מאת: אלי דורון


גילוי מרצון הוא פעולה הכרחית במצב בו יש צורך בהעברת כספים מחשבון בחו"ל אל פנים הארץ ולעל מנת להשתמש בו ללא חששות מהיתפסות ע"י רשויות החוק.

גילוי מרצון זה הוא מושג המתייחס לדיווח יזום למס ההכנסה על הכנסות מחוץ לגבולות המדינה או כל הכנסות שלא מדווחות לרשויות המס בישראל באופן אוטומטי. כאשר נוצר מצב שבו ישנן הכנסות אשר לא דווחו לרשויות המס מבעוד מועד, מומלץ להיעזר בעורך דין יועץ מס ולפעול בדרך זו.

מדוע ומתי כדאי לבצע גילוי מרצון?

היתרון הבולט בהליך זה, הוא זכייה בהתחשבות מצד רשות המסים ואי העמדה לדין- כך שלא ינקטו נגד המגלה צעדים משפטיים בתמורה לגילוי היזום. ישנן מדינות אשר בהן אף נקבע שיעור מס נמוך יותר באופן יחסי להכנסות אשר דווחו בדיעבד.

רשות המסים שאופת לעודד תיקון דיווחים שגויים והצהרה על כספים שלא דווחו ולמעשה מעודדת את האנשים לפעול בצורה אמינה כלפי הרשות ולכן היא מתחייבת לאי נקיטת צעדים משפטיים כלפיי אלו שיגיעו להתוודות מרצונם החופשי.

גילוי מרצון המקיים את התנאים הללו יכול לחול על העברות הבאות בלבד- השמטת הכנסות ו\או נכסים, ניהול ספרים לא תקין, אי תשלום מס מעסיקים ועבירות מס הקשורות לייבוא וייצוא. עבירה כגון אי הגשת דוחות למשל איננה נכללת באילו.

על מנת שיוכל להתבצע ההליך, על הפניה להיות אותנטית- כזו שלא נעשית לאחר בדיקה חקירה או עידוד ישיר כלשהו של רשות המס או רשויות אחרות, וכאשר לא מתבצע איסוף מידע לגביה מצד הרשות באותו הזמן. חשוב לדעת כי  גם מידע שהתפרסם בכלי התקשורת או במדיום כזה או אחר באופן פומבי לגביי הכנסות או הנכסים הקשורים לגילוי, נחשב כמידע שקיים ברשות המס ולכן לא ניתן לבצע את ההליך גם במקרה כזה. כלומר- רק אם המידע אינו מצוי ברשותו של אף גורם ציבורי ניתן לבצע את הפעולה.
 
 
גילוי מרצון בסיוע עורך דין מס

על מנת להגיש את הבקשה, יש צורך בסיועו של עורך דין מס. את הבקשה, מגיש עורך הדין למחלקת החקירות של רשות המיסים. במידה ותאושר הבקשה, יהיה המבקש חייב לעמוד בכל התשלומים שיקבעו, לרבות קנסות וריבית אשר יתווספו לחוב המס. גם כאן חשובה עזרתו של עורך הדין, שכן בכילותו לייעץ ולהוות זרוע מקשרת בין החייב לרשות, ובמקרים מסוימים אף להוריד את גובה הקנסות ולהפחית את הריבית.

אם מתעורר הצורך בהעברת כספים מחשבונות בחו"ל לישראל מומלץ לבצע את תהליך הגילוי מרצון על מנת לאפשר את השימוש החוקי בכסף ולהימנע מעבירה על החוק והעונשים הצפויים מכך.
 
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

עם תום שנת 2018, יסתיים נוהל גילוי מרצון אנונימי

עם תום שנת 2018, יסתיים נוהל גילוי מרצון אנונימי

מאת: אלי דורון, עו"ד; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); דורון פסי עו"ד

שימו לב!! נותרו שבועות ספורים עד לסוף שנת 2018 לטובת נקיטה מהירה בהליך של גילוי מרצון אנונימי.

רכבת אחרונה למבקשים גילוי מרצון אנונימי

רכבת אחרונה למבקשים גילוי מרצון אנונימי

מאת: אלי דורון, עו"ד

טוב יהיה לנצל את השבועות האחרונים שנותרו עד לסוף שנה זו לטובת נקיטה מהירה בהליך של גילוי אנונימי. משרדנו עושה זאת מזה שנים רבות, אנו מגישים את הבקשות באמצעות האינטרנט ופועלים עבור הלקוחות בנאמנות ובדיסקרטיות נטולת פשרות.

נטרול חשיפה פלילית באמצעות הליך גילוי מרצון

נטרול חשיפה פלילית באמצעות הליך גילוי מרצון

מאת: אלי דורון, עו"ד

הליך הגילוי מרצון מיועד לישראלים אשר מדעת או שלא מדעת בצעו עבירת מס, אם בישראל ואם מחוץ לישראל ועתה מבקשים הם להסיר את המחדל ולנטרל את החשיפה הפלילית.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם