נכנסים לזוגיות? עוברים לגור ביחד? אנו תערוך עבורכם הסכם יחסי ממון מיוחד

זוגיות הינה עניין מבורך, זוגיות הינה עניין שרק טבעי לשאוף לו ורצוי גם להצליח בו - יש הנכנסים לזוגיות פעם אחת ולצידה "רצים הם כל הדרך", ויש כאלה הנכנסים לזוגיות יותר מפעם אחת, כשהמעבר מזוגיות לזוגיות כרוך, לא אחת, בגירושין ו/או בהליכים פחות נעימים אחרים.

זוגיות כאמור, מלבד העונג והאחווה הגלומים בה, מייסדת בנוסף אספקטים חבריים ומשפחתיים, שותפות קניינית, ומתחילה ביום תחילת החיים המשותפים וזאת, כול עוד לא סוכם אחרת. כך יוצא, שמהרגע בו בני הזוג מתאחדים, אם בנישואים ואם בדרך של חיים משותפים, מתחילים הם לזכות לזכויות בהון ובהכנסות ואף בחובות של הצד האחר, לרבות בעליית שווי ההון שהיה למי מהצדדים לפני החיבור (ככל שיש כזה), בהכנסות שמופקות במהלך החיים המשותפים וכו'. בחלק מהמקרים הצדדים מודעים ונכונים לאמור ובחלק אחר מהמקרים הם לאו והנושא צף שעה בה מי מהם מבקש לפרק את הקשר. אז ורק אז, מתחילות לצוף להן אותן סוגיות קניינות, סוגיות "רעות", סוגיות של כסף, סוגיות המובילות, לא אחת, למשקעים רעים ולכותלי בית משפט.

חשיבותו של הסכם יחסי ממון

את כל אלה, ניתן למנוע בדרך של הסכם יחסי ממון, הסכם אותו נכון וראוי לערוך בתחילת הקשר, הגם שניתן ורצוי לערוך אותו במהלך הקשר, היה ואין בנמצא כזה. עריכתו של הסכם חכם, הלוקח בחשבון את העתיד לבוא ואת הסיכונים הגלומים בפעילות העסקית של מי מהצדדים ועוד, ככול שניתן ואת רצונות הצדדים, יכול לחסוך לשני הצדדים עוגמת נפש רבה ולהקנות בטחון נפשי המבוסס על ההסכמה לפיה במקרה של הפרדות, ההסכמה תצא אל הפועל כמתוכנן וכמוסכם מראש. אנו משוכנעים כי הגדרת הדברים בצורה נכונה, גם ובמיוחד כשהכול נראה ורוד, יש בה דווקא כדי להבטיח קשר יציב, ברור וממושך. מחלקת המשפחה של משרדנו מנוסה בעריכת הסכמים מסוג זה, אם לזוגות מתחתנים, אם לזוגות גרושים ואם לידועים בציבור, צעירים ומבוגרים כאחד. כל הליך ההסכם יכול ולהתבצע כשהמשרד מייצג את שני הצדדים, בנוחות ובנעימים ויכול הוא להתבצע בשם צד אחד לזוגיות. 

מחלקת המשפחה של משרדנו תשמח להעמיד לרשותך את ניסיונה הרב בתחום!
התקשר/י עתה לטובת עריכת הסכם יחסי ממון מסודר ומותאם: 
054-4251054  

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.


מידע מקצועי

סכסוך עסקי בתוך המשפחה

משרדנו מתמחה בייצוג בנים או בנות הנתונים בסכסוך עסקי עם מי מהוריהם, אביהם ו/או אמם, וזאת באמצעות סיוע מקצועי של עורכי דין ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים ורשויות מס, לחצו כאן לפרטים.

עורך דין לגירושין עקב בגידה

ייצוג נשים המגלות כי הבעל בוגד בהן, לטובת בניית אסטרטגיה והערכות לגירושין בסיוע עו"ד ורו"ח מומחה בגירושין, פירוק, שיתוף ושמירה על זכויות האישה.

סכסוך בין אחים

משרדנו יודע לטפל במקרים סבוכים שכאלה ולבחון את המצב דרך משקפיים משפטיות וחשבונאיות זהירות, כאלה היודעות לאתר את הבעיה ולפתור אותה נכון.

חיים משותפים

משרדנו מתמחה בליווי בני זוג בהם אזרח זר ואזרח או בעל רישיון לישיבת קבע בישראל, המקיימים חיים משותפים ללא נישואין (ידועים בציבור), לרבות בני זוג מאותו מין שנישאו או שמקיימים חיים משותפים ללא נישואין.

דרישה לשינוי הסכם משמורת

אף פעם לא מאוחר לדרוש משמורת משותפת ולגברים גרושים יש אפשרות לזכות במשמורת משותפת על ילדם, גם במצבים בהם הסכימו מלכתחילה אחרת במסגרת הסכם הגירושין.

הליך גירושין - השלבים המרכזיים בדרך

מדי שנה מתגרשים בישראל אלפי זוגות. לאור המציאות הנוכחית, שבה דומה שמספר המתגרשים רק הולך ועולה, עולה גם החשיבות של ניהול נכון של תהליך הפרידה עצמו. לעתים ישנה אפשרות לנהל את הסכסוך בצורה מכובדת, ולהגיע להסכם מתוך הבנה. עם זאת, לעתים קרובות יותר קיימת נטייה לוחמנית, שמתקשה לראות את הצד השני.

רישום מכר על פי צוואה

האם ירושה היא עסקת מכר? סיקור מיוחד בענייני רישום הנכס בטאבו, העברת נכס בירושה - האם מדובר בעיסקה פטורה ממס שבח, או שמא מדובר במס נדחה?

חשיבות עריכת הסכם יחסי ממון

שני מסלולים עיקריים לחלוקת רכוש קיימים במשפט הישראלי הנקבעים על פי מועד נישואי בני הזוג. עניינם של זוגות הנישאו לפני שנת 1974 יידון על פי "חזקת השיתוף בנכסים" כפי שהתפתחה בפסיקת בתי המשפט בישראל.

מעמד אישי: פירוק שיתוף בין בני זוג

הסמכות לדון בענייני הרכוש בין בני זוג הינה מקבילה לבית המשפט לענייני משפחה ולביה"ד הרבני כאשר הסמכות תיקבע על פי מרוץ הסמכויות - לכל "שיטה" לחלוקת הרכוש ישנם חריגים ופסיקה ענפה בנושא, וכי בסופו של יום כל מקרה ייבחן לגופו ועל פי נתוניו הספציפיים.

צו הגנה מכוח החוק למניעת אלימות במשפחה

במסגרת צו ההגנה, בסמכותה של הערכאה השיפוטית להשתמש באמצעים דרסטיים: להרחיק אדם ממקום מגוריו של בן משפחתו המוגן או לאסור עליו להימצא במרחק מסוים ממקום המגורים, אף אם יש לאדם זה זכות כלשהי בבית או בדירה הנ"ל; לאסור על אדם להטריד את בן משפחתו בכל דרך ובכל מקום ולאסור על אדם לפעול בכל דרך המונעת או מקשה על שימוש בנכס המשמש כדין את בן משפחתו אף אם יש לו זכות כלשהי בנכס; להורות לאדם המחויב בצו (לאחר קבלת תסקיר מפקיד סעד) לייתן התחייבות שיקבל טיפול מגורם שיקבע על ידי בית המשפט.

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם