מאת: אלי דורון


גילוי מרצון הוא פעולה הכרחית במצב בו יש צורך בהעברת כספים מחשבון בחו"ל אל פנים הארץ ולעל מנת להשתמש בו ללא חששות מהיתפסות ע"י רשויות החוק.

גילוי מרצון זה הוא מושג המתייחס לדיווח יזום למס ההכנסה על הכנסות מחוץ לגבולות המדינה או כל הכנסות שלא מדווחות לרשויות המס בישראל באופן אוטומטי. כאשר נוצר מצב שבו ישנן הכנסות אשר לא דווחו לרשויות המס מבעוד מועד, מומלץ להיעזר בעורך דין יועץ מס ולפעול בדרך זו.

מדוע ומתי כדאי לבצע גילוי מרצון?

היתרון הבולט בהליך זה, הוא זכייה בהתחשבות מצד רשות המסים ואי העמדה לדין- כך שלא ינקטו נגד המגלה צעדים משפטיים בתמורה לגילוי היזום. ישנן מדינות אשר בהן אף נקבע שיעור מס נמוך יותר באופן יחסי להכנסות אשר דווחו בדיעבד.

רשות המסים שאופת לעודד תיקון דיווחים שגויים והצהרה על כספים שלא דווחו ולמעשה מעודדת את האנשים לפעול בצורה אמינה כלפי הרשות ולכן היא מתחייבת לאי נקיטת צעדים משפטיים כלפיי אלו שיגיעו להתוודות מרצונם החופשי.

גילוי מרצון המקיים את התנאים הללו יכול לחול על העברות הבאות בלבד- השמטת הכנסות ו\או נכסים, ניהול ספרים לא תקין, אי תשלום מס מעסיקים ועבירות מס הקשורות לייבוא וייצוא. עבירה כגון אי הגשת דוחות למשל איננה נכללת באילו.

על מנת שיוכל להתבצע ההליך, על הפניה להיות אותנטית- כזו שלא נעשית לאחר בדיקה חקירה או עידוד ישיר כלשהו של רשות המס או רשויות אחרות, וכאשר לא מתבצע איסוף מידע לגביה מצד הרשות באותו הזמן. חשוב לדעת כי  גם מידע שהתפרסם בכלי התקשורת או במדיום כזה או אחר באופן פומבי לגביי הכנסות או הנכסים הקשורים לגילוי, נחשב כמידע שקיים ברשות המס ולכן לא ניתן לבצע את ההליך גם במקרה כזה. כלומר- רק אם המידע אינו מצוי ברשותו של אף גורם ציבורי ניתן לבצע את הפעולה.
 
 
גילוי מרצון בסיוע עורך דין מס

על מנת להגיש את הבקשה, יש צורך בסיועו של עורך דין מס. את הבקשה, מגיש עורך הדין למחלקת החקירות של רשות המיסים. במידה ותאושר הבקשה, יהיה המבקש חייב לעמוד בכל התשלומים שיקבעו, לרבות קנסות וריבית אשר יתווספו לחוב המס. גם כאן חשובה עזרתו של עורך הדין, שכן בכילותו לייעץ ולהוות זרוע מקשרת בין החייב לרשות, ובמקרים מסוימים אף להוריד את גובה הקנסות ולהפחית את הריבית.

אם מתעורר הצורך בהעברת כספים מחשבונות בחו"ל לישראל מומלץ לבצע את תהליך הגילוי מרצון על מנת לאפשר את השימוש החוקי בכסף ולהימנע מעבירה על החוק והעונשים הצפויים מכך.
 
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

רשות המסים בוחנת גילוי מרצון על מזומן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דורון פסו, עו"ד

לאחרונה פורסם כי רשות המיסים בוחנת מתווה לחידוש תוכנית "גילוי מרצון" אשר תאפשר לישראלים לדווח על מזומן שבידיהם הנובע מהכנסות שצברו ולגביהן לא דיווחו או שילמו מס בעבר, וכתוצאה מכך יתאפשר שימוש בכספים אלו "כדת וכדין" ללא חשש מהליכים פליליים.

גילוי מרצון 2020 לנטרול עבירות מס והכשרת הון שחור

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע לפעול בשמך לטובת נטרול עבירות מס והכשרת הון שחור בצורה הזהירה והמקצועית ביותר מול הגורמים המוסמכים ברשות המס וזאת בהסתמך על ניסיון ושיטות עבודה ייחודיות ומקצועיות.

דיווח למס הכנסה על חשבון בנק בחו"ל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

ישראלים רבים לא מודעים לכך, אך הדין הישראלי קובע כי היה ויש ברשותם חשבון בנק בחוץ לארץ אזי עליהם לדווח על עליו ועל ההכנסה בישראל - המשמעות היא שישראלי בעל חשבון בנק בחו"ל חייב לדווח לרשויות המס בישראל על חשבון הבנק ועל ההכנסות הנובעות מאותו חשבון, שאם לא כן הוא למעשה מבצע עבירה פלילית.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם