש בנמצא חשיבות מכרעת להיוועץ בעורך דין המתמחה בדיני המס הישראליים ו/או דיני מס בין-לאומי על מנת שזה יכריע האם ומתי נותקה התושבות, מה השלכותיה והאם והחל מאיזו נקודת זמן פטור היורד מלדווח ולשלם מס בישראל.
 
התשובה למכלול שאלות אלו רחוקה מלהיות פשוטה וגם עו"ד המתמחה בדיני מס לא בהכרח יוכל תמיד לקבוע בוודאות את הסטטוס הנכון. לא אחת מתעוררות שאלות רבות באשר לצעדים הנדרשים לטובת השלמת ניתוק, מתי הניתוק אכן נכנס לתוקף, כיצד הניתוק משפיע על הדיווחים בישראל וכיצד על האדם לפעול אל מול המוסד לביטוח לאומי, מס הכנסה, קופת חולים וגורמים אחרים במדינת ישראל. השאלות מתקשות שעה בה האדם יורד מהארץ בהדרגה ו/או ללא המשפחה ו/או ללא האישה ו/או לפרקי זמן קצרים או לא מוגדרים ו/או בנסיבות בהם יש במקביל פעילת הנשארת בישראל ועוד.
 
 
כיצד אנו יכולים לסייע בנושא?
כאן בדיוק נכנסת לתמונה בקיאות משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי מס הכנסה ומשרד המשפטים המתמחים בדיני מס הכנסה, עו"ד המתמחים במיסוי ישראלי ועו"ד המתמחים בדיני מיסוי בינלאומי.
למשרדנו הידע והניסיון לתן חוות דעת הנוגעות בניתוק התושבות - לנו היכולות לבחון אובייקטיבית את מעמדו של כל לקוח הפונה למשרדנו ולקבוע עבורו מה נדרש לטובת ניתוק התושבות, האם התושבות נותקה ומה ההשלכות של ניתוק התושבות לעניין חובת הדיווח, חובת תשלום המס ועוד. יובהר כי לחוות דעת הערוכה על ידי עו"ד המתמחה בדיני מס ישראלי/בינלאומי חשיבות מכרעת, שכן הישענותו של ישראלי על חוות דעת שכזו תהווה הגנה מפני כל האשמה פלילית.
 
ברגע בו ישראלי אוחז בחוות דעת משפטית כאמור, הקובעת כי אכן הוא פסק להיות תושב מדינת ישראל, יכול הוא מאותו שלב להפסיק ולדווח בישראל על הכנסותיו שמחוץ לישראל מבלי לחשוש כי מי מרשויות המס בישראליות יכול לטעון כי התנהלותו הינה פלילית. עצם פנייתו למשרד עו"ד המתמחה בדיני מס, דוגמת משרדנו, ועצם קבלת חוות דעת הקובעת כי הוא פסק להיות תושב ישראל – יש בכך כדי לנטרל החשיפה לטענות פליליות ו/או לטענות כאילו הייתה לו כוונה פלילית בכך שנמנע מלדווח על הכנסותיו מחוץ לישראל לרשויות המס בישראל.
 
משרדנו מלווה מספר רב של ישראלים היורדים מהארץ, משפחות או בודדים - לנו הידע והיכולת לתן לך את המענה לסוגיות ולשאלות הרלוונטיות ולסייע לך לקדם את המהלכים הנדרשים, כך שגם מבחינת רשויות המס הישראליות תמצא כמי שהתנהל בצורה תקינה וראויה.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.


מידע מקצועי

מכירת נכס ברומניה על ידי תושב ישראל

ייחודה של סיטואציה זו נעוץ בכך שלכאורה חלות על עסקת המכירה שתי מערכות מס המסווגות את תשלום המס באופן שונה, וכן בכך שלעתים מדובר בנכסים שהולאמו על ידי הממשלה הרומנית בעבר והושבו לבעליהם לאחר התדיינויות משפטיות.

אמנת מס חריגה בטיבה לרוכשי נדלן ביוון

סעיף 13 לאמנה בין ישראל ליוון מקים כלל חריג אשר יש בו יתרונות משמעותיים עבור ישראלי העוסק ברווחי הון - קראו כאן בהרחבה בנושא.

חובת הדיווח על אזרח ארה"ב הגר בישראל

אדם המחזיק באזרחות אמריקאית (או גרין קארד) ומנהל את שגרת חייו בישראל, מחויב להגיש דוחות מס אמריקאים והצהרות לרשות המס בארצות הברית - קראו כאן בהרחבה בנושא.

עולים מצרפת - קושי בהעברת כספים לישראל

משרדנו מתמחה בייעוץ משפטי לעולים חדשים או תושבים חוזרים מצרפת אשר הבנק בישראל מסרב לקבל לחשבון בארץ העברת כספים מחשבון בנק של שמם בחו"ל - לחצו כאן לפרטים.

עולים מרוסיה - קושי בהעברת כספים לישראל

משרדנו מתמחה בייעוץ משפטי לעולים חדשים או תושבים חוזרים מרוסיה אשר הבנק בישראל מסרב לקבל לחשבון בארץ העברת כספים מחשבון בנק של שמם בחו"ל - לחצו כאן לפרטים.

מיסוי פעילות במסחר אלקטרוני

תופעת המסחר האלקטרוני הבינלאומי (E-commerce), תופסת תאוצה רבה בעולם - בתחום זה ישנן הקלות מס מסוימות שעל כל עוסק בנושא להכיר, לחצו כאן לפרטים.

הכשרת הכנסה של ישראלי החי ומרוויח בחו"ל

משרדנו מתמחה בייצוג ישראלים אשר העתיקו את מרכז חייהם לחו"ל, הרוויחו כסף רב, נמנעו מלדווח על הרווחים או לשלם מס ועתה מבקשים הם להכשיר את הונם - פרטים כאן.

צבירת רווח בחברה זרה המנוהלת מישראל בחשבון בנק בחו"ל

יש לקחת בחשבון כי חברה זרה המתנהלת מישראל חייבת במס חברות ישראלי מלא ובנוסף יש בנמצא סבירות כי אותה חברה תוגדר כחברת משלח יד זרה - הניזונה מהכנסות משירותים בלבד ומשכך, לאור חקיקה אנטי תכנונית, רואים בה כחברה אשר כל רווחיה צריכים להיות ממוסים כדיבידנד וזאת בנוסף על המס חברות.

משיכת רווחים מחברה בחו"ל

ישראלים רבים מקדמים עסקאות ואף מצליחים להגיע למצב בו חברתם מקבלת באחד מחשבונות הבנק שלה בחו"ל כספים בסכומים גדולים, בחלק גדול מהמקרים מדובר בכספים לא מדווחים.

היבטי ביטוח לאומי ברילוקיישן

על תושב ישראל השוהה בחו"ל לתקופה ארוכה (למשל רילוקיישן לצורכי עבודה) או אף לזמן קצר כדוגמת טיול, לימודים או ביקור קרובים, להסדיר את מעמדו במוסד לביטוח לאומי - קראו כאן בהרחבה בנושא.

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם