מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); עמית כהן, עו"ד


הנדון - מס על שכירות משנה

שאלתך:
לקוח שלי רוצה להשכיר חדר (למגורים) מתוך הדירה שלו (יש לו עוד דירות שהוא משכיר ומשלם 10% מס). הסכום שיקבל יכלול גם הוצאות חשמל, ארנונה וועד. האם הוא יכול לעשות הפרדה (חוזית) בין סכום השכירות אותו יתווסף להכנסה משכר דירה החייבת ב-10% לסכום המשולם עבור שאר ההוצאות אשר יהיו כמובן החזר הוצאות אמתיות לא חייבות במס?

תשובתנו:

  1. למיטב הבנתי לא ניתן לבצע הפרדה חוזית כיוון שלא ניתן לחזות מראש את גובה ההוצאות שמטבען נתונות לשינויים.
  2. על פי סעיף 122 לפקודת מס הכנסה, ניתן לבחור לשלם מס מופחת בשיעור של 10% בשל הכנסה מהשכרת דירת מגורים בישראל. אולם, בחירה במסלול זה שוללת את הזכאות לנכות הוצאות שהוצאו בייצור הכנסה משכר דירה, או פחת בשל הדירה ולא תהיו זכאים לקיזוז, זיכוי או פטור (לרבות הפטור במסלול הפטור) בגין ההכנסה משכר דירה או מהמס החל עליה.
  3.  אין לראות בתשובה זו משום ייעוץ משפטי מחייב.

ראו מאמרים נוספים בנושא:
עשרה כללים למבקש לשכור דירה
מיסוי דמי שכירות מדירת מגורים
סיווג הכנסה מדמי שכירות מנכס ששימש חברה בבעלות בעל הנכס כהכנסה מיגיעה אישית

---------------------------
אנו עושים את כל המאמצים על מנת לענות בצורה מקצועית ומקיפה. יחד עם זאת, חשוב לנו להבהיר, כי אין לראות בתשובותינו כייעוץ משפטי מחייב ולאור העובדה כי אנו עדים לשאלות מעניינות ומקצועיות אשר לעתים חסרות בנתונים עובדתיים. משל כך אנו בדעה כי יהיה הכי טוב לתאם פגישה, על מנת שנוכל לתת לכם שירות מקצועי ואיכותי.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם