חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

הלבין הון בהיקף של עשרות מיליוני שקלים וצפוי לעבודות שירות בלבד

0
מדורג 5 ע"י 2 גולשים

דירוג מאמר:

המדובר הוא באחד מתיקי הלבנת ההון הגדולים ביותר שאירעו בישראל במהלך השנים האחרונות, שתחילתו לפני כחצי שנה כאשר בעקבות חקירה סמויה שנערכה ע"י היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות, בשיתופן של רשויות החקירה בצרפת, הוקפאו מספר חשבונות בנקים בישראל השייכים לתושבים זרים לאחר שהופקדו בהם סכומי עתק, שמקורם לפי החשד בעבירות מס, בהונאות ובקבלת דבר במרמה במסגרת ארגון פשע.

הפרשה שבה היו מעורבים אזרחים ישראלים וצרפתיים נוספים נחשפה כאמור עם תפיסת חשבונות הבנקים הנ"ל, שהעלו חשד לקיומה של רשת הונאה ופשיעה בינלאומית שביצעה הונאות ענק הנאמדות במאות מיליוני שקלים. בישראל, הוגש כתב אישום בפרשה זו רק כנגד חשוד אחד, יהודי צרפתי בעל אזרחות ישראלית, אשר הואשם בהלבנת הון בהיקף גדול של עשרות מיליוני שקלים באמצעות העברת הכספים לישראל.

אולם על אף ההיקף הגדול של הכספים המעורבים בפרשה זו, נחתם בין פרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה) לבין הנאשם הסדר טיעון ולפיו יורשע הנאשם בשתי עבירות על חוק איסור הלבנת הון וירצה עבודות שירות לתקופה בת 4 חודשים, זאת בנוסף לכך שהמדינה תחלט סך של 22 מיליון ₪ מתוך סכום כולל הנאמד בכ-60 מיליון ₪ שנתפס בחשבונות הנאשם עם הגשת כתב האישום.

יצוין, כי גם ממשלת צרפת הצטרפה לבקשות להמשך אחזקת הכספים הנ"ל עד למיצוי הדין הפלילי בצרפת כנגד צרפתים המעורבים בפרשה בטענה כי כספים אלה מקורם בעבירות מירמה והונאה שבוצעו בצרפת. בקשתה זו של ממשלת צרפת נדחתה על ידי בית המשפט מה שגרם לה להגיש בקשה במעמד צד אחד לעיקול הכספים שגם היא נדחתה מן הטעם שלא ניתן לתת צו עיקול זמני בקשר להליכים המתקיימים מחוץ לגבולות מדינת ישראל.

תגובות הגולשים

הוסף תגובה

שנה קוד אבטחה
© כל הזכויות שמורות למשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס