חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

עסקאות לרכישת/מכירת תיק לקוחות ומוניטין - בין רו"ח, עו"ד, יועצי מס, סוכני ביטוח ועוד

קניית תיק לקוחות הינה אסטרטגיה אשר יש בה, במקרים המתאימים כדי להגדיל במהירות וביעילות פעילות עסקית -
כך גם בעסקאות של רכישת מוניטין שאינה קשורה ברשימות של לקוחות. 

מטבע הדברים, בעל עסק יכול להגדיל את פעילותו העסקית באופן טבעי - בדרך של מתן שירות טוב - שמירה על שביעות רצון לקוחות ולהגיע למצב ש-"לקוח מביא לקוח", כך שבסופו של יום רשימת הלקוחות הולכת וגדלה. הבעיה בגדילה הטבעית היא שהיא לוקחת לפעמים הרבה מאוד זמן, מה עוד שבתחומים מסוימים, כמו ייעוץ מס וראיית חשבון, התחרות קשה וההתחברות של הלקוחות למייצג שלהם הדוקה וארוכת שנים, מה שמקשה על קליטה של לקוחות חדשים ממש, בפרט אם בעל העסק הוא צעיר ועדיין לא רכש ניסיון בתחומו. בנסיבות, בעלי עסקים רבים מעדיפים לאתר עסקים ותיקים, רצוי לפני פרישה, להם כוורת של לקוחות ולבצע הליך חכם של רכישת אותם לקוחות, מה שמהווה, בפעימה אחת - קפיצת מדרגה גדולה ומהותית עבור הרוכש.

עסקאות מסוג זה יש לבצע בזהירות ובתבונה רבה. אין עסקינן במכירת נעלים ולקוחות, מטבעם, לא אוהבים להרגיש שמישהו סוחר בהם, שמישהו קונה או מוכר אותם. כך יוצא, שעסקה מהסוג הזה, בו נרכשת פעילות ולקוחות, משלבת מרכיבים פסיכולוגיים, אותם על שני הצדדים ליישם ועל ההסכם להביאם לידי ביטוי. בעסקאות מסוג זה, יש לערוך את העסקה בצורה שתטיל על שני הצדדים משימות ומחויבויות אשר יבטיחו מאמץ משותף והתנהלות אשר תשמר את הלקוחות ותמנע זליגה. במקביל, עסקאות מסוג זה מצריכות חשיבת מס ותכנון, שכן - בניה נכונה של העסקה תאפשר את סווגה כעסקת מוניטין, מה שעשוי להניב לצדדים יתרונות מס גדולים.

כיצד אנו יכולים לסייע בנושא?

משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס ומשרד המשפטים, טיפל ומטפל בעשרות רבות של עסקאות מסוג זה, והלכה למעשה ב-20 השנים האחרונות טיפלנו במאות "שידוכים" וחיבורים בין צדדים, ערכנו אין ספור הסכמים ולווינו אין ספור עסקים אשר ביצעו הליך של קניה, מכירה ו/או מיזוג. משרדנו ידע לערוך עבורך את העסקה בצורה שתשמור על הצדדים לה באופן אופטימאלי, תביא לידי ביטוי את שהצדדים לעסקה ביקשו להוציא אל הפועל ובנוסף תשלב בה אלמנטים פסיכולוגיים ושיווקיים, כמו גם אלמנטים מעולם המס, הכול לטובת הבטחת עסקה יעילה, חכמה, חוקית ושקופה.

התקשרו אלינו עתה ותנו לנו את הזכות לטפל בעסקה עבורכם!
בנייד: 054-4251054 (אלי דורון)  

שירותי המשרד

© כל הזכויות שמורות למשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס