הקמת מנגנוני נאמנות בסיוע עו"ד המתמחה בנאמנויות

ישראלים רבים, מבוגרים וצעירים, מגיעים למסקנה לפיה נכון יהיה להעביר כסף ו/או נכסים ו/או מניות ו/או זכויות אחרות השייכים להם לידיו של גורם נאמן, על מנת שזה הנאמן יקבל את הקניין בנכסים ויעשה שימוש באותם נכסים המועברים אליו, במסגרת מנגנון שנבנה על ידי עו"ד המתמחה בנאמנויות, לטובת מטרות או אנשים מסוימים, הכל בהתאם למוגדר בשטר נאמנות חכם ומתוחכם אותו משרדנו, המתמחה בדיני נאמנות ובמנגנוני נאמנות, יערוך עבורו.
 
אותם ישראלים, הלכה למעשה, מבקשים להפסיק להיות בעלים של נכס או כסף מסוים, להעביר את הקניין לצד שלישי, הוא הנאמן, תוך מתן הוראות ברורות באשר למטרת ההעברה ובאשר לשימוש אשר יעשה באותם כספים ו/או נכסים. יתרה מזאת, בחלק מהמקרים אותם ישראלים המקימים את הנאמנות והמבקשים לדאוג לעתידם, דואגים להגדיר במסמכי הנאמנות המוקמת כי על הנאמן לדאוג למחייה שלהם בעתיד לבוא עד ליומם האחרון ולכל צרכיו ורק אחרי פטירתו, לעשות שימוש בכספים בהתאם להסכם או שטר הנאמנות אותו אנו עורכים בהתאם לדרישות והציפיות של מקים הנאמנות.
 
כלומר יש בנמצא אפשרות להקים מנגנון נאמנות במסגרתו פלוני מחליט להפסיק להיות בעלים של הון מסוים, להעביר את ההון למישהו אחר, אך יחד עם זאת להבהיר לאותו נאמן כי למרות שהכסף או ההון האחר עובר לבעלות שלו, עליו לעשות בו שימוש לטובת מטרות אשר מקים הנאמנות מסכם עימו מראש במסגרת שטר נאמנות. המשמעות היא שהנאמן מקבל אליו את הבעלות באותו הון, אבל הוא כפוף לתנאים אותם הוא חייב למלא בדברות. יתרה מזאת, במנגנוני נאמנות שמשרדנו מכין, מגדירים אנו כי הנהנה או גורמים אחרים רשאים להחליף את הנאמן בנאמן אחר, בנסיבות בהן הנאמן פועל בצורה שאינה מתיישבת עם מטרות הנאמנות ו/או עם מה שסוכם עמו בתחילת התהליך. כך שיוצא שעו"ד המתמחה בדיני נאמנות יכול להבטיח למקים הנאמנות על הקמה של מבנה, אשר יבטיח כי הנאמן יעשה עם הכספים המועברים אליו בדיוק מה שהמקים תכנן מראש וכי אותו נאמן לא יוכל לנצל את האמון שניתן בו או את העבודה שהקניין באותם נכסים עבר אליו. אותו נאמן גם יהיה חייב לשמור על אותו הון ולעשות בו רק מה שנקבע לטובת הנאמנות. הוא לא יוכל לסכן אותו, לשעבר אותו או להעמיד אותו באיזו חשיפה אשר עלולה לפגוע ביכולת של הנאמן בעתיד לבוא להוציא את מטרות הנאמנות לפעולה.
 
הסיבות להקמת מנגנון נאמנות
ישראלים רבים מבקשים מעורכי דין המתמחים בדיני נאמנות להקים את מנגנון הנאמנות משורה מגוונת של סיבות, כאשר העקרון העומד בבסיסם הוא שעם הקמת הנאמנות הם באמת ובתמים מפסיקים להיות בעלים של הנכס המועבר, הנכס או ההון מפסיק להיות שלהם - הנכס יצא מכלל שליטה שלהם, הם כבר לא בעלים שלו ולכן כבר לא ניתן לקחת להם אותו, לא ניתן לעקלו, הם לא יכולים כבר להוריש אותו ולמעשה איבדו שליטה עליו, אך יחד עם זאת הקולט את הנכס, הנאמן, חייב לעשות בו שימוש בדיוק בהתאם למה שנכתב במסמכי הקמת הקרן.
 
ישראלים רבים מעדיפים לנתק בעלות מנכסים או כספים בעודם בחיים ולא לחכות עד למועד פטירה בשל מגוון סיבות כמו: 
  1. חשש ממס עיזבון והרצון להעביר נכסים הלאה בעודם בחיים ובכך לחסוך מס לאחר פטירתם. 
  2. חשש מנושים – מעדיפים שהנכס לא יהיה על השם שלהם וכך לא ניתן יהיה לקחת להם אותו גם אם הם קורסים כלכלית.
  3. מעדיפים להסתיר את בעלותם בנכסים מסוימים ולטובת העניין הם מעדיפים שהנכס יעבור לגורמים שלישיים שיטפלו בו בהתאם להנחיות.
  4. רצון לדאוג לדורות הבאים, בדרך של העברת כספים או נכסים לגוף שימשיך לפעול עוד עשרות או מאות שנים וזה ידאוג גם לאחר פטירתם לחלוקת כספים ונקיטה בפעולות, הכל בהתאם להנחיות והדרישות שלהם.
הקמת מנגנון נאמנות שכזה מצריך חשיבה אסטרטגית, תכנון מס ישראלי ו/או בין-לאומי על ידי עו"ד המתמחה בדיני נאמנויות והקמת נאמנויות, עריכת הסכמים וגיבוי במישור המס והדיווח המתחייב. יתרה מזאת, מנגנון שכזה מחייב הקמה של מנגנון פיקוח על הנאמנות, מנגנון אשר יגן על הנאמנות ויבטיח כי הנאמנים אכן מבצעים את המתחייב מהם וכי גם עם חלוף השנים וגם לאחר פטירת מקים הנאמנות, הנאמן והמנגנון ימשיכו לפעול בדיוק בהתאם להנחיות אשר הושארו להם, ההנחיות שנערכו על ידי עו"ד מומחה בדיני נאמנות בהתאם להנחיות של מקים הנאמנות. במסגרת זו, יש בנמצא חשיבות כי עורך הדין המתמחה בדיני נאמנות יקים מנגנון נאמנות אשר העלות השוטפת שלו תהא סביה לנסיבות וזאת על מנת להבטיח כי מי שיהנה מהכספים הם אותם בני משפחה או גורמים שלהם מבקשים המקים לדאוג ולא הנאמנים עצמם.
 
כיצד משרדנו יכול לסייע בנושא?
משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי משרד המשפטים ורשויות מס, מתמחה בהקמה של נאמנויות מסוג זה.
עורכי הדין מטעם משרדנו בקיאים ומומחים בהקמה של נאמנויות ישראליות ובינלאומיות המושתתות על ידי נאמנות, חוקיות ושקיפות.

למשרדנו ניסיון של עשרות שנים בהקמת מבנים ישראליים ומנגנוני נאמנות ישראליים ו/או בינלאומיים, הבאים להוציא אל הפועל את מבוקשו של מקים הנאמנות. למשרדנו בקיאות הן בדיני נאמנות, הן בדיני מס, הן בעסקאות וכן בכל הנוגע לנושא מיסוי בין לאומי. כמו כן, למשרדנו התמחות בתחום הנדל"ן והבנקאות והלכה למעשה משרדנו מייצג שורה של בנקים ישראליים ובינלאומיים. כך יוצא כי יש לנו את כל הכלים וכל היכולות לטובת הקמת מבנה שישמור על האינטרסים שלך ויוציא לפועל את מבוקשך, לרבות הקמה של נאמנות בינלאומית חכמה, איכותית, אמינה ומבוססת. משרדנו ידע להקים עבורך נאמנות לשביעות רצונך המלאה, כזה שתבטיח יישום הנחיותך.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מידע מקצועי

המדריך המקוצר ליזם / היבואן המתחיל

היסטוריית העסקים מלמדת שלא רק זיהוי של שירות חדשני או מוצר יכול להיות תפנית משמעותית עבור עסק קטן, אלא התאמת שירות או מוצר ל-DNA העסק שלכם עם מגע אישי וזיהוי נכון של הלקוחות הוא זה שיהפוך אתכם מעסקים קטנים לזכיינים ושחקן משמעותי. אז איך עושים את זה ובעיקר מאיפה מתחילים?

עריכת הסכם שיתופי / מיזוג בין משרדי רו"ח ויועצי מס

אנו נדע לערוך את ההסכמים באופן אשר יקנה לצדדים את הגמישות הנדרשת ויבטיח כי כל פעולה בהתנהלות השוטפת של הפירמה לא תפגע בתפקודה וכי גם מחלוקת ו/או בעיות של מי מהשותפים לא יפגעו בפירמה כפירמה ולא יפגעו ביכולת הפיתוח העסקי שלה.

ייעוץ משפטי לרו"ח המבקש להכניס שותף

למשרדנו ניסיון של עשרות שנים בכל הקשור בסיוע לבעלי משרדי ראיית חשבון לנקוט בפעולות הנדרשות לטובת הפיתוח העסקי של פועלם, שמירה על הקיים, שילובם של שכירים כשותפים ובנקיטה בפעולות נדרשות אחרות אשר יש בהן כדי להוציא אל הפועל את החזון של המייסד.

עילות לשלילת רישיון סוכן ביטוח ודרכים לתקיפה החלטה

קיימים מקרים חריגים בהם רשאי הממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון לשלול או להתלות את רישיונו של סוכן הביטוח או תאגיד ביטוחי - להלן חלק מהמקרים, המשמעות המעשית והדרכים בהם ניתן לתקוף את ההחלטה.

מתאחדים עם פירמת עו"ד ד"ר שלמה נס

צוות משרדו של ד"ר שלמה נס צפוי לעבור לבניין המשרדים שבו ממוקם דורון טיקוצקי קנטור גוטמן ועמית גרוס ושות' במגדל בסר 4 בבני ברק. שם הפירמה לאחר המיזוג יהיה "דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות'".

עסקאות מסחריות בין-לאומיות

משרדנו מתמחה בייצוג משפטי בעסקאות מסחריות בין לאומיות, בסיוע צוות עו"ד ורו"ח ישראליים, אמריקאים ואירופאים - על לקוחותינו נמנים חברות פרטיות, חברות בורסאיות, יזמים ואנשי עסקים בארץ ובחו"ל.

עריכת הסכמי שיתוף, הסכמי ייסוד ועוד - לטובת הקמת מיזמים עסקיים

ישראלים רבים מתאחדים לטובת קידום מיזמים משותפים. החיבור יכול שיעשה בין שני אנשים ויכול שיעשה בין יותר משניים. הטעם לחיבור מבין אותם גורמים יכול שישתנה: לפעמים בעל רעיון או ניסיון מתחבר לבעל ההון, לפעמים שני יזמים בעלי רעיון וידע משלים מחליטים לחברו לטובת קידום רעיון או מערך משותף. לפעמים השותפים מחליטים להתאחד מטעמי חברות ואמונה כי..

צירוף שותף למשרד יועצי מס

במהלך השנים ניתנה למשרדנו הזכות לעבוד עם יועצי מס רבים, צעירים ומבוגרים, בודדים ושותפויות. מרבית יועצי המס פונים אלינו בצמתים שונים של החיים, הן בתחילת דרכם המקצועית, הן בשלב הפיתוח העסקי והן לפני פרישה.

אחריות סוכן ביטוח בהעסקת עובדים ללא רישיון

סיקור מיוחד בעניין אחריותו של סוכן הביטוח בהעסקת עובדים ללא רישיון לשם מכירת פוליסות ביטוח.

קניה ו/או מכירה של סוכנות ביטוח

קנייה או מכירה של תאגיד ביטוחי, סוכנות ביטוח ורשימת לקוחות, בסיוע עו"ד ורו"ח מומחה במס, יוצא רשויות מס הכנסה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם