מאת: אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) - עמית משה כהן, עורך דין


במסגרת פעילותינו מייצג משרדנו לא אחת ישראלים בעלי סטטוס של "תושב קבע" בארה"ב, דהיינו – ישראלים המחזיקים או מבקשים להחזיק ב-Green Card. עבור האחרונים מתעוררות שאלות מהותיות בעלות השלכות כבדות משקל שבין השאר ברי כי ישפיעו במישרין על תוצאות המס העתידיות שעלולות להתרחש אגב קבלת מעמד גרין קארד.

במאמר זה נבקש לעמוד ממעוף הציפור על מהות הסטטוס של "תושב קבע" (Permanent resident) ונעסוק ביתרונות ובחסרונות הגלומים בקבלת מעמד זה, עבור תושבים ישראלים ותושבי חוץ כאחד. ארה"ב ידועה כמדינה בעלת שיעור הגירה גבוה מאוד, מתוך הבנה כי המלחמה בהגירה משולה למלחמה בתחנות רוח, מנסה המדינה לנסות ו"למזער נזקים" ע"י עידוד הגירה, כזו שתתבצע באופן מבוקר ובהשגחתו המלאה של "הדוד סם". ישנם כמה דרכים להשיג "גרין קארד" אשר מטבע הדברים לא נעסוק בהם ברשימה זו. עם זאת נביא מספר דוגמאות: נישואים לאזרח או אזרחית אמריקאית יעניקו גרין קארד כל עוד האזרח יישאר בארה"ב. אזרח זר בעל קרוב משפחה אמריקאי כגון אח או הורה יכול לבקש גרין קארד, מסלול של העסקה בידי אזרח אמריקאי, הגרלה וכו'.

היתרונות לבעלי גרין-קארד

היתרונות הגלומים בסטטוס של "תושב קבע" (בעל גרין-קארד) ברורים למדי וכוללים בין השאר:

- אפשרות לעבוד ולחיות בארה"ב. 
- הקניית מרבית הזכויות הניתנות לאזרח אמריקאי למעט הזכות לבחור ולהיבחר.
- קבלת "גרין קארד" מהווה שלב קריטי והכרחי לשם קבלת האזרחות הנכספת וכד'.

שאלת המיסוי

בעבר, יכול היה תושב ישראל המחזיק ב-"גרין קארד", להצביע על עובדה זו כמחזקת טענה שלו כי חדל להיות תושב ישראל. זוהי כמובן טענה העשויה להיות בעלת חשיבות מכרעת לשאלת מיסויו של אותו אדם בישראל.

מאידך, קבלת מעמד של "תושב קבע" בארה"ב והחזקה ב-"גרין קארד" טומנת בחובה מספר חסרונות אינהרנטיים: שמירה על המעמד מחייבת שהייה רצופה בארה"ב (בתדירות מסוימת), ומשמעותי מכך – היא כרוכה בתשלום מס בארה"ב. כלל הוא כי לצרכי מיסוי בארה"ב נחשב אדם המחזיק ב-"גרין קארד", לתושב ארה"ב גם אם בפועל אינו מתגורר בה. במצב דברים זה, בעל מעמד גרין קארד יהא חייב במס על הכנסותיו שצמחו או הופקו בכלל מקום בעולם וכן יהא חייב בהגשת דו"חות שנתיים בארה"ב על כלל הכנסתו הנ"ל, בדיוק כפי שמחויבים בכך אזרחי ארה"ב.

כיצד נוכל לסייע בעניין?

משרדנו, שבמרוצת השנים רכש ניסיון רב בטיפול בנושאי מיסוי מקומי ובינלאומי, מעניק שירותים הכוללים בין היתר בטיפול בנכסים של תושבי חוץ בכל ותושבי ארה"ב בפרט, בישראל, טיפול מול רשויות המס בישראל, השבה לארץ של ישראלים שעזבו מפאת חובות מס, הקניית מעמד של תושב חוזר, ליווי ישראלים בהקמת מבנים בינלאומיים, השקעות בישראל, חוות דעת בסוגיות מס מורכבות בישראל ובארה"ב וכיוצא באלה נושאים הקשורים בליבו של המיסוי הבינלאומי.

>>  למידע אודות קבלת גרין קארד או ויזה לארה"ב, לחצו כאן.
>> מוזמנים להכיר את דסק ארה"ב המיוחד של משרדנו, לחצו כאן.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

קבלת ויזה ו/או גרין קארד

קבלת ויזה ו/או גרין קארד

מאת: אלי דורון, עו"ד

ישראלים רבים מחליטים לעזוב את מדינת ישראל, בגפם ו/או עם משפחתם, לטובת מעבר לארה"ב - מהלך מסוג זה מחייב התנהלות משפטית וליווי משפטי של מקצוענים בתחום. להלן מאמר מיוחד בנושא.

עיקרי רפורמת המס בארה

עיקרי רפורמת המס בארה"ב

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, דור שיוביץ, משפטן

ביום 22/12/17 חתם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על רפורמת המס הגדולה ביותר שהתרחשה בארה"ב ב-30 השנים האחרונות. רפורמה זו אשר עיקריה יובאו להלן, יש בכוחה להשפיע באופן ישיר גם על בעלי אזרחות אמריקאית המתגוררים בישראל.

חילופי מידע בין רשויות המס של ארה

חילופי מידע בין רשויות המס של ארה"ב וישראל וגילוי מרצון

מאת: אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- הדס אפרתי, משפטנית

סעיף 29 לאמנה למניעת כפל מס בין ישראל לארה"ב שכותרתו "חילופי ידיעות" קובע כי: "הרשויות המוסמכות של המדינות המתקשרות יחליפו ביניהן ידיעות הנוגעות לביצוען של הוראת אמנה זו או למניעת תרמית או התחמקות ממס, בקשר למיסים שהם נושא אמנה זו. כל ידיעה שהוחלפה כאמור ינהגו בה כסודית ולא יגלו אותה לשום אדם או רשות זולת אלה העוסקים בשומה (לרבות הכרעות משפטיות) בגביה, או במינהל המיסים שהם נושא אמנה זו".

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם