מאת: צוות האתר


עו"ד חוזים הוא בעל מקצוע המתמחה בעריכת חוזים ממגוון תחומי המשק החיים והעסקים. לשם מקסום התועלת המופקת מההתקשרות בין שני צדדים או יותר והגנה על זכויותיהם מומלץ להשתמש בשירותיו של בעל מקצוע זה.
 
מהו חוזה?
חוזה הוא למעשה הסכם, בין אם בכתב או בע"פ בני שני צדדים או יותר אשר ניתן תוקף חוקי לאכיפתו. לרוב, מתייחס ההסכם לשיתוף פעולה בין הצדדים ביחס לעניין מסוים. ישנם סוגים שונים של חוזים סטנדרטיים המיועדים למקרים שונים, ואליהם ניתן להוסיף או להחסיר סעיפים בהתאם לצורך. למרות שהחוזה הוא מסמך מחייב ישנם מקרים של הפרות, לכן בכל מקרה מומלץ לעבוד עם עו"ד צמוד המתמחה בנושא.
 
 
עריכת חוזים על ידי עורך דין
ללא חוזים, לא ניתן כמעט לעשות עסקים. עולם העסקים מבוסס על חוזים מסוגים שונים המגדירים יחסי עבודה, שיתופי פעולה, מיזוגים וכולי. אך כשמדובר במסמך ארוך ומופרט בעל סעיפים ותתי סעיפים הקשורים גם לתקנות החוק ואשר מוזכרים בניסוחים משפטיים, לא תמיד ניתן לעמוד על עומקם וטיבם כשמדובר באדם שלא הוכשר לכך. לפיכך, לא תמיד יכולים הצדדים לחתום בביטחון ולהסכים על כל התנאים ללא חשש לבעיות בהמשך. כשמדובר בעריכת חוזים מומלץ שזה יעשה על ידיד עורך דין מוסמך ובקיא על מנת למנוע אי הבנות וקשיים עתידיים.
 
 
מה עושה עורך דין חוזים?
לעורך דין חוזים תפקידים נוספים מלבד עריכת החוזים עצמם. בנוסף לכך  עליו לעקוב ולהיות בקיא בתקדימים הנוגעים בדבר , ביכולתו לבטל חוזה מסיבות שונות, למצוא פגמים ופרצות ועוד.

במקרים שנמצאה בחוזה הטעיה או כפייה מומלץ מאוד לפנות לסיוע המשפטי לשם שמירה על הזכויות והאינטרסים של הצד נפגע מכך.
כיום עם התפתחות הטכנולוגיה ועלייה בהיקף ההתקשרויות העסקיות בתחומיה, הסיוע המשפטי נחוץ יותר מאי פעם. החקיקה בתחום הטכנולוגי עדיין נמצאת בחיתוליה אף על פי שננקטות פעולות לשם הייצוב הלגאלי ולכן עדיף להגיע מוכנים ומגובים בתמיכת גורם מוסמך ובעל ניסיון.

עורך הדין מספק יעוץ משפטי, הגנה על הלקוח בבית המשפט בעת הצורך, לעיתים גם יעוץ מקצועי (תלוי בתחום), צמצום נזקים מקדים ועתידי  ועוד. בין השירותים הכוללים המוענקים ניתן למצוא – ליווי עסקי,  בנקאות, נאמנויות, שוק ההון, מיזוגים רכישות ותחומים רבים ונוספים.

חתימת חוזה היא איננה עניין של מה בכך, משום שהיא מחייבת על פי חוק. הכנת החוזה והפעולות הנוספות הנדרשות לביצוע סביב עניין זה הן בעלות משקל רב בכל הליך עסקי ולכן במקרים רבים שילובו של עורך דין חוזים בתהליך הוא בלתי נמנע.
 
 
 
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

המדריך המקוצר ליזם / היבואן המתחיל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); אודליה שינדרוף, עו"ד

היסטוריית העסקים מלמדת שלא רק זיהוי של שירות חדשני או מוצר יכול להיות תפנית משמעותית עבור עסק קטן, אלא התאמת שירות או מוצר ל-DNA העסק שלכם עם מגע אישי וזיהוי נכון של הלקוחות הוא זה שיהפוך אתכם מעסקים קטנים לזכיינים ושחקן משמעותי. אז איך עושים את זה ובעיקר מאיפה מתחילים?

עריכת הסכם שיתופי / מיזוג בין משרדי רו"ח ויועצי מס

מאת: אלי דורון, עו"ד

אנו נדע לערוך את ההסכמים באופן אשר יקנה לצדדים את הגמישות הנדרשת ויבטיח כי כל פעולה בהתנהלות השוטפת של הפירמה לא תפגע בתפקודה וכי גם מחלוקת ו/או בעיות של מי מהשותפים לא יפגעו בפירמה כפירמה ולא יפגעו ביכולת הפיתוח העסקי שלה.

ייעוץ משפטי לרו"ח המבקש להכניס שותף

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

למשרדנו ניסיון של עשרות שנים בכל הקשור בסיוע לבעלי משרדי ראיית חשבון לנקוט בפעולות הנדרשות לטובת הפיתוח העסקי של פועלם, שמירה על הקיים, שילובם של שכירים כשותפים ובנקיטה בפעולות נדרשות אחרות אשר יש בהן כדי להוציא אל הפועל את החזון של המייסד.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם