מאת: אלי דורון, עו"ד


ייצוג ישראלים המבקשים להעביר לארץ כספים שהתקבלו ממכירת מטבעות דיגיטליים, ביטקוין ו/או מטבעות אחרים 
 
ישראלים רבים מממשים מטבעות דיגיטליים וממירים את אלה לשקלים ו/או למטבע פיאט אחר. את פעולת המימוש הם מבצעים באמצעות אחת מזירות המסחר הפעילות היום בעולם, אם כזו בעלת רישוי כמומלץ ואם באמצעות זירת מסחר שאינה אוחזת ברישוי המתחייב במדינת פועלה. יתרה מזאת, יש בנמצא מצבים בהם ישראלים מממשים מטבעות שלא באמצעות זירות מסחר, אלא דרך חלפנים ו/או צדדים שלישיים ו/או מכרים כאלה או אחרים.

יש בנמצא ישראלים המבקשים לממש את המטבעות הדיגיטליים שלהם למטבע רגיל/פיאט, משום שהם צריכים כספים לטובת רכישת נדל"ן בישראל ו/או לטובת תשלום מס בישראל ו/או לטובת פעולות והוצאות אחרות אותן הם מחויבים לשלם ויש המבקשים לממש מטבעות וזאת משום שהם החליטו לממש רווח, לנטרל סיכונים ולהמיר את אותם מטבעות דיגיטליים למטבע "רגיל", דוגמת דולר או שקל. כמו כן, נתקלים אנו בלא מעט ישראלים המבקשים להמיר את המטבעות שלהם למטבעות אחרים מתוך שאיפה לבצע רכישה מחודשת ומסודרת של מטבעות דיגיטליים וזאת באמצעות מערכת בנקאית בין לאומית, כזו המבטיחה תיעוד חלק ונקי, כזה שיאפשר להם בעתיק לממש את אותן מטבעות ללא חשש ובכלל זה, להעביר את הכספים בגין המימוש לישראל, היה ויתעורר צורך שכזה.
 
הבעיה מתעוררת שעה בה הישראלי מבקש להעביר את הכסף מחשבון הבנק שלו בחו"ל ו/או מזירת המסחר בחו"ל לחשבון הבנק בישראל. בחלק גדול מאותם מקרים מגלה הישראלי כי הבנק הישראלי מגלה מידת חשדנות העולה על זו של הבנקים הבין לאומיים, מה שמביא לכלל החלטה של הבנק, לפיה הוא לא מוכן לקבל את הכספים לחשבון בישראל ומבקש להחזירם לחשבון של זירת המסחר בחו"ל. כך יוצא שהבנק מבקש לקבל מסמכים ונתונים והסברים מגוונים ובסופו של יום, מסרב הוא לאפשר העברת הכספים לחשבון הבנק שבישראל, בשל חשש להלבנת הון ו/או לביצוע פעולה הנוגדת את הוראות בנק ישראל. מצב דברים זה מתקיים גם בימים בהם אותו ישראלי מבקש להעביר לישראל כספים לטובת תשלום המס הנגזר מהמימוש של אותן מטבעות. הניסיון מלמד כי הבנקים הישראליים, בחלק גדול של המקרים, מגלים עודף חשדנות ועודף זהירות, אם כתוצאה מהעדר רגולציה ישראלית ברורה ואם מסיבות אחרות, מה שמחייב התערבות משפטית. כאן אנו, עורכי הדין ורואי החשבון של משרדנו, המתמחים בדיני קריפטו ובנקאות, נכנסים לתמונה. ההתערבות המשפטית שלנו אל מול המערכת הבנקאית נועדה להציג בפני הבנק את העובדות לאשורן, לנטרל חששות מיותרים ולהבטיח התנהלות חוקית ושקופה.

למשרדנו הידע והניסיון הנדרשים לטובת התנהלות מול גופים מוסדיים דוגמת המערכת הבנקאית. יש מצבים בהם אנו מייצגים בנקים ויש מצבים אחרים בהם אנו תובעים בנקים, בדרך כלל אנו עושים הנדרש על מנת להגיע עם הבנקים להבנה ולהביא לפתרון מושכל לשביעות שני הצדדים. בנסיבות, משרדנו, המתמחה בתחום ישמח לעזור. משרדנו ידע לייצגכם אל מול המערכת הבנקאית ולהביא לידי פתרון. משכך היה והבנק עושה לכם בעיה, התקשר אלינו ואנו נקבל על עצמנו את הטיפול. אנו נעשה כל שניתן על פי דין, לטובת הבאת הכספים לישראל בצורה חוקית ושקופה, לשביעות רצון כל המעורבים.
 
התקשרו עוד היום ואנו נשמח לסייע לכם בביצוע ההליך על הצד הטוב ביותר: 054-4251054
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

המרת מטבע דיגיטלי / קריפטו מסוג אחד לאחר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מעניק ייעוץ משפטי מיוחד לממירי מטבעות דיגיטליים / קריפטו מסוג אחד לסוג אחר במטרה להביא לידי הכשרת מטבעות וארנקים דיגיטליים, הלבנה של מטבעות שחורים וכו' - קראו כאן בהרחבה בנושא.

דיווח ותשלום מס על מכירת מטבעות דיגיטליים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

לאחרונה פרסמה רשות המסים את טופס 1399 לשנת המס 2019, המכונה "הודעה על מכירת נכס וחישוב המס המגיע לשנת המס 2019", במסגרתו ישנה התייחסות מפורשת לדיווח אודות מכירה של מטבע וירטואלי בעמודה חדשה וייעודית לכך.

בנקים בישראל מסרבים לקבל כסף שמקורו במטבעות ווירטואליים

מאת: ראניה עלימי, עו"ד (רו"ח)

לא פעם, אנו נתקלים במשקיעים אשר מבקשים להעביר את תמורת השקעתם ורווחיהם מפעילותם במטבעות ווירטואליים לחשבונות בנק בארץ אך נתקלים בסירוב על ידי הבנקים. מדובר במצב לא הגיוני כלל אשר מוביל לעיוות חוקי חמור, כאשר ניתן להתגבר עליו באמצעות הגשת תביעה כנגד הבנק המסרב לקבל את הכספים ולהכריח אותו באמצעות צו בית משפט לקבל את הכסף.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם