עסקאות לרכישת/מכירת תיק לקוחות ומוניטין - בין רו"ח, עו"ד, יועצי מס, סוכני ביטוח ועוד

קניית תיק לקוחות הינה אסטרטגיה אשר יש בה, במקרים המתאימים כדי להגדיל במהירות וביעילות פעילות עסקית -
כך גם בעסקאות של רכישת מוניטין שאינה קשורה ברשימות של לקוחות. 

 
מטבע הדברים, בעל עסק יכול להגדיל את פעילותו העסקית באופן טבעי - בדרך של מתן שירות טוב - שמירה על שביעות רצון לקוחות ולהגיע למצב ש-"לקוח מביא לקוח", כך שבסופו של יום רשימת הלקוחות הולכת וגדלה. הבעיה בגדילה הטבעית היא שהיא לוקחת לפעמים הרבה מאוד זמן, מה עוד שבתחומים מסוימים, כמו ייעוץ מס וראיית חשבון, התחרות קשה וההתחברות של הלקוחות למייצג שלהם הדוקה וארוכת שנים, מה שמקשה על קליטה של לקוחות חדשים ממש, בפרט אם בעל העסק הוא צעיר ועדיין לא רכש ניסיון בתחומו. בנסיבות, בעלי עסקים רבים מעדיפים לאתר עסקים ותיקים, רצוי לפני פרישה, להם כוורת של לקוחות ולבצע הליך חכם של רכישת אותם לקוחות, מה שמהווה, בפעימה אחת - קפיצת מדרגה גדולה ומהותית עבור הרוכש.
 
עסקאות מסוג זה יש לבצע בזהירות ובתבונה רבה. אין עסקינן במכירת נעלים ולקוחות, מטבעם, לא אוהבים להרגיש שמישהו סוחר בהם, שמישהו קונה או מוכר אותם. כך יוצא, שעסקה מהסוג הזה, בו נרכשת פעילות ולקוחות, משלבת מרכיבים פסיכולוגיים, אותם על שני הצדדים ליישם ועל ההסכם להביאם לידי ביטוי. בעסקאות מסוג זה, יש לערוך את העסקה בצורה שתטיל על שני הצדדים משימות ומחויבויות אשר יבטיחו מאמץ משותף והתנהלות אשר תשמר את הלקוחות ותמנע זליגה. במקביל, עסקאות מסוג זה מצריכות חשיבת מס ותכנון, שכן - בניה נכונה של העסקה תאפשר את סווגה כעסקת מוניטין, מה שעשוי להניב לצדדים יתרונות מס גדולים.
 
כיצד אנו יכולים לסייע בנושא?
משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס ומשרד המשפטים, טיפל ומטפל בעשרות רבות של עסקאות מסוג זה, והלכה למעשה ב-20 השנים האחרונות טיפלנו במאות "שידוכים" וחיבורים בין צדדים, ערכנו אין ספור הסכמים ולווינו אין ספור עסקים אשר ביצעו הליך של קניה, מכירה ו/או מיזוג. משרדנו ידע לערוך עבורך את העסקה בצורה שתשמור על הצדדים לה באופן אופטימאלי, תביא לידי ביטוי את שהצדדים לעסקה ביקשו להוציא אל הפועל ובנוסף תשלב בה אלמנטים פסיכולוגיים ושיווקיים, כמו גם אלמנטים מעולם המס, הכול לטובת הבטחת עסקה יעילה, חכמה, חוקית ושקופה.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מידע מקצועי

המדריך המקוצר ליזם / היבואן המתחיל

היסטוריית העסקים מלמדת שלא רק זיהוי של שירות חדשני או מוצר יכול להיות תפנית משמעותית עבור עסק קטן, אלא התאמת שירות או מוצר ל-DNA העסק שלכם עם מגע אישי וזיהוי נכון של הלקוחות הוא זה שיהפוך אתכם מעסקים קטנים לזכיינים ושחקן משמעותי. אז איך עושים את זה ובעיקר מאיפה מתחילים?

עריכת הסכם שיתופי / מיזוג בין משרדי רו"ח ויועצי מס

אנו נדע לערוך את ההסכמים באופן אשר יקנה לצדדים את הגמישות הנדרשת ויבטיח כי כל פעולה בהתנהלות השוטפת של הפירמה לא תפגע בתפקודה וכי גם מחלוקת ו/או בעיות של מי מהשותפים לא יפגעו בפירמה כפירמה ולא יפגעו ביכולת הפיתוח העסקי שלה.

ייעוץ משפטי לרו"ח המבקש להכניס שותף

למשרדנו ניסיון של עשרות שנים בכל הקשור בסיוע לבעלי משרדי ראיית חשבון לנקוט בפעולות הנדרשות לטובת הפיתוח העסקי של פועלם, שמירה על הקיים, שילובם של שכירים כשותפים ובנקיטה בפעולות נדרשות אחרות אשר יש בהן כדי להוציא אל הפועל את החזון של המייסד.

עילות לשלילת רישיון סוכן ביטוח ודרכים לתקיפה החלטה

קיימים מקרים חריגים בהם רשאי הממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון לשלול או להתלות את רישיונו של סוכן הביטוח או תאגיד ביטוחי - להלן חלק מהמקרים, המשמעות המעשית והדרכים בהם ניתן לתקוף את ההחלטה.

מתאחדים עם פירמת עו"ד ד"ר שלמה נס

צוות משרדו של ד"ר שלמה נס צפוי לעבור לבניין המשרדים שבו ממוקם דורון טיקוצקי קנטור גוטמן ועמית גרוס ושות' במגדל בסר 4 בבני ברק. שם הפירמה לאחר המיזוג יהיה "דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות'".

עסקאות מסחריות בין-לאומיות

משרדנו מתמחה בייצוג משפטי בעסקאות מסחריות בין לאומיות, בסיוע צוות עו"ד ורו"ח ישראליים, אמריקאים ואירופאים - על לקוחותינו נמנים חברות פרטיות, חברות בורסאיות, יזמים ואנשי עסקים בארץ ובחו"ל.

עריכת הסכמי שיתוף, הסכמי ייסוד ועוד - לטובת הקמת מיזמים עסקיים

ישראלים רבים מתאחדים לטובת קידום מיזמים משותפים. החיבור יכול שיעשה בין שני אנשים ויכול שיעשה בין יותר משניים. הטעם לחיבור מבין אותם גורמים יכול שישתנה: לפעמים בעל רעיון או ניסיון מתחבר לבעל ההון, לפעמים שני יזמים בעלי רעיון וידע משלים מחליטים לחברו לטובת קידום רעיון או מערך משותף. לפעמים השותפים מחליטים להתאחד מטעמי חברות ואמונה כי..

צירוף שותף למשרד יועצי מס

במהלך השנים ניתנה למשרדנו הזכות לעבוד עם יועצי מס רבים, צעירים ומבוגרים, בודדים ושותפויות. מרבית יועצי המס פונים אלינו בצמתים שונים של החיים, הן בתחילת דרכם המקצועית, הן בשלב הפיתוח העסקי והן לפני פרישה.

אחריות סוכן ביטוח בהעסקת עובדים ללא רישיון

סיקור מיוחד בעניין אחריותו של סוכן הביטוח בהעסקת עובדים ללא רישיון לשם מכירת פוליסות ביטוח.

קניה ו/או מכירה של סוכנות ביטוח

קנייה או מכירה של תאגיד ביטוחי, סוכנות ביטוח ורשימת לקוחות, בסיוע עו"ד ורו"ח מומחה במס, יוצא רשויות מס הכנסה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם