מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


תביעות כספיות לתשלום עמלות ו/או דמי תיווך בסיוע עו"ד מסחרי 

ישראלים רבים מתפרנסים מתשלום עמלות ו/או דמי תיווך אותם הם גובים בגין מהלכים עסקיים ו/או חיבורים עסקיים אותם הם מבצעים עבור לקוחותיהם ו/או עבור גורמים אחרים. חיבורים עסקיים אלה מייצרים לא אחת יתרונות חסרי תקדים עבור הצדדים לעסקה ובשורה התחתונה ממנפים את הצדדים ומביאים אותם למעמד עסקי ו/או כלכלי שהינו מהותית גבוה מזה שהיה להם בעבר, לפני החיבור. 

 

יכולתו של זה המחבר, לאתר גורמים ולקשר בין צדדים מתאימים, עשויה לא אחת להביא לידי חיבור בין אנשים אשר ביחד יכולים להביא לתוצאות מסחריות מעולות, תוך מקסום ומינוף זה את יכולתו של זה, כאשר אותו גורם מחבר זכאי לתשלום עמלה ו/או דמי תיווך בגין אותם חיבורים. אותם חיבורים המייצרים את הזכאות לתגמול הינם חיבורים שהמתווך גרם להם. אלה חיבורים שבלי מעורבותו של הגורם המחבר – הצדדים, ככל הנראה לעולם לא היו נפגשים וההתקשרות לעולם לא הייתה יוצאת אל הפועל. יש והגורם המחבר קפדן ומנוסה, ומשכך מקפיד הוא להחתים את הצדדים על התקשרות מחייבת בטרם מחבר הוא בין הצדדים ויש בנמצא מצבים בהם הגורם המחבר סומך על הצדדים ו/או מי מהם או פשוט מרגיש הוא שלא בנוח להתנות את החיבור בחתימה ומשכך – מקדם הוא את ההליך ואת החיבור מבלי שנחתם הסכם חתום המזכה אותו בתשלום העמלה ו/או דמי התיווך.

 

הבעייתיות שבהתקשרויות מסוג זה

הבעיה הגדולה העומדת בהתקשרויות מסוג זה היא שלא אחת מקבלי השירות, הצדדים להתחברות ו/או מי מהם חשים, מיד עם השלמת החיבור כי התגמול לגורם המחבר, בגין החיבור שנעשה, עולה על המגיע למחבר. קורה לא אחת כי מי מהצדדים להתקשרות מרגיש כי התמורה אותה עתה עליו לשלם בגין החיבור עולה מהותית על המאמץ שנדרש מהמחבר לטובת החיבור ומשכך מנסה הוא שלא לשלם המתחייב. הלקוח, לא אחת, מרגיש כי המתווך ו/או הגורם המחבר עשה פעולה "פשוטה" יחסית, אשר לדעתו אינה מצדיקה את התשלום הנדרש.

 

כך יוצא שאותו גורם מתווך או מחבר נהנה מחיזורים ויחס מכובד ומכבד עד למועד בו מביא הוא לחיבור המיוחל - דקה לאחר שבוצע החיבור, הופך הוא, אותו מתווך או מחבר, לסוג של אויב. לפתע, מפריע לצדדים לשלם לו, פתאום נראה להם כי הגורם המחבר דורש יותר מדי, לפתע הם מבינים כי עליהם לשלם בגין אותו חיבור, לפתע הם מפנימים כי בגין השירות שניתן להם, בגין החיבור שנעשה להם - חיבור אליו הם לא היו מחויבים להיכנס ועליו אין הם מוכנים עתה לוותר עליהם לשלם. מצב דברים זה מביא לא אחת את הגורם הזכאי לעמלה ו/או לדמי תיווך לידי סכסוך עם הגורם אשר אמור לשלם. לפעמים הגורם האמור לשלם מתנדף, לפעמים הוא נעלם ולפעמים הוא פשוט מתכחש לחוב - כמות התירוצים גדולה ורחבה.

 

כיצד אנחנו יכולים לסייע במקרים שכאלו?

משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח מתמחה בתיקים מסוג זה - משרדנו מבין את פני הדברים ומכיר את מכלול התירוצים, משרדנו מנוסה בטיפול ברמאים שכאלה. משרדנו ידע לפעול בשמך, ללא דופי ובכל המרץ הנדרש לטובת כיבוש היעד והבאת עמלתך ו/או דמי התיווך עליהם סכמת. התשלום לא הינך זכאי יכול להיגזר מחיבור עסקי בתחום מסחרי, בתחום נדל"ני ו/או בכל תחום אחר. אנו נדע לפעול בנחרצות אל מול הגורמים המפרים ולהביא לך את המגיע לך.
 

>> קראו כאן עוד בעניין הגשה וניהול תביעות כספיות.
>> זקוקים לייעוץ של עו"ד מסחרי בעניין אחר? לחצו כאן.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תביעת מפיץ בלעדי כנגד הספק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח המתמחים בדיני זיכיונות ומורגל בליווי מזכים ומזוכים בעריכת הסכמי זיכיון, הסכמי הפצה ועוד וכן בטיפול במחלוקות ובמשברים בתחום - לחצו כאן לפרטים.

לקוח לא עומד באשראי לספקים - דרכי פעולה והתמודדות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); קובי בייארסקי, עו"ד

משרדנו מתמחה בנקיטת פעולות יעילות ומהירות כנגד חייבים ובפעולה בשורה של מישורים במקביל אשר תביא את הלקוח למצב בו עליו לשלם את חובו, גם אם לא היו לו תכניות לעשות כן.

הגנה משפטית לרו"ח ויועצי מס

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

אנו מטפלים בתביעות כנגד רואי חשבון ויועצי מס, מטפלים בתלונות לוועדות אתיקה כנגד רואי חשבון ו/או יועצי מס ומגנים על מייצגים רבים וזאת במגוון רחב של תחומים, אתיים, אזרחים ופליליים.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם