מאת: משרד עורכי דין - דורון, טיקוצקי, עמיר, מזרחי


אחד מתחומי ההתמחות העיקריים של משרדנו נוגע לכל הקשור במשפט והדין ברומניה. המשרד אף מפעיל את שלוחת רומניה הפועלת בבוקרשט ומטפלת במגוון נושאים כמו נדל"ן ברומניה, השקעות, מיסים ועוד. אי לכך אנו הכתובת הטבעית לכל אדם המתעניין מסיבה כלשהי בהנפקת דרכון רומני, אזרחות רומנית וכו'. 

למה בכלל שנרצה אזרחות רומנית?

עם כניסתה של רומניה לאיחוד האירופי, דרכון רומני יכול להוות כרטיס כניסה איכותי לאיחוד האירופי, ויאפשר לכל אדם המחזיק בו התחלת עבודה באירופה ורכישת השכלה גבוהה באירופה, וכתושב האיחוד אף להנות מהנחות לימודים משמעותיות.  במילים אחרות, אזרחות רומנית = אזרחות אירופית. הנפקת דרכון רומני עבור יזמי נדל"ן המעוניינים להיכנס לשוק הנדלן השוקק והמניב בבמדינה, הוא הדרך היחידה לרכישות נדל"ן ברומניה כיזמים פרטיים ולא כחברה. 

איך משיגים דרכון רומני?

לא כל אדם זכאי לקבלת דרכון רומני, ועל מנת לזכות באותה אזרחות רומנית נכספת עלינו לעמוד באחד או יותר מהקריטריונים הבאים:

1. במידה ואתם או הוריכם הייתם אזרחים רומנים ועזבתם את רומניה בין השנים 1948-1952 ועליתם לישראל, הרי שעל פי החוק הרומני לא ויתרם על אזרחותכם הרומנית וכל מה שעליכם יהיה לעשות הוא להגיש את הבקשה הרלוונטית, ולחכות לדרכון הרומני שלכם.

2. במידה והייתה בבעלותכם בעבר אזרחות רומנית וויתרתם עליה ביודעין לטובת אזרחות זרה אחרת, הרי שמשימת קבלה מחודשת של אזרחות רומנית עשויה להיות קשה יותר. הבשורות הטובות הן שבמידה וויתרתם על אזרחותכם הרומנית לטובת אזרחות ישראלית, צפויים לכם הליכים בירוקרטיים פשוטים יותר.

3. במידה והוריכם החזיקו בעבר דרכון רומני באמתחתם ואיבדו את אזרחותם מסיבה שלא הייתה תלויה בהם, ואתם דוברי השפה הרומנית הרי שאתם זכאים לדרכון רומני.

>> מעוניינים לקבל סיוע בקבלת אזרחות ודרכון רומניים? לחצו כאן.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

איתור ורכישה של נדל"ן בבוקרשט ע"י עו"ד רומני ועו"ד ישראלי

מאת: אלי דורון, עו"ד

איתור ורכישה של דירת מגורים ו/או נדל"ן אחר בבוקרשט שברומניה ע"י עו"ד רומני ועו"ד ישראלי

רומניה - מקלט מס לחברות זעירות (Micro Company)

מאת: אלי דורון, עו"ד; דורון פסו, עו"ד

בשנת 2018 נערכו מספר שינויים בדיני מס החברות ברומניה - שינויים אלה הופכים את רומניה למדינה אטרקטיבית לקיום פעילות מסחרית, וזאת לאור שיעורי המס הנמוכים החלים על חברות בעלות היקף פעילות נמוך - הן מבחינת מחזור כספי והן מבחינת מספר עובדים, כפי שיפורט להלן.

עסקאות נדל"ן ברומניה בליווי עו"ד ישראלי ועו"ד רומני

מאת: אלי דורון, עו"ד

לדסק משרדנו שברומניה ניסיון רב בכל הקשור בביצוע עסקאות נדל"ן ברומניה, אם קניה ואם מכירה והלכה למעשה למשרדנו מאגר גדול של גורמים אשר מסייעים לנו לקדם עסקאות מסוג זה במהירות וביעילות.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם