תביעות ייצוגיות בגין הודעות ספאם
 
תובענה ייצוגית נועדה להגן על אינטרס היחיד שנפגע, דווקא באותם המקרים בהם הוא איננו טורח להגיש תביעה, אך קיים אינטרס ציבורי לאכיפת הוראות החוק שבגדרו באה התובענה הייצוגית, על מנת להרתיע מפני הפרת החוק ולמנוע שימוש לרעה בכוח הנתון בידי גופים בעלי עוצמה כלכלית מרובה.
 
לאחרונה הולכות וגדלות הבקשות לאשר תובענות ייצוגיות בגין משלוח הודעות ספאם. למעשה בקשות מסוג זה נהפכו לעניין שבשגרה בבתי המשפט. כך למשל במקרה שארע לאחרונה בו אושרה תביעה כייצוגית בבית משפט השלום בת"א, נקבע במסגרת הסכם פשרה בין הצדדים כי 750 התובעים (הצרכנים) שקיבלו הודעות פרסומיות שלא כחוק מחברת "ריבוק", יקבלו פיצוי בסך של 75 שקל כל אחד.
עוד התחייבה חברת "ריבוק", במסגרת הסכם הפשרה, להקפיד על משלוח הודעות ספאם כחוק, כלומר למי שנרשם במאגריה ובהן תאפשר לנמענים להסיר את שמם מרשימת התפוצה באופן שבו נשלחה ההודעה (כלומר בהודעת טקסט חוזרת). בכדי להדגיש כי יש תוקף ענייני וממשי לזיכוי האמור הצהירה החברה כי בחנות שלה קיימים מוצרים שונים שעלותם נמוכה מ-75 שקל, כך שהצרכנים יוכלו לממש את ההטבה מבלי להוסיף תשלום נוסף. עוד נקבע כי במקרה שהזכאים לפיצוי לא יממשו אותו - תוך 12 חודשים יועבר הסכום לתרומה לעמותה. סך הפיצוי יעמוד על 56,400 שקל לצרכנים, 3,000 שקל לתובעת ועוד 15 אלף שקל בגין שכ"ט עבור עורכי דינה.
 
הסכם פשרה כפיצוי אמיתי
יש לשים לב שבמקרים רבים במסגרת פשרות בבקשה להכרה בתביעה כייצוגית, נוצר מצב שבו צרכנים מקבלים פיצוי סמלי שכדי לממש אותו הם נדרשים לרכוש בסכומים גבוהים יותר ממוצריה של החברה הנתבעת כך שמי שיוצא נשכר בסופו של דבר היא החברה עצמה. לכן חשוב כי המייצג בתביעות אלה יהיה ער לכך ויכוון את הסכם הפשרה לפיצוי אמיתי עבור לקוחותיו כך שהסכם הפשרה לא ייטיב רק עם החברה המפרה. משרדנו, הפועל בכל הארץ, מורכב מעורכי דין מומחים בתחום תובענות ייצוגיות. בשנים האחרונות משרדנו פועל נמרצות לטובת ייצוגם הן תובעים והן של נתבעים בתובענות מסוג זה. במידה ואתה נדרש לייצוג משפטי פנה אלינו לקבלת טיפול מקצועי ומסור.
 
צור עמנו קשר לטובת טיפול מיידי בעניינך!

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.


מידע מקצועי

ביג זול: סולקה תביעה ייצוגית על סך 3 מיליון שקל בשל אי הצבת מתקני מים צוננים בכל סניף

בית המשפט המחוזי בחיפה אישר בקשת הסתלקות מוסכמת בתובענה ייצוגית נגד רשת המזון "ביג זול". זאת בהמשך להסכמה שגובשה לאחרונה בתובענה ייצוגית שהוגשה בבית המשפט המחוזי בחיפה כנגד רשת הסופרמרקטים מהצפון. בתובענה הייצוגית, שהוגשה על סך 3,000,000 ₪ נטען כי הרשת לא דאגה להציב בסניפיה מתקני שתיה למים צוננים כנדרש על פי חוק בניינים ציבוריים (מתקני שתייה למים צוננים).

נדחו שתי בקשות לאישור תובענה ייצוגית בטענה להפרת חובת סימון מוצרים, הטעיה והפרת חובות חקוקות בנוגע למשקאות חלב שונים של חברת תנובה

ביום 20/8/15 ניתנה על ידי בית המשפט המחוזי בחיפה החלטה בשתי בקשות לאישור תובענה ייצוגית כנגד תנובה (ת"צ 57403-02-14 אורן נ' תנובה). בפרשה זו טען התובע להפרות שונות ומרובות שביצעה חברת תנובה בכל הנוגע לסימון ולכינוי משקאות החלב השונים המיוצרים על ידיה.

דחיית בקשה להגשתה של תובענה ייצוגית בגין עילת "הטעיה צרכנית" עקב אי עמידה בתנאי חוק התובענות הייצוגיות

סעיף3 לחוק התובענות הייצוגיות, התשס"ו- 2006, (להלן: "חוק התובענות") קובע רשימת נושאים שבעניינם ניתן להגיש תובענה ייצוגית. סעיף 4 לחוק התובענות מגדיר מי רשאי להגיש בקשה לאישור תובענה ייצוגית, ובשם מי.

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם