מאת: דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי עו"ד ונוטריון


"הפתרון המעשי כיום להגדלה משמעותית של היצע של שוק הדירות בנדל"ן הוא בעיקר באמצעות עידוד פרויקטים להשכרת דירות לטווח ארוך בדומה למה שמקובל בחו"ל, וזה הזמן להרים את הכפפה בעיקר לחברות קבלניות וגופים מוסדיים היכולים ליהנות משורה של הטבות מס משמעותיות של עשרות אחוזים בפרויקטים נדל"נים לדירות להשכרה. ניתן בתקופה הקרובה לעודד מתחמי דירות להשכרה באמצעות שינוי ייעוד של מבני תעשייה ישנים באזור צ'ק פוסט ומחנות צבא שהתפנו," כך אומרים עוה"ד ירון טיקוצקי ואלי דורון, מומחיי נדל"ן ושותף מייסד במשרד עורכי דין דורון, טיקוצקי ושות'.

לדברי עו"ד דורון, עד היום שוק פרויקטים להשכרת דירות לא צלח . הממשלה וראשי ערים הפנו עורף לזוגות צעירים ואוכלוסיה חלשה. מעבר למספר הכרזות של הפוליטיקאים לאחר המחאה החברתית בקיץ שעבר בדבר החשיבות של פרויקטים ברי השגה לצעירים, שורה של פרויקטים נעצרו בעיקר בגלל חסמים תכנוניים וביוקרתיים. בערים לא מספיק מעודדים פרויקטים לעידוד פרויקטים להשכרת דירות.

לדברי עוה"ד דורון וטיקוצקי, יש כיום מספר פרויקטים לדירות להשכרה הממתינים לאישורים של ועדות התכנון במשרד הפנים. "המחאה החברתית הצליחה לגרום לחשיבה מחודשת לכיוון של פרויקטים לדירות להשכרה אך בפועל כאמור הרבה לא התקדם".

לדבריהם ,כיום יש לקבלנים אפשרויות לקבל הטבות מס בקרקע זאת על פי חוק עידוד השקעות הון על פי אותו חוק שיזם ח"כ מאיר שטרית לפיו הקבלנים העומדים בתנאים הקובעים בחוק ומקבלים הטבת מס משמעותית כולל פטור ממס שבח ,ההשכרה פטורה ממע"מ ותקרת שכר הדירה היא עד ל-כ -6200 שקל. היזמים הפונים לבנייה להשכרה במסלול זה נהנים מתשלום מס מופחת של 11% ומפחת מואץ של 20% .

עוה"ד דורון וטיקוצקי מציינים כי הזכות לדיור הינה זכות מהותית הנמנית בין הזכויות האזרחיות היסודיות לקיום תנאי מחייה מינימאליים. הממשלה וראשי הערים הם הכתובת הישירה אליה מופנית הזעקה למימוש זכות הדיור. יש לבצע ולעודד תמיכות תקציביות בעמותות וארגונים לצורך מתן פתרון למצוקת הדיור בישראל ובמקביל לעודד תמריצים ממשלתיים בדמות הטבות מס להגדלת היצע הדיור במדינת ישראל.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

שלילת הטבת מס רכישה במקרה של רכישת חלק בבניין מגורים

מאת: אלי דורון, עו"ד; דורון פסו, עו"ד

לאחרונה ניתנה החלטה ב-ו"ע 45682-01-17 באור נ' מדינת ישראל ("הערר") אשר דחתה בקשתו של עורר אשר רכש חלקים בלתי מסוימים בבניין דירות וביקש לקבל הטבה במס רכישה בטענה שמדובר ב"דירת מגורים יחידה".

תביעות ליקויי בניה

מאת: צוות האתר

למשרדנו, המורכב מעו"ד, רו"ח, הנדסאים וכלכלנים, הידע והניסיון בטיפול בתביעות אשר עניינן בליקויי בניה אשר נגרמו כתוצאה מעבודות בניה לא תקינות ו/או לא ראויות, כאלה אשר משאירות את הדייר עם נכס פגום, מה שפוגע בשווי הנכס ו/או ביכולת של הדייר ליהנות מהנכס.

נדל"ן ישראלי ברומניה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

לסניף המשרד שבבוקרשט, המורכב מממבחר עו"ד רומנים מובילים, ניסיון רב בכל הקשור בביצוע עסקאות נדל"ן עבור ישראלים ברומניה - רכישה, מכירה וכו'. משרדנו ידע לבצע עבורך את עסקת הנדל"ן בנוגע לדירה, נכס מסחרי, מגרש, מניות ועוד ולהבטיח השלמת העסקה לשביעות רצונך.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם