מאת: צוות האתר


מדי שנה מתגרשים בישראל אלפי זוגות - לאור המציאות הנוכחית, שבה דומה שמספר המתגרשים רק הולך ועולה, עולה גם החשיבות של ניהול נכון של תהליך הפרידה עצמו.
 
בהתבסס על מקרי עבר שונים ולפי משנתם של עו"ד גירושין רבים ומנוסים בתחום, לעיתים ישנה אפשרות לנהל את הסכסוך בצורה מכובדת ולהגיע להסכם מתוך הבנה. עם זאת, לעיתים קרובות יותר קיימת נטייה לוחמנית שמתקשה לראות את הצד השני. בין אם מדובר בתהליך של פרידה בהסכמה, שבה קל להגיע להסכם גירושין, ובין אם מדובר על מצב שבו הפרידה נעשית בצורה כואבת וקשה יותר, חשוב להיעזר בעו"ד המתמחה בדיני המשפחה - במקביל, חשוב להכיר את השלבים המרכזיים בדרך: 
 

מרוץ סמכויות

השלב הראשון, עוד לפני שפונים לעורך דין, מגיע בהבנה שהקשר הזוגי לא עובד כמו שצריך. בשלב זה ניתן עדיין לנסות לפתור את הבעיות ולגשר עליהן אולם לא תמיד הדבר עולה יפה ולא תמיד יש מוכנות לכך. כבר כאן, כאשר עדיין לא ברור לאן הדברים הולכים, רצוי לפנות לעו"ד משפחה לקבלת ייעוץ ראשוני. הייעוץ צריך להתייחס בין היתר למצב הפיננסי, לקיומם של ילדים, נכסים מלפני הנישואין ועוד.
 
השלב השני, שבו כבר מתקבלת החלטה שהולכים להתגרש, כרוך במצב המכונה מרוץ סמכויות. בשל העובדה שבישראל יש שני בתי דין שמוסמכים לדון בגירושין, ישנה משמעות רבה לשאלה מי פונה ראשון ולאיזה משני בתי הדין. מצד אחד, ישנו בית הדין לענייני משפחה, שלרוב מקדם את זכויות האישה. לעומת זאת, קיים בית הדין הרבני, שלרוב מקדם את ענייניו של הגבר. חשוב לומר שהדברים במציאות סבוכים יותר, וישנם מקרים שבהם עדיף להגיש את התביעה דווקא לבית הדין השני. 
 

זכויות כלכליות

אחד מתפקידיו החשובים ביותר של עורך הדין הוא התייחסות לזכויות הכלכליות השונות ולנכסים שצברו בני הזוג. הזכויות הכלכליות השונות כוללות בין היתר:
נכסים שנצברו לפני הנישואין – דירה שניתנה במתנה מההורים, רכב ועוד. 
נכסים ורכוש שהופקו תוך כדי תקופת הנישואין - למשל תוכניות חיסכון, כלי בית, תכשיטים, יצירות אומנות, ניירות ערך וכו'.
זכויות עתידיות שצפויות להתקבל - חלקן מתקשרות לתקופות ישנות, דוגמא לכל ניתן למצוא בזכויות פנסיוניות, מוניטין של עסק ועוד.
 
עורך הדין צריך לטפל באינטרסים של לקוחותיו מן הבחינה הכלכלית, תוך שימת לב לחובות החוקיות בתשלום מזונות, מדור השתתפות בהוצאות רפואה, חינוך, הוצאות בלתי צפויות ועוד. 
 

גידול הילדים והסדרי ראייה

נוסף לפן הכלכלי, מצוי כמובן הפן של גידול הילדים, הטיפול בהם והסדרי ראיה. ענייני משמורת והסדרי ראיה עשויים להיות סבוכים ולא פשוטים, לא פחות ולעיתים אף יותר מהטיפול בנכסים. עורך דין מנוסה יודע לטפל בעניין לא רק ברגישות אלא גם תוך שימת לב לנושאים עתידיים, שלא תמיד חושבים עליהם. בין היתר מדובר על נושאים כגון:
• חינוך. 
• בעיות משמעת. 
• מצבי חיים חריגים שעשויים להוביל לאי הסכמות.
• רצון הילדים ואפשרות של ילדים מורדים ועוד. 

 

> זקוקים לשירותיו של עו"ד גירושין מקצועי ומנוסה? לחצו כאן.
> מוזמנים להכיר את מחלקת דיני המשפחה של משרדנו - לחצו כאן.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

סכסוך עסקי בתוך המשפחה

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרדנו מתמחה בייצוג בנים או בנות הנתונים בסכסוך עסקי עם מי מהוריהם, אביהם ו/או אמם, וזאת באמצעות סיוע מקצועי של עורכי דין ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים ורשויות מס, לחצו כאן לפרטים.

עורך דין לגירושין עקב בגידה

מאת: אלי דורון, עו"ד

ייצוג נשים המגלות כי הבעל בוגד בהן, לטובת בניית אסטרטגיה והערכות לגירושין בסיוע עו"ד ורו"ח מומחה בגירושין, פירוק, שיתוף ושמירה על זכויות האישה.

סכסוך בין אחים

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרדנו יודע לטפל במקרים סבוכים שכאלה ולבחון את המצב דרך משקפיים משפטיות וחשבונאיות זהירות, כאלה היודעות לאתר את הבעיה ולפתור אותה נכון.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם