מאת: דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי עו"ד ונוטריון


פנייה לשר האוצר לצורך הארכת נוהל הגילוי מרצון עד ליום 31.12.12

ביום 15.11.11 פורסם נוהל גילוי מרצון - הוראת שעה, שעל פיו מאפשרת רשות המיסים לתושבי ישראל המחזיקים בחו"ל כספים, רכוש, הון וכיו"ב, אשר ההכנסות בגינם לא דווחו בישראל, לבצע מהלך של גילוי מרצון בתנאים שנקבעו בנוהל עד ליום 30.6.12 מועד שהוארך לאחר מכן עד ליום 27.9.12.

לאור העובדה שתוקפה של הוראת השעה הנ"ל עומד לפוג בעוד כחודש, פנו ביום 23.8.12 ראשי משרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי, צדרבוים לשר האוצר בבקשה שיורה על הארכת תוקפה של הוראת השעה עד ליום 31.12.12, וזאת מהטעמים הבאים: המועד האחרון לתוקף הוראת השעה נקבע כאמור ליום 27.9.12 אשר נופל בעיצומה של תקופת החגים הבאה עלינו לטובה ושבמהלכה הן הנישומים, הן מיצגיהם והן עובדי רשות המיסים צפויים להימצא בחופשות מרוכזות, דבר שיפגע במידה רבה ביכולת ניצול תקופת ההארכה בצורה אופטימאלית. לישראלים אשר נוהל גילוי מרצון רלבנטי לגביהם, ישנה בדרך כלל זיקה כלשהי לחו"ל וככאלה מרבים הם לשהות במהלך חודשי הקיץ בחו"ל, ולכן משנפלה תקופת ההארכה של הוראת השעה במהלך חודשי הקיץ דווקא, לא יכלו אותם אזרחים לדעת על קיומו של נוהל הגילוי מרצון ו/או אודות הארכת תוקפו ו/או לא יכלו לקדם את הטיפול בעניינם בהקשר זה. 

פנייה לרשות המיסים במסגרת נוהל הגילוי מרצון הינה צעד שאינו פשוט מבחינת האזרח הקטן במיוחד מן ההיבט הפסיכולוגי המלווה בלא מעט חששות. רק לאחרונה עדים אנו להתעוררות בתחום באופן שבו ככל שעובר הזמן יותר ויותר אזרחים מחליטים לנצל את נוהל הגילוי מרצון. ויודגש כי החששות של אזרחים רבים מתפוגגים לאחר שהם שומעים מחבריהם על הטיפול המקצועי והאדיב אותו מעניקה רשות המיסים במסגרת נוהל הגילוי מרצון. כמו כן רק עם פרסום דבר ההחלטה על הארכת הוראת השעה, הבהירה רשות המיסים כי תאפשר גם הגשת פניות אנונימיות בתקופה האמורה, שמטרתן בירור חבות המס הנובעת מהן וזאת בטרם הגשת הבקשה. עובדה זו תרמה רבות לעליה במספר האזרחים שמעוניינים להיכנס בשערי נוהל הגילוי מרצון ולכן הארכת הוראת השעה כמבוקש תביא למיצוי מהלך זה בצורה טובה יותר. מעבר לכל האמור, הארכת הוראת השעה אינה אמורה לגרום לאוצר המדינה נזק כלשהו אלא נהפוך הוא.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 4 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

רשות המסים בוחנת גילוי מרצון על מזומן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דורון פסו, עו"ד

לאחרונה פורסם כי רשות המיסים בוחנת מתווה לחידוש תוכנית "גילוי מרצון" אשר תאפשר לישראלים לדווח על מזומן שבידיהם הנובע מהכנסות שצברו ולגביהן לא דיווחו או שילמו מס בעבר, וכתוצאה מכך יתאפשר שימוש בכספים אלו "כדת וכדין" ללא חשש מהליכים פליליים.

גילוי מרצון 2020 לנטרול עבירות מס והכשרת הון שחור

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע לפעול בשמך לטובת נטרול עבירות מס והכשרת הון שחור בצורה הזהירה והמקצועית ביותר מול הגורמים המוסמכים ברשות המס וזאת בהסתמך על ניסיון ושיטות עבודה ייחודיות ומקצועיות.

דיווח למס הכנסה על חשבון בנק בחו"ל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

ישראלים רבים לא מודעים לכך, אך הדין הישראלי קובע כי היה ויש ברשותם חשבון בנק בחוץ לארץ אזי עליהם לדווח על עליו ועל ההכנסה בישראל - המשמעות היא שישראלי בעל חשבון בנק בחו"ל חייב לדווח לרשויות המס בישראל על חשבון הבנק ועל ההכנסות הנובעות מאותו חשבון, שאם לא כן הוא למעשה מבצע עבירה פלילית.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם