חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

גילוי מרצון

מדוע כדאי לבצע הליך גילוי מרצון?

ישראלים שיש להם הכנסות לא מדווחות בישראל או בחו"ל עשויים להיות חשופים להליך משפטי פליל בגין עבירת מס.

גילוי מרצון הוא מושג המתייחס לדיווח יזום למס ההכנסה על הכנסות מחוץ לגבולות המדינה או כל הכנסות שלא מדווחות לרשויות המס בישראל באופן אוטומטי. כאשר נוצר מצב שבו ישנן הכנסות אשר לא דווחו לרשויות המס מבעוד מועד, מומלץ להיעזר בעורך דין יועץ מס ולפעול בדרך זו.

הבוחרים לנקוט בהליך זה זוכים בהתחשבות מצד רשות המסים ואי העמדה לדין - כך שלא ינקטו נגד המגלה צעדים משפטיים בתמורה לגילוי היזום. ישנן מדינות אשר בהן אף נקבע שיעור מס נמוך יותר באופן יחסי להכנסות אשר דווחו בדיעבד. רשות המסים בישראל מעודדת תיקון דיווחים שגויים והצהרה על כספים שלא דווחו ולמעשה מעודדת את האנשים לפעול בצורה אמינה כלפי הרשות. לכן היא מתחייבת לאי נקיטת צעדים משפטיים כלפיי אלו שיגיעו להתוודות מרצונם החופשי.
 

מהו ה-FATCA האמריקאי?  
בשנת  2010 אושר בארה"ב חוק ה-("FATCA ("Foreign Account Tax Compliance Act המטיל חובות על בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים, היושבים מחוץ לארה"ב, לגבי חשבונות של אזרחים אמריקאים המתנהלים אצלם.

החוק מטיל סנקציות דרקוניות על גופים שלא יעמדו בהוראותיו ויסרבו לשתף פעולה עם רשויות המס בארה"ב. במסגרת הוראות החוק, נדרשים הבנקים ברחבי העולם לזהות את חשבונות לקוחותיהם בעלי אזרחות אמריקאית ולהחתימם אגב כך על מסמכים שיהא בהם כדי לספק דיווח אודותיהם ואודות חשבונותיהם לרשויות המס האמריקאיות. כמו כן, קובע החוק כי לגבי לקוחות שהנם אזרחי ארה"ב, אשר יסרבו לשתף פעולה עם הבנקים, מוטל על הבנקים לפעול לטובת סגירת חשבונותיהם ואף לנכות עד 30% מתקבולים ספציפיים בחשבונות אלו.

אי דיווח נחשב מהווה עבירה פלילית חמורה כשלצידה סנקציות כבדות הכוללות מאסרים ממושכים בפועל וקנסות כבדים - בצל האיום המרחף על הבנקים ברחבי העולם, נאלצו אף הבנקים הבולטים בישראל להעביר הוראה חדשה המורה על העברת מידע שוטף מהבנקים לרשויות המס בארה"ב לגבי אזרחי ארה"ב המנהלים חשבונות באותם בנקים ולגבי כל הכספים הנחשדים ככאלה החייבים במס בארה"ב.

כיצד אנחנו יכולים לסייע לכם?

בכדי להגיש בקשה לגילוי מרצון, בין אם היא ביחס להכנסות בישראל ובין אם לאלו בחו"ל, יש צורך בעו"ד מיומן ומנוסה.

למשרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות המס ומשרד המשפטים, בקיאות ייחודית וניסיון רב בייצוגם של ישראלים המבקשים לנטרל את חשיפתם הפלילית שמקורה בעבירות מס שביצעו, בארץ או מחוצה לה, אם במודע ואם שלא במודע, ובכללן – אי דיווח על חשבונות בנק ופירותיו בחול או בארץ, אי דיווח על עסקים ו/או נכסים הנמצאים בארץ או בחול, אי דיווח על הכנסות שחורות שהופקו בארץ או בחו"ל, שימוש בחשבוניות פיקטיביות, דרישת הטבות מס או פטורים ללא זכאות אמתית ועוד.

>> למידע נוסף אודות הליך גילוי מרצון, התנאים להגשת הבקשה, המסלול המקוצר והקריטריונים השונים - לחצו כאן.

התקשרו עוד היום ונשמח לסייע לכם
בביצוע ההליך על הצד הטוב ביותר: 054-4251054

שירותי המשרד

© כל הזכויות שמורות לדורון, טיקוצקי, צדרבוים עורכי דין