מאת: ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) - אלי דורון, עורך דין - נחמן פרילינג, משפטן


הצעת חוק איסור אפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים (איסור אפליה מחמת מקום מגורים), התשע"ג-2012

בהצעת חוק שהניח ח"כ אורי אורבך על שולחנה של ועדת הכלכלה בתאריך 15.10.12, מציע חבר הכנסת אורבך תיקון לחוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולפיו מי שעיסוקו בהספקת מוצר או שירות ציבורי או בהפעלת מקום ציבורי, לא יפלה בהספקת המוצר, או השירות הציבורי במקום העסק, או במתן כניסה למקום ציבורי או במתן השירות הציבורי, מחמת מקום מגורים. בנוסף מבקש חבר הכנסת אורבך לקבוע כי לא תתקיים הפלייה בין צרכנים הנמצאים במרחק שווה מספק השירותים ו/או המוצרים.

בדברי ההסבר להצעת החוק מתאר חבר הכנסת אורבך מצב בלתי נסבל שלפיו ספקים מסרבים לספק מוצרים או שירותים ציבוריים בשל מקום המגורים של הצרכן, או המקום שהצרכן מעוניין שהשירות יסופק אליו.

לפיכך, מציע חבר הכנסת אורבך להוסיף עילה לחוק איסור אפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור וציבוריים, שעניינה אפליה מחמת מקום מגורים, ולקבוע בחוק, שכל מי שעיסוקו בהספקת מוצר או שירות, לא יסרב לספק את אותו המוצר או השירות, או ימנע כניסה למקום ציבורי או מתן השירות במקום הציבורי מחמת מקום מגוריו של הצרכן.

בנוסף, מוצע בהצעת החוק, לאסור על ספק המעסיק למעלה מ-100 עובדים, למנוע הספקת שירות ציבורי או מוצר מחוץ למקום עסקו, לצרכנים המתגוררים במרחק דומה, כלומר: למנוע מהספק להחליט למי יסופק השירות ולמי לא, אין בכך הגיון קובע חבר הכנסת אורבך להטיל הוצאות בלתי סבירות על הצרכן, ע"י מניעת השירותים או המוצרים מחמת הפלייה בשל מקום מגוריו.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

עבירות אלימות במשפחה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

למשרדנו צוות עורכי דין המתמחים בדין הפלילי עם התמחות בעבירות אלימות בתוך המשפחה אשר יידעו להגן עליך ולקבל במיידי טיפול בכל עניין או חשד ולהוביל לסגירה מהירה של התיק.

ייצוג קטין הנחשד בעבירה פלילית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

עו"ד המתמחה בדין הפלילי לקטינים מטעמנו ידע להבטיח כי הקטין יקבל את מלא הזכויות המגיעות לו ובכך להקטין באופן מרבי את הנזקים העלולים להתעורר וזאת בשאיפה להגיע למצב בו התיק הפלילי כנגד הקטין ייסגר ללא נזק.

ליווי משפטי בחקירה פלילית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

אל לך לחשוב כי זימון לחקירה פלילית זה עניין פשוט וכי אין צורך בהתערבות עורך דין. זימון עו"ד אינו אומר כי יש לך ממה לחשש, ההפך - משמעו כי אתה אדם נבון וכי אין בכוונתך ליפול למלכודת.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם