חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

קו הצדק של רשות המס

0

דירוג מאמר:

כחלק מיישום המלצות הצוות למלחמה בהון השחור בראשות מנהל רשות המיסים, ה"ה דורון ארבלי, אשר הוגשה לשר האוצר באחרונה, העלתה בימים האחרונים רשות המיסים אל אמצעי התקשורת קמפיין פרסום חדש  - "האנשים השחורים" לטובת הגברת ההכרה הציבורית, שאינה שנויה במחלוקת,  באשר לנזק הנגרם לקופת המדינה עקב עבירות מס  וכן הושק פרויקט "חינוך למיסים" שמטרתו לרתום את דעת הקהל הציבורית למאבק האינטנסיבי שמנהלת רשות המיסים בתופעת העלמות המס וב"כסף השחור" המופקת כתוצאה מהתנהלות זו.

הקמפיין המתפרסם תחת הסלוגן "העלמות מס היא הבעיה של כולנו" נועד, בצדק,  להגביר את מודעות הציבור לכך שעבריני המס אינם תורמים את חלקם לקופת המדינה אך מקבלים ממנה שירותים. כל זאת על חשבון כל אחד ואחת מאלה המשלמים מס כדין  ובכך מהווים נטל על כתף ציבור שומרי החוק.
קמפיין הפרסום פונה אל הציבור תוך עידוד הדיווח על מעלימי מס הידועים להם , בדרך של פניה טלפונית  ל - "קו הצדק" וזאת במטרה למגר את התופעה ולהגביר את כוח האכיפה של רשות המיסים.

לדברי שר האוצר לשעבר יובל שטייניץ, המאבק בעבריני  המס המלווה בקמפיין ,עתיד לנחול הצלחה רבה ולהכניס לקופת המדינה כ 20 מיליארד ₪ בתוך ארבע שנים.
חשוב לזכור כי העלמת מס במדינת ישראל היא עבירה פלילית שלצידה נקבעו סנקציות פליליות בדמות קנסות כבדים ותקופות מאסר ממושכות.
אין חולק, כי קמפיין הפרסום מעלה את הסיכוי לחשיפת עבריני מס וזאת לאור פניות, המתקבלות מידי יום ביומו במוקד רשות המיסים, של אזרחים המעוניינים לדווח על מעלימי המס כתוצאה מאפקטיביות הקמפיין הפרסומי. עסקינן בחברים, בני משפחה, שותפים עסקים, עובדים, בני זוג, גרושים גרושות ועוד ..של אזרחים שבצעו מדעת או שלא מדעת עבירות מס.

הלכה למעשה, נכון לכתיבת שורות אלה פנו ל – "קו הצדק", בעקבות הפרסום למעלה מ – 3000 אזרחים להם מידע בדבר עבירות מס .היענות זו עולה בקנה אחד עם העובדה הידועה לפיה עיקר עבירות המס, מפאת טבען ואופיין הכרוך בהתנהלות שקטה בחדרי חדרים , נחשפות דווקא בזכות הלשנות ומידע מודיעני אותו קולטת הרשות מאזרחים עקרוניים  ובעיר מ"אויבים" של בעל העסק העוול  (על רקע עסקי, משפחתי וכדומה).

בצל הסיכון ההולך וגדל לנפילה ברשת רשות המיסים ולחשיפה להליך פלילי כמו גם הצורך להשלים עם העובדה לפיה הגיע העת לישר קו עם המערכת -   קיים פתרון מהיר ויעיל המומלץ בעבור מי שביצע עבירות מס כאלה או אחרות, אם על פי חוק מע"מ ואם על פי פקודות מס הכנסה או חקיקת מס אחרת  - הליך גילוי מרצון .
מדובר בהליך המוכר ומוטבע בדין אשר ניתן לבצעו בכל זמן.

הליך זה מאפשר לאזרחים שבצעו עבירות מס כאלה או אחרות לנטרל כליל את חשיפתם אל מול רשויות המס ורשויות אכיפת החוק  וזאת כל עוד אותם אזרחים בחרו לחשוף את מחדלם בפני הרשות בטרם זו פתחה בחקירה נגדם ו/או בטרם הגיע לרשויות המס מידע לגביהם ובתנאי שלאחר הגילוי הוולונטרי יוסדר המחדל האזרחי.
כיום, לאור קמפיין הפרסום של רשות המיסים ופעילותה האינטנסיבית והיומיומית, חשופים מעלימי המס,  יותר מתמיד, להליך פלילי ולתפיסתם ע"י רשות המיסים.

כמשרד העוסק ומתמחה בהליך הגילוי מרצון אנו מכירים ביעילותו של ההליך לכל הצדדים, בנכונות המדינה לסלוח ולאפשר לאזרח, שפנה מיוזמתו והסיר את מחדלו , לפתוח דף חדש , ללא משקעים וללא ש- "יסמנו" אותו או ירדפו אותו בעתיד (כפי שרבים חוששים). בנסיבות אלה, המדינה זוכה לתשלום מס בגין כספים אלו, והנישום לעומת זאת, נהנה מהליך מהיר ויעיל המבטיח לו הגנה מפני הליך פלילי , הכשרת  כספיו בצורה חוקית והגונה ובעיקר – שקט נפשי.

משרדנו מאמין שנכון הוא לא לחכות. יש ל קדים   את רשות המיסים ולפנות אליהם בגילוי בטרם אלה יפנו אל האזרח לחקירה !
נכון לפעול במידי ,לטובת הגשת בקשות "גילוי מרצון" להנהלת רשות המס, כשאלה מנומקת משפטית נכונה . יודגש כי חובה לעשות כן  בטרם יגיעו אל האזרח ולשלם את המס שהועלם . כאמור, מהלך מסוג זה מביא לידי  פתיחת  דף חדש ולנטרול כל  חשיפה פלילית שעניינה בעבירות מס.

ההליך אינו "כואב" ורשות המס ראויה, נציין על סמך ניסיון לקוחותינו,  לכל שבח בדבר התנהלותה השוויונית והממלכתית כלפי הפונים. ההקלה הנפשית גדולה  ותחושת הרווחה  של הנוקטים בהליך ברוכה וראויה.  

תגובות הגולשים

הוסף תגובה

שנה קוד אבטחה
© כל הזכויות שמורות למשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס