מאת: אלי דורון, עו"ד


עולם המטבעות הדיגיטליים והוירטואליים פרץ בחודשים האחרונים לתודעה הכלכלית העולמית במרץ רב, בישראל ובעולם כולו, בקרב אנשי עסקים, יזמים ואנשים פרטיים.
 
הקריפטו, תחום המטבעות הדיגיטליים, פרץ לעולמנו כרוח סערה, אם כצורך שמקורו ברגולציה הנלחמת מזה עשור בכל חשבונות הבנק, בחיסיון הבנקאי וביכולת של פלוני או אלמוני להעביר כספים בתוך המערכת הבנקאית וכדומה, אם כתוצאה מכך שהטכנולוגיות הבנקאיות להעברת כספים מיושנות והגיע העת לחדש ולהתקדם אותן על סמך טכנולוגיה דיגיטלית הקרויה בלוקצ'יין ואם מטעמים אחרים. מה שברור הוא כי כל עולם הקריפטו והמטבעות הדיגיטליים והנגזר מהם לא עומד להעלם, אלא ההפך - אנו צפויים לראות זאת יותר ויותר, ההכרה בכל נושא המטבעות הדיגיטליים תלך ותגדל, כמות עורכי הדין ורואי החשבון המתמחים במטבעות דיגיטליים, קריפטו, ביטקוין וכו' תגדל אף היא ובהתאם כמות המיזמים, פלטפורמות המסחר, האפליקציות ועוד הקשורים במטבעות דיגיטליים – תתרחב יותר ויותר.
 
מהזירה הבנקאית לזירה הדיגיטלית
כבר עתה אנו רואים כי יותר ויותר מדינות בעולם מכירות בדבר קיומן של מטבעות דיגיטליים ומיזמים הקשורים בביטקוין ו/או במטבעות אחרים ובפועל נכון להיום יש כבר יותר מ-900 מטבעות. כך יוצא שמדינה כמו יפן מכירה משפטית בביטקוין כמטבע, בורסות בעולם מתחילות לאפשר סחר במטבעות שכאלה, קרנות גידור מבוססות מטבעות דיגיטליים מוקמות, חוות שרתים לכרייה של מטבעות דיגיטליים מוכרות, בנקים בעולם מתחילים לאפשר פתיחת חשבונות בנק בהם מופקדים מטבעות דיגיטליים, חברות בורסאיות משקיעות במיזמים הנוגעים בתחום, רשויות המס בישראל ובעולם קובעות חוקים וכללים בנוגע למיסוי של מטבעות אלה, כך שברור לכל כי כל נושא המטבעות הדיגיטליים וכל נושאי המשפט הנוגעים בדין הדיגיטלי, דיני קריפטו וכדומה – הולכים להיות יותר שימושיים וחשובים לטובת ההתנהלות המסחרית בעולם. באותה מידה, ברור לנו כי יותר פעילות תעבור מהזירה הבנקאית לזירה הדיגיטלית, מה שצפוי לפתח את כל תחום הארנקים הדיגיטליים, ההתקשרויות הדיגיטליות ועוד.
 
אינספור סוגיות משפטיות וחשבונאיות בנושא
מטבע הדברים, עצם העובדה לפיה טכנולוגיה זו מאפשרת העברת שווי מקצה אחד של העולם לקצהו השני בשבריר של שנייה, ללא עמלות, ללא בנקים, ללא מתווכים ובאמינות גבוהה - יש בכך כדי לפתוח פתח לאין ספור מיזמים ורעיונות, לרבות כאלה הקשורים במכירה של מוצרים או שירותים דרך האינטרנט למיליארדים של אנשים אשר עד כה לא ניתן היה למכור להם נכס או שירות משום שלא היה להם כרטיס אשראי ו/או חשבון בנק ו/או שאין להם את היכולת לבצע רכישות מהותיות המלוות בעמלות בנקאיות וכדומה. עתה, באמצעות המטבעות הדיגיטליים, ישראלי, לשם הדוגמא, יכול להקים מיזם אשר ימכור שירותים לאנשים באפריקה שעלותם דולרים בודדים. קודם לכן, האמור לא היה מתאפשר וזאת משום שרק עמלת העברת הכסף בגין השירות הייתה עולה על כמה עשרות דולרים. כך יוצא שכל ההתפתחות הדיגיטלית אותה אנו חווים, כל נושא הקריפטו, הביטקוין וכדומה, מייצר אין ספור סוגיות משפטיות וחשבונאיות מורכבות, כאלה שבתי המשפט עדין לא נתנו את דעתם בעניין, סוגיות המחייבות התמקדות והתמחות ספציפית.
 
 
הקמת מיזמים וסחר מבוססים קריפטו
בנסיבות אלה ודווקא עתה, שעה בה אין פסיקה ורגולציה ברורה, הקמת מיזם אינטרנטי מבוסס קריפטו מחייב התמחות בכל הקשור במערך ההסכמים הנדרשים, חבויות המס שיחולו ועוד. כך גם אדם שרכש מטבעות דיגיטליים ועתה מבקש הוא לממשם ו/או כזה שרכש וסחר בהם ו/או החליף והמיר וכו' - חייב עד מהרה לקחת בחשבון כי הפעולות האמורות מייצרות חבויות מס החייבות בדיווח ובתשלום מס וכי רק עורך דין ורו"ח מומחה ביטקוין וקריפטו ידע להנחות אותו ולהבטיח כי ההתנהלות שלו חוקית ולגרום לו לדווח בצורה מלאה ושקופה על החייב דיווח ולשלם את המינימום מס החוקי הנדרש על פי דין.
 
באותה מידה, גם אלה המקימים מיזמים המאפשרים תשלום במטבעות דיגיטליים או מיזמים המאפשרים המרה של מטבעות דיגיטליים וכו', כל אלה חייבים להיות מלווים על ידי עורך דין רו"ח המתמחה בקריפטו וביטקוין, עו"ד היודע כיצד להוביל את היזמים ולהנחות אותם אם לעניין אופן ההתאגדות, אופן הקמת המיזם, מערך הסכמים הנדרשים, אופן ניהול הנהלת החשבונות, אופן הדיווח, אופן ניכוי מס במקור ועוד - דרישות אשר יבטיחו כי המיזם המוקם יעמוד בכל תנאי משפטי מתחייב, יאפשר התנהלות חוקית ויאפשר ליזמים ליהנות ממקסימום רווח בצורה חוקית ומלאה. לכל אלה יש להוסיף את אותם יזמים המבקשים לגייס כסף לטובת מיזמים באמצעות ICO. גם אלה המבינים את היתרון בגיוס כספים בצורה זו, צורה אשר לא מדללת אותם ושומרת על שיעור אחזקותיהם – מחייבת ניהול ותכנון על ידי עורך דין ורו"ח המתמחה בקריפטו ובבביטקוין. הניסיון מלמד כי קידום מיזמים מסוג זה באמצעות מומחים בתחום, הכרחית לטובת הוצאת המיזם אל הפועל בהצלחה. אין בנושא זה קיצורי דרך ומשכך המומחיות כאן עומדת בלב העניין.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע לך בתחום?
משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס ומשרד המשפטים מתמחה בקריפטו, במטבעות דיגיטליים ובביטקוין. רואי החשבון ועורכי הדין של משרדנו יודעים לתת מענה משפטי מיידי, אמין ומקצועי הן לאדם הפרטי, הן לחברה והן ליזם. משרדנו מתמחה במתן מענה משפטי בתחום הקריפטו לכאלה אשר רכשו מטבעות דיגיטליים ועתה מבקשים הם לשלם את המינימום מס הנדרש על פי דין, והן את היזמים המקימים מיזמים שונים בתחום ועתה מבקשים הם להבטיח כי המיזם המוקם על ידם הינו חוקי ועומד בכל דרישה משפטית, אם של הרשות לניירות ערך, רשות המס, הרשות להלבנת הון ואם של כל גוף רלוונטי אחר.
 
משרדנו יידע לתת לך את המענה בצורה חוקית, מהירה ומקצועית ביותר - את הכל נעשה עבורך בדיסקרטיות מוחלטת ובאינטימיות המתחייבת...
 
התקשר אלינו עתה ונקדם את עניינך בהקדם לשביעות רצונך!
התקשר עתה לעו"ד אלי דורון
054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 4.55 ע"י 9 גולשים

עשוי לעניין אתכם

המרת מטבע דיגיטלי / קריפטו מסוג אחד לאחר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מעניק ייעוץ משפטי מיוחד לממירי מטבעות דיגיטליים / קריפטו מסוג אחד לסוג אחר במטרה להביא לידי הכשרת מטבעות וארנקים דיגיטליים, הלבנה של מטבעות שחורים וכו' - קראו כאן בהרחבה בנושא.

דיווח ותשלום מס על מכירת מטבעות דיגיטליים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

לאחרונה פרסמה רשות המסים את טופס 1399 לשנת המס 2019, המכונה "הודעה על מכירת נכס וחישוב המס המגיע לשנת המס 2019", במסגרתו ישנה התייחסות מפורשת לדיווח אודות מכירה של מטבע וירטואלי בעמודה חדשה וייעודית לכך.

בנקים בישראל מסרבים לקבל כסף שמקורו במטבעות ווירטואליים

מאת: ראניה עלימי, עו"ד (רו"ח)

לא פעם, אנו נתקלים במשקיעים אשר מבקשים להעביר את תמורת השקעתם ורווחיהם מפעילותם במטבעות ווירטואליים לחשבונות בנק בארץ אך נתקלים בסירוב על ידי הבנקים. מדובר במצב לא הגיוני כלל אשר מוביל לעיוות חוקי חמור, כאשר ניתן להתגבר עליו באמצעות הגשת תביעה כנגד הבנק המסרב לקבל את הכספים ולהכריח אותו באמצעות צו בית משפט לקבל את הכסף.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם