מאת: צוות האתר


ייצוג בעל מניות ו/או דירקטורים –
בניהול מאבקים מול בעלי מניות אחרים ו/או נושאי משרה בחברה

במדינת ישראל עסקים רבים מיוסדים כחברה בע"מ, כלומר, הפעילות מתבצעת באמצעות אישות משפטית, המורכבת מבעלי מניות ודירקטורים הפעילים לטובת פעילות מוגדרת.

החברה, הלכה למעשה אמורה להתנהל באמצעות אסיפת בעלי המניות והדירקטוריון, כאשר חלוקת הסמכויות בין השניים נקבעת במסמכי ההתאגדות של החברה, תקנוני החברה ומסמכים נוספים. כל אותם מסמכים, אמורים להגדיר את הנדרש לטובת התנהלות חוקית, שקופה ותקינה של החברה. הבעיה היא שלא תמיד כך הם פני הדברים והלכה למעשה, קורה, לא אחת, כי בין בעלי המניות בחברה מתעוררות מחלוקות וסכסוכים הנובעים מאינטרסים שונים.

יש שהמחלוקת נובעת כתוצאה מכך ששיעור האחזקות בחברה אינו זהה ויש שהוא נגרם משורה של סיבות אחרות ובכללן, לדוגמא מצב בו חלק מבעלי המניות מועסקים על ידי החברה, מה שמכניס למשוואה פרמטרים הנוגעים בתשלומי שכ"ע, הרצון של העובדים לקבל תשלום גדול יותר, התשלום של בעלי המניות הלא עובדים להגיע למצב של חלוקת דיבידנדים ועוד - המחלוקות המתעוררות הינן ממינים ומסוגים שונים.

כיצד אנחנו יכולים לסייע בעניין?

משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס ומשרד המשפטים, חלקם גם בעלי תואר במנהל עסקים, כלכלה ועוד, מנוסה בהתמודדות עם מחלוקות מסוג זה ובשעת הצורך יודע הוא לתקוף בשם הלקוח בשורה של חזיתות חכמות ומתוחכמות. משרדנו יודע להביא, בהתאם לצורך, להכרעה שיפוטית.

בקיאותנו החשבונאית בדיני המס, היות חלק מאתנו יוצאי רשויות מס, מאפשרת לנו לבחון את המקרה בדרך משפטית וחשבונאית כאחד, ללמוד על הנדרש מהנהלת חשבונות העסק והדו"חות הכספים של החברה ולהביא את המחדלים המאותרים בפני בית המשפט או גורמים אחרים באופן שאינו משתמע לשתי פנים. אנו יודעים כי הבקיאות וההבנה הכלכלית והחשבונאית, במיוחד בתיקים אלה, כמו הבנת המס, הם אלה שמביאים את הערך הנוסף, את היתרון היחסי והם אלה שמאפשרים לנו להביא ללקוחות המשרד, פתרון מנצח והישגים יוצאי דופן.

אנו תקווה כי תינתן לנו הזכות לטפל גם בעניינך ולהביא לידי מימוש את זכויותיך.

התקשר עתה ותן לנו לשמור עלייך!
אלי דורון, עו"ד 054-4251054

 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

מע"מ בשיעור אפס בגין תקבולים מחברה זרה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

ביום 1/8/2019 דחה בית המשפט המחוזי את ערעורה של חברת מנו-בייס כנגד שומות לשנים 2009-2013 בסך של כ-790,000 ₪, שהוציא מנהל מס ערך מוסף פתח תקווה בהן לא הכיר בעסקאות עם חברה זרה שדווחו על ידי המערערת ככאלה שחל עליהן מע"מ בשיעור אפס (ע"מ 18831-04-17 מנו - בייס בע"מ נ' מע"מ - פתח תקווה). .

גביית חובות מס מבעלי חברות ננטשות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

לאחרונה ממש: רשות המס החלה לגבות חובות מס מבעלי חברות ננטשות, על פי סעיף 119א לפקודת מס הכנסה - באילו תרחישים זה עלול לקרות גם לך? מה הן ההשלכות השונות ודעתנו המקצועית בנושא.

ביקורת ניכויים - נקודות זיכוי לעובדים זרים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ משפטי למעסיקים חקלאים בכל הנוגע לביקורות ניכויים של רשויות המס בעניין נקודות זיכוי לעובדים זרים - קראו כאן בהרחבה בנושא.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם