מאת: אלי דורון, עו"ד


טיפול בהפחתת חיובי ארנונה על ידי עו"ד ורו"ח מומחים בדיני ארנונה, יוצאי גופים ציבורים -

ישראלים רבים מוצאים את עצמם מתמודדים עם חיובי ארנונה ה"נופלים" עליהם כרעם ביום בהיר , ללא כל הכנה מוקדמת. לפעמים מגיעה דרישה כספית ולפעמים ישירות מוטלים עיקולים.

את חיובי הארנונה מוציאה העריה למחזיקי נכסים ו/או לבעלי מניות ו/או לחברות ו/או לגורמים אחרים דרישות כספיות, תוך הבהרה לפיה היה והתשלום הנדרש לא ישולם ינקטו כנגד הגורמים הליכים גביתים על פי פקודת המיסים גביה.
לפעמים יוצא כי חיובי הארנונה מקורם בסיווגים שגויים אשר בוצעו על ידי העיריה ו/או ע"י מדידות כאלה או אחרות , כאשר במסגרת הדרישה פונה הרשות וטוענת כי החיובים שנעשו עד כה הושתתו על סיווג מקל ולכן הגיע העת לדרוש את התשלום המלא על פי ההגדרות העדכניות ו/או על פי השטח הקיים.
 
בנסיבות אחרות קורה לא אחת כי עסקים כאלה או אחרים אשר נסגרו עקב אי הצלחה כלכלית, בדר"כ חברות בע"מ, הותירו חובות ארנונה, אם של חברה שקרסה ואם של תאגיד או גוף אחר ועתה , מחפשת העיריה  כיס עמוק ממנו יוכלו הם לפרוע את החובות שנותרו בגין אותם היטלי ארנונה.
מערכת הגביה מטעם העיריה מבקשת לנקוט במגוון רחב של פעולות לטובת האמור ובעיקר לטובת איתור בעלי מניות ו/או מנהלים ו/או גורמים אחרים מהם ניתן יהיה לגבות את הכספים , את החובות הנטענים וכאן למעשה מוצאים עצמם גורמים פרטיים נאלצים להתמודד עם חובות המסתכמים לפעמים בסכומים גדולים מאוד וכן עם פקודת מיסים גביה המקנה לרשות כוחות מוגברים בכל הקשרו בגביה, הוטלת עיקולים על חשבונות בנק ועוד ועוד מהלכים קשים.
 
משרדנו מתמחה בתחום. משרדנו מומחה בדיני ארנונה. למשרדנו עו"ד המומחים בניהול הליכים בתחום הארנונה. משרדנו טיפל ומטפל במאות חיובי ארנונה, בביטול והפחת.  
משרדנו ידע כיצד להתנהל מול המועצה או הרשות המוניציפאלית ו/או העיריה על מנת להביא לידי ביטול או הפחתה של החוב הנטען.
לטובת האמור אנו שולטים בהוראות חוק ופתורים המקנים לאזרח טיעונים רבים והליכים משפטים מורכבים באמצעותם ניתן לקבל הקלות, ביטולים , שינויי בסיווגים ועוד.
 
לא אחת הרשות המוניציפאלית נוהגת באגרסיביות יתר. התפקיד שלנו כעו"ד מומחים בדיני ארנונה – לבלום אותם. חשוב להדגיש כי הנזקים העלולים להיגרם עקב התנהלות העיריה הם לפעמים הרסניים ממש.
 
 
אל תחכה לבעיות ואל תחכה לעיקולים.
משרדנו יודע כיצד להתנהל מול מחלקות הארנונה ואם נדרש אל מול הערכאות ולהביא לידי צמצום מרבי של הנזק. על תחכה.
תתקשר אלי עתה, נפגש ונקדם. תתקשר עתה לעו"ד אלי דורון, נייד: 054-4251054 
 
 

 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

האם אתם משלמים יותר מדי ארנונה?

מאת: אורית פפר, עו"ד כלכלנית

אל תישארו עם זה לבד, הטעות הגדולה והבסיסית היא שלא מתייעצים עם המומחים בתחום. הקדימו רפואה למכה ופנו למומחים בתחום להתייעצות, כל איחור וכל פספוס מועדים יכול לעלות בהרבה מאוד כסף ובהליכים משפטיים מיותרים.

מדוע לא לגשת למכרז ללא ליווי של עו"ד המתמחה בדיני מכרזים?

מאת: אורית פפר עו"ד (כלכלנית)

רשויות מקומיות, תאגידי מים וגופים ציבוריים וממשלתיים מחויבים על פי דין לפרסם מכרזים טרם חתימה על התקשרות עם ספק או נותן שירות (מעל סכום מסוים). מכרזים אלו כפופים לדין המנהלי ולהוראות המכרז שאין לסטות מהן. משכך , יש להקפיד על מילוי כל התנאים בעת הגשת הצעת המחיר בהתאם להוראות במכרז.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם