מאת: אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) - נחמן פרילינג, משפטן


בהצעת חוק שהונחה בתאריך 25.7.12 ע"י חברי הכנסת אורי מקלב, משה גפני ויריב לוין, מוצע להוסיף לחוק הגנת הצרכן, התשמ"א-1981, סעיף שבו יוכל צרכן להגביל את סכום החיוב החודשי ואת מספר התשלומים שנגבים ממנו ע"י עוסק המחייב את חשבונו בבנק, לפי הרשאה שנתן לחיוב חשבון, או הרשאה לחיוב כרטיס אשראי.

בדברי ההסבר להצעה מציינים חברי הכנסת כי הדרך המקובלת והנפוצה לקניית וצריכת שירותים בתשלומים מתבצעת על ידי הרשאה של הצרכן  לספק השירות, לגבות מחשבונו סכום חודשי בהוראת קבע ישירות מהחשבון או בחיוב כרטיס האשראי. במקרים רבים, חלק מהצרכנים מקבלים חיובים גבוהים ומופרזים שאינם רגילים להם, אם משום חיוב תקין בשל רכישות גדולות שביצעו ואם משום שמדובר בחיוב לא תקין כתוצאה  מטעות של ספק השירות. מצב זה יוצר מספר בעיות חמורות וידועות:
1. לעיתים אין די כסף בחשבון והוראת הקבע חוזרת והצרכן נכנס למסלול של גביה.
2.  החיוב הינו חריג ומופרז, ואז נדרש הצרכן להתמודד מול העוסק ולעיתים אף מול עורכי דינו, על מנת שיחזירו לו את כספו שנלקח ממנו שלא בצדק. 

על פי החקיקה הקיימת יכול ספק השירות לגבות מחשבונו של הצרכן כל סכום ללא הגבלה, משום שאין תקרת חיוב למשיכה מחשבון הצרכן. ולכן מוצע לאפשר לצרכן להגביל את הסכום שספק השירות יכול לגבות מחשבונו. דבר זה יוביל לאיזון בין הצרכן לעוסק, משום שלחברות יהיה אמצעי תשלום זמין אך הלקוח לא יהיה חשוף לגביית יתר, ואף ימנע את אי כיבוד הוראת הקבע על ידי הבנק.

בנוסף מוצע לאפשר ללקוח להגביל את מספר החיובים שאותם יהיה ניתן לגבות כדי למנוע מקרים בהם מחויב הצרכן זמן ארוך יותר מכפי שתכנן בעת הרכישה.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

התנהלות מול בנק בישראל המסרב לקבל כסף המועבר מחו"ל

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרדנו מתמחה בייצוג ישראלים מול בנקים בישראל המסרבים לקבל העברות בנקאיות של כספים, המועברות מחשבון בנק בחו"ל לחשבון הבנק של הלקוח בישראל - לחצו כאן לפרטים.

העברת חסכונות עבודה מחו"ל

מאת: צוות האתר

ישראלים רבים עוברים לחו"ל לטובת עבודה במדינה זרה – שם מאמינים הם כי ניתן יהיה להרוויח יותר מכפי שהם מרוויחים בישראל ובכך לשדרג את עצמם ואת משפחתם.

ייצוג חייבים בהליכי פשיטת רגל

מאת: צוות האתר

המציאות העסקית בה אנו חיים והתרבות העסקית הקלוקלת בה אנו מתנהלים, חושפת ישראלים רבים, במיוחד אנשי עסקים אך גם שכירים, לקושי תזרים המגיע לא אחת לכדי אי יכולת פירעון ממשית המצדיקה קבלת החלטה אמיצה ונכונה בדבר הכרזה על פשיטת רגל.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם