חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

תביעת פטור ממס הכנסה לנכים

0
מדורג 5 ע"י 2 גולשים

דירוג מאמר:

היה והנך אדם עיוור או נכה המדינה, במקרים רבים, מקנה לך פטור ממס הכנסה בגין חלק מהכנסותייך - מחובתך לפעול במיידי על מנת לקבל את ההטבה.

עצם היותך אדם עובד למרות מגבלתך היא ברכה המעידה על נחישותך. בנסיבות אלו אינך אמור לשלם מס, כל שנדרש זה לבקש את הפטור, אם זמני ואם קבוע, אם בגין מחלת הסרטן, אם בגין בעיות לב ואם בגין כל בעיה רפואית אחרת. זו לא בושה, זוהי חובתך כלפי עצמך לדרוש ולקבל את הפטור ואת המס ששילמת ביתר במהלך השנים האחרונות שלא לצורך.

משרדנו, המורכב ממבחר עורכי דין לענייני מסים וכן רואי חשבון יוצאי רשויות מס, יידע לקדם את עניינך בהצלחה רבה. אל תחכה, פקודת מס הכנסה מאפשרת לאנשים עם מוגבלויות לקבל פטור ממס על הכנסותיהם. הפטור יינתן על הכנסות מיגיעה אישית, היינו מהכנסתם מעבודה ואף במקרים מסוימים על הכנסות פאסיביות, שלא מיגיעה אישית.

הוראות הפקודה

בהתאם לסעיף 9(5) לפקודה, הפטור יחול על הכנסותיו של הנכה או העיוור לו נקבעה נכות בשיעור של 100% (או 90% במקרים מסוימים), וזאת עד לתקרת ההכנסה הקבועה בסעיף כפי שיובהר בהמשך.

כך למשל, אדם חולה סרטן אשר מקבל טיפול אקטיבי למחלה יוכר כנכה בשיעור 100% באופן אוטומטי למשך שנה. כמו כן, מי שעבר אוטם שריר לב יוכר אוטומטית כנכה 100% למשך 3 חודשים ולאחר מכן למשך 3 חודשים נוספים במידה ועמד בתנאים מסוימים. כמו כן, נכה בשיעור של למעלה מ-89%, אשר קביעת שיעור הנכות נובעת מחישוב מיוחד של הליקוי באיברים שונים ואלמלא החישוב המיוחד - הייתה נקבעת נכות של 100% יהא גם הוא זכאי לפטור (הפטור חל על נכות רפואית בלבד ולא על נכות תפקודית).

הפטור ינתן על הכנסה שנתית מיגיעה אישית עד לגובה של 606,000 ₪ (נכון לשנת מס 2017) לאדם אשר נקבעה לו נכות לתקופה של 365 ימים או יותר. במידה ונקבעה נכות לתקופה של 185 ימים ועד 365 ימים, יוענק הפטור על הכנסה שנתית עד לגובה של 72,720₪ בלבד (נכון לשנת 2017).

הליך הגשת הבקשה

קביעת הנכות הרפואית ושיעורה יכולים להיקבע על ידי ועדה רפואית של ביטוח לאומי או על ידי וועדה רפואית שתקבע את הנכות על-פי אחד החוקים המפורטים בפקודה.

הליך הגשת הבקשה מצריך מילוי טופס בשם "בקשה לפטור ממס" (טופס 1516) והגשתו למוסד לביטוח לאומי (את הטופס ניתן להוריד ממאגר הטפסים של אתר רשות המיסים). יחד עם זאת, יש צורך בבקיאות משפטית ורפואית כאחד על מנת להגיע אל התוצאה הרצויה.

נכה אשר לא ביקש פטור ממס במועד בו קיבל אישור על נכותו, רשאי מכוח סעיף 160 לפקודה, לבקש פטור רטרואקטיבי במסגרת חלון הזמן של 6 השנים מתום שנת המס לגביה מעוניין הוא להגיש את הדו"ח. "מרוץ 6 השנים לאחור" מתחיל להימנות מתום שנת המס בה פנה הנישום לראשונה לוועדה הרפואית לצורך קביעת שיעור נכותו.

כיצד נוכל לסייע בנושא?

כאמור, ניהול תביעה מעין זו לפטור ממס הכנסה דורש בקיאות ומיומנות משפטית.
משרדנו מלווה את לקוחותיו בתביעות מסוג זה, בייצוג בוועדות רפואיות וערכאות משפטיות שונות.

למשרדנו קשר רציף עם רופאים מייעצים בתחומים שונים אשר עובדים עמנו יד ביד לטובת ייעוץ רפואי מקצועי מיטבי עבור הלקוח. משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, יודע להעניק לך את הליווי המשפטי והרפואי המלא מראשית הדרך ועד להכרה המיוחלת בפטור ממס הכנסה.

התקשר אלינו במיידי ונתחיל לקדם עניינך!
עו"ד אלי דורון 054-4251054

תגובות הגולשים

הוסף תגובה

שנה קוד אבטחה
© כל הזכויות שמורות למשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס