מאת: אלי דורון, עו"ד; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דורון פסו עו"ד


בעלי דירות בחו"ל המפיקים הכנסה משכירות ולא מדווחים ומשלמים על כך מס בישראל כנדרש -
הליך גילוי מרצון עשוי להסיר מכם את סכנות ההליך הפלילי!

הוראות הדין קובעות כי תושב ישראל המפיק הכנסה מהשכרת דירות בישראל או מחוץ לישראל חייב במס בישראל. הכנסה משכירות חייבת במס בישראל, בין אם כהכנסה משכירות ובין אם כהכנה מעסק (מקום בו מדובר במספר דירות ועל פי המבחנים שנקבעו בפסיקה יש לסווג את הפעילות כעסקית ולא כפסיבית). ישראלים רבים משכירים דירות בישראל ומחוץ לישראל אך לא משלמים מס בגינן כנדרש ובשל כך עומדים בפני חשיפה להליכים אזרחיים ופליליים כנגדם.

 

רשות המיסים מאפשרת נוהל גילוי מרצון במסגרתו בעלי דירות רשאים לפנות לרשות המיסים ולגלות ביוזמתם את היקפי ההכנסות שלא דווחו על ידם ולא שולם מס בגינם על מנת להגיע להסדר לגבי חבות המס מבלי שיהיו השלכות מס פליליות לכך. הפנייה מתבצעת באמצעות בקשה שמוגשת לסגן מנהל בכיר במחלקת חקירות ומודיעין של רשות המיסים, ולאחר אישור ראשוני היא מועברת לפקיד השומה או כל גורם מוסמך אחר ברשות שיקבע את חבות המס. יצוין, כי אדם זכאי להגיש בקשה זו פעם אחת בלבד והגשת הבקשה פעם נוספת תתאפשר בנסיבות מיחדות כגון מחלה וכו'. באמצעות הגשת בקשה לגילוי מרצון, ניתנת לנישום החייב במס שלא מסר דיווח מסודר על הכנסותיו ולא שילם מס עבורם כדין, להתנהל באופן שקוף מול רשות המיסים, לתקן את הדיווחים ולשלם את המס כראוי תוך הבטחה מצד רשות המיסים כי לא יופעל נגדו כל הליך פלילי ביחס לעבירות מס שביצע. לאור חשיבות העניין, לצורך הטיפול בבקשה מעין זו, נדרש צוות מקצועי המומחה בתחום.
 

כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?

משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות המס, מתמחה בתחום וצבר ניסיון עצום בכל הקשור בטיפול בבקשות לגילוי מרצון, זאת כפועל יוצא מייצוג צמוד ומוצלח של מאות נישומים. משרדנו דואג ללוות את הנישום לאורך כל ההליך החל מהגשת הבקשה הראשונית לנציבות מס הכנסה, דרך ניהול המו"מ העיקש מול פקידי השומה הרלוונטיים וכלה בחתימה הסופית על הסכמי שומה שיש בהם כדי לסגור את כל "השנים הפתוחות" אחת ולתמיד ולהביא ודאות וביטחון עבור הנישום. נבהיר, כי כל ההתנהלות אל מול רשות המיסים נעשית ישירות על ידי משרדנו ללא מעורבות או חקירה של הלקוח. אנו מזמינים כל אדם המבקש לקחת חלק בנוהל הגילוי מרצון להגיע למשרדנו ואנו נדע להתנהל בשמו במיידי מול רשויות המס ולהביא לצמצום עד לכדי איפוס החשיפה הפלילית וכן לביצוע נוהל הגילוי מרצון על הצד הטוב ביותר.

 

צוות המומחים שלנו אשר כולל עורכי דין דוברי השפה הערבית והמתמחים ידע לייצגך בנאמנות ובדיסקרטיות מוחלטת אל מול רשויות המס השונות, תוך שמירה על מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר. כל התהליך למעשה מותנה בהסדרת העניין מול הרשויות השונות במטרה לסיים את הסוגיה על הצד הטוב ביותר וזאת מבלי שייפתח שום הליך פלילי כזה או אחר וכמובן לא יוגש כתב אישום.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 4.75 ע"י 4 גולשים

עשוי לעניין אתכם

רשות המסים בוחנת גילוי מרצון על מזומן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דורון פסו, עו"ד

לאחרונה פורסם כי רשות המיסים בוחנת מתווה לחידוש תוכנית "גילוי מרצון" אשר תאפשר לישראלים לדווח על מזומן שבידיהם הנובע מהכנסות שצברו ולגביהן לא דיווחו או שילמו מס בעבר, וכתוצאה מכך יתאפשר שימוש בכספים אלו "כדת וכדין" ללא חשש מהליכים פליליים.

גילוי מרצון 2020 לנטרול עבירות מס והכשרת הון שחור

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע לפעול בשמך לטובת נטרול עבירות מס והכשרת הון שחור בצורה הזהירה והמקצועית ביותר מול הגורמים המוסמכים ברשות המס וזאת בהסתמך על ניסיון ושיטות עבודה ייחודיות ומקצועיות.

דיווח למס הכנסה על חשבון בנק בחו"ל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

ישראלים רבים לא מודעים לכך, אך הדין הישראלי קובע כי היה ויש ברשותם חשבון בנק בחוץ לארץ אזי עליהם לדווח על עליו ועל ההכנסה בישראל - המשמעות היא שישראלי בעל חשבון בנק בחו"ל חייב לדווח לרשויות המס בישראל על חשבון הבנק ועל ההכנסות הנובעות מאותו חשבון, שאם לא כן הוא למעשה מבצע עבירה פלילית.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם