מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


ליווי משפטי ותכנון מס לישראלים המבקשים להקים חברה ברומניה, לטובת רכישת נדל"ן ו/או לטובת כל פעילות עסקית אחרת
 

ישראלים רבים מבינים כי רומניה היא ההזדמנות העסקית הבאה על גבי הגלובוס - אותם ישראלים רואים כי רומניה עומדת לפני כניסה לגוש האירו, מה שככל הנראה יעלה שם את מחירי הנדל"ן, האבטלה בה מאוד נמוכה והצמיחה הכלכלית בה אדירה.
 

יתרה מזאת, אותם ישראלים מגלים כי ברומניה יש בנמצא שוק שכירות יוצא מן הכלל המורכב מרבבות סטודנטים הלומדים ברומניה בשלל האוניברסיטאות, מהנדסים ועובדים רבים המעתיקים את פעילותם בתוך רומניה או מגיעים מחוץ לרומניה לטובת עבודה ברומניה, שם עובדים הם עבור תאגידים בין-לאומיים גדולים. כל אותם עובדים, סטודנטים ואחרים משתוקקים לשכור דירות והשכירות ברומניה ביחס לשווי הדירות - גבוהה ורווחית במיוחד. ישראלים אלה מגלים כי ברומניה, בניגוד לישראל, ניתן לרכוש דירות במחירים סבירים היכולים להתחיל ב-50,000 אירו, כאשר את אותן דירות ניתן להשכיר לרומנים בתשואות גבוהות מאוד ולפעמים להגיע לתשואות העולות על התשואות בישראל ב-300% ואף מעבר לכך.

אותם ישראלים המבקשים לרכוש נדל"ן ברומניה מבינים כי על פי הדין הרומני, ישראלים להם אין דרכון רומני אינם יכולים לרכוש את מרכיב הקרקע בדירה, אלא את זכות השימוש בה בלבד וכי הדרך היחידה לרכוש גם את מרכיב הקרקע היא בדרך של הקמת חברה רומנית אשר תהא 100% בבעלותם. אותה חברה רומנית תהא הבעלים של הנדל"ן הנרכש ובאופן זה יכולים הישראלים לעקוף את המגבלה ובאמצעות חברה להיות 100% בעלים של נדל"ן רומני. יתרה מזאת, ישראלים רבים מבינים כי היה והם מתכוונים לשפץ ו/או להשקיע בבניה ו/או לרכוש מספר דירות, ייתכן ונכון עבורם לבצע את הרכישה באמצעות חברה רומנית. החברה הרומנית יכולה לרכז עבורם את הפעילות ברומניה, לאפשר החזר מע"מ, להגן עליהם מסחרית, להיות הבעלים של הדירות הנרכשות ולרכז את כלל ההכנסות מאותה פעילות.

מעבר לאמור, יובהר כי הדין הרומני קובע נכון להיום כי חברה רומנית אשר מחזור הכנסותיה אינו עולה על מיליון אירו, אזי מס החברות של אותה חברה ינוע בין 1% ל-3%, מה שבשורה התחתונה הופך את רומניה למקלט מס ממש. כך יוצא שישראלי המקים פעילות ברומניה, אם בתחום הנדל"ן ואם בתחומים אחרים, באמצעות חברה רומנית, יכול  די בנקל להגיע למס חברות בגין השכירות ו/או כל הכנסה אחרת שהחברה תקבל בשיעור של 1% ממחזור הכנסות החברה הרומנית. היה והכספים ימשכו על ידו מהחברה הרומנית, יהיה אותו בעל מניות מחויב ב-5% מס דיבידנד רומני והשלמה ל-30% מס דיבידנד על פי דיני מדינת ישראל. היה ואותו ישראלי יקים ברומניה חברה עסקית, יוכל הישראלי לצבור בה את הרווחים, לשלם את מס החברות המופחת בשיעור 1% ועם הכספים הנצברים בקופת החברה לבצע עסקאות נוספות, לרכוש בשמה של החברה נדל"ן ו/או לבצע מהלכים עסקיים אחרים.

כמובן שהמבנה המשפטי המתאים לכל ישראלי יקבע על סמך שורת פרמטרים, כאשר המטרה המרכזית היא להתנהל בחוקיות תוך מקסום הרווח של אותו משקיע ישראלי. נוסיף כי יתכנו מצבים בהם ישראלי אשר רוצה לרכוש מספר נכסי נדל"ן ברומניה יפעל בדרך של הקמת חברה רומנית, זו תקבל ממנו הלוואות ועם כספי ההלוואה יתבצעו רכישת הנדל"ן. בשוטף, החברה תשלם 1% מס חברות ברומניה וכל מה שהבעלים ימשוך מהחברה לכיסו הפרטי, ירשם כהחזר ההלוואה שניתנה על ידו כהון עצמי. על החזרי הלוואה אין בנמצא מס, לא בישראל ולא ברומניה. מס יכול ויחול על ריבית בגין אותה הלוואה, אך בגין מרכיב הקרן אין בנמצא מס. כך יצא שהישראלי בהדרגה ימשוך בחזרה את ההשקעה שלו ברכישת הנדל"ן ללא כל חבות מס. חבות זו תחול רק לאחר שימשוך את הקרן וזאת מתוך ההכנסות משכירות שיצטברו בעתיד בחברה.

 

משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, מתמחה בתחום - למשרדנו סניף ברומניה המתמחה אף הוא בייצוג ישראלים המבקשים לבצע עסקאות ברומניה, אם בנדל"ן ואם בכל תחום אחר. עצם היותנו בישראל וברומניה, מאפשר לנו לתת לישראלים ליווי משפטי רציף, הלוקח בחשבון הן את הדין הישראלי והן את הדין הרומני ולהבטיח כי הלקוח יתנהל בצורה אופטימאלית, חוקית ושקופה. משרדנו מאמין ביחס חם, בלתי אמצעי ואינטימי אל מול כלל לקוחותיו. אנו מזמינים אותך להתקשר אלינו עתה ולקבוע מועד לפגישה לא מחייבת - ניפגש בישראל או ברומניה, נבחן את צרכייך וניתן לך מענה מושלם!

 

 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מיסוי מקרקעין ונדלן בשוויץ

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דורון פסו, עו"ד

יעד אטרקטיבי אשר קרנו בעלייה בעת האחרונה הוא מדינת השלג, השוקולד והשעונים – שוויץ. עם זאת, להשקעה בנדל"ן בשוויץ עשויות להיות גם השלכות מס בישראל, אשר יש להביאן בחשבון.

יעוץ משפטי לבעלי מניות בחברה זרה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ משפטי מיוחד עבור ישראלים להם מניות בחברות זרות ברחבי העולם יחד עם בעלי מניות זרים - אנו מלווים יזמים ומיזמים רבים, לחצו כאן לפרטים.

העברת כסף מחו"ל והטבות מס לעולה חדש

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות המס אשר בקיאים בנהלי רשויות המס לקבלת הטבות מס עבור עולים חדשים ויודע ללוות את הלקוח באופן המהיר, הבטוח והדיסקרטי עבורו לקבלת מלוא זכויותיו מאת המדינה בתחום המס כעולה חדש.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם