מאת: ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) - אלי דורון, עורך דין - נחמן פרילינג, משפטן


הצעת חוק איסור אפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים (איסור אפליה מחמת מקום מגורים), התשע"ג-2012

בהצעת חוק שהניח ח"כ אורי אורבך על שולחנה של ועדת הכלכלה בתאריך 15.10.12, מציע חבר הכנסת אורבך תיקון לחוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולפיו מי שעיסוקו בהספקת מוצר או שירות ציבורי או בהפעלת מקום ציבורי, לא יפלה בהספקת המוצר, או השירות הציבורי במקום העסק, או במתן כניסה למקום ציבורי או במתן השירות הציבורי, מחמת מקום מגורים. בנוסף מבקש חבר הכנסת אורבך לקבוע כי לא תתקיים הפלייה בין צרכנים הנמצאים במרחק שווה מספק השירותים ו/או המוצרים.

בדברי ההסבר להצעת החוק מתאר חבר הכנסת אורבך מצב בלתי נסבל שלפיו ספקים מסרבים לספק מוצרים או שירותים ציבוריים בשל מקום המגורים של הצרכן, או המקום שהצרכן מעוניין שהשירות יסופק אליו.

לפיכך, מציע חבר הכנסת אורבך להוסיף עילה לחוק איסור אפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור וציבוריים, שעניינה אפליה מחמת מקום מגורים, ולקבוע בחוק, שכל מי שעיסוקו בהספקת מוצר או שירות, לא יסרב לספק את אותו המוצר או השירות, או ימנע כניסה למקום ציבורי או מתן השירות במקום הציבורי מחמת מקום מגוריו של הצרכן.

בנוסף, מוצע בהצעת החוק, לאסור על ספק המעסיק למעלה מ-100 עובדים, למנוע הספקת שירות ציבורי או מוצר מחוץ למקום עסקו, לצרכנים המתגוררים במרחק דומה, כלומר: למנוע מהספק להחליט למי יסופק השירות ולמי לא, אין בכך הגיון קובע חבר הכנסת אורבך להטיל הוצאות בלתי סבירות על הצרכן, ע"י מניעת השירותים או המוצרים מחמת הפלייה בשל מקום מגוריו.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

הגנה משפטית כנגד הטרדה מינית ברשת האינטרנט

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

למשרדנו הידע והניסיון לסייע למי שנפגע מהפצת תמונותיו גם בהגשת תביעה אזרחית כנגד הפוגע על מנת להבטיח פיצוי הולם, וכן בהגשת התביעה ובכל ההליכים הפליליים כנגד הפוגע.

ביקורת על נציגי המשטרה במסגרת הליכי מעצר של עו"ד

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

נציב תלונות הציבור, השופט בדימוס דוד רוזן, בביקורת חסרת תקדים על נציגי המשטרה במסגרת הליכי מעצר של עורך דין.

עו"ד לשחרור ממעצר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משטרת ישראל פועלת 24 שעות ביממה לטובת איתור חשודים בביצוע פשעים, בניסיון לאסוף נגדם ראיות, להביאם לדין ואם ניתן למצות עמם את הדין. חלק גדול מהמעצרים מסתיימים בלא כלום – הכל תלוי בראיות ובאסטרטגיה.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם