חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

העברת כספים מגרמניה

העברת כספים מחשבון בנק בגרמניה לחשבון בנק בישראל

ישראלים רבים עוזבים את ישראל ועוברים לעבוד במדינות אחרות בעולם, באפריקה, מזרח אירופה, רוסיה ועוד וזאת לטובת שיפור מצבם הכלכלי ו/או על מנת למקסם את היכולות שלהם ולהרוויח יותר מכפי שהם הרוויחו בישראל ו/או משום שסתם הם רוצים לטעום מהעולם הגדול.

בחלק מהמקרים הם עוברים לעבוד בחו"ל ביחד עם המשפחה ובחלק אחר מהמקרים הם עוברים לחו"ל לבד ומגיעים לישראל בתדירות סבירה. לפעמים הם עוברים לעבוד עבור חברה ישראלית אשר לה פעילות בחו"ל ובחלק אחר של המקרים, עוברים הם לעבוד בחו"ל לטובת חברה זרה או חברה בין לאומית אשר לה סניפים במספר מדינות בעולם. אותם ישראלים מתוגמלים בגין עבודתם בחו"ל בצורות שונות ומגוונות ובחלק מהמקרים, מקבלים הם לפחות חלק מהשכר עבודה שלהם מחוץ למדינה בה הם עובדים. כך נהוג, לדוגמא, באפריקה.

שם, באפריקה לדוגמא, נתקלים אנו במצבים בהם ישראלים מקבלים שכר סמלי על אדמת אפריקה ואת עיקר ההכנסה מקבלים הם הישר לחשבון הבנק שלהם בגרמניה או בשוויץ ושם, באותו חשבון בנק, צוברים הם את ההכנסות שלהם וזאת מתוך תקווה כי יום יבוא והם יוכלו לעשות באותם כספים שימוש, אם לטובת רכישת בית בישראל ואם לטובת מטרות מגוונות אחרות. ואכן, אותם ישראלים עובדים במדינות הזרות שנים ארוכות יותר או ארוכות פחות ובמועד המתאים להם ו/או במועד בו עבודתם מופסקת - פונים הם לבנק הזר, בגרמניה, בשוויץ או במדינה אחרת -  לטובת העברת כספים לישראל או למדינה אחרת.

הקשיים הקיימים כיום

עד לאחרונה, התנהלות זו, של העברת כספים לישראל מבנקים בעולם - הייתה מקובלת ונטולת קשיים. יחד עם זאת לאחרונה, כך אנו רואים, המערכת הבנקאית יותר ויותר מרימה קשיים. המערכת הבנקאית, מוצאת את עצמה כפופה לאין ספור מגבלות, חקיקה ישראלית, חקיקה בין לאומית, הסכמים בין לאומיים, הוראות של בנק ישראל ועוד ועוד, מה שבסופו של יום מכניס את המערכת הבנקאית לעמדת מגננה מובנת, לעמדת חשדנות קשה, אשר בסופו של יום מגולגלת לעבר הישראלי המבקש להעביר את הכספים שחסך בעמל רב – לבנק בישראל.

מצב דברים זה מביא לידי כך שהבנק דורש מהישראלי, כתנאי לקבלת הכסף בישראל, מסמכים ונתונים רבים, אשר את חלקם הישראלי פשוט לא יכול לספק ואז למעשה, אותו ישראלי נתקע ומוצא את עצמו בפני מצוקה - הוא מוצא את עצמו עם כספים בחו"ל בהם הוא לא יכול לעשות שימוש. הישראלי נכנס למצב בו הוא לא יכול להשתמש בכספים שצבר בעמל רב ובפועל כל השקעתו במשך שנים נמצאת בסכנה. בנוסף הבנקים עצמם גורמים לאותו ישראלי, במקרים מסוימים, להרגיש לא רצוי, או כמי שהכסף שלו נגוע ולכן לא רצוי, מה שמכניס עוד יותר את אותו ישראלי למצוקה.

אותו ישראלי, אשר עד לאחרונה ממש ראה את עצמו כלקוח איכותי ומחוזר, מוצא את עצמו עתה בחזקת "מלבין כסף" או בחזקת חשוד בעבירות אחרות - משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח, מודע לבעיות אלה ומתמחה בלטפל באלה.

למשרדנו, המייצג בין השאר בנקים בישראל ובעולם – ידע כיצד להתנהל בחוקיות ובשקיפות מול המערכת הבנקאית, להמציא לה את המסמכים ו/או ההסברים ו/או ההתייחסויות הנכונות והכול על מנת שהבנק יבין וישתכנע כי אין בנמצא מניעה להעברת הכסף, כפי שהלקוח מבקש. אנו נדע לעשות כן, תוך שמירה על האינטרסים של הלקוח, כמו גם, שמירה של שביעות רצון וחוקיות הבנק.

התקשר אלינו עתה ללא דיחוי, ותן לנו לפתור עבורך את הבעיה!
עו"ד אלי דורון 054-4251054

שירותי המשרד

© כל הזכויות שמורות למשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס