חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

דיני גירושין

להתגרש זה לא פשוט. גרושים זה בהחלט צעד גדול, צעד מהותי, צעד שלא קל לקבלו, צעד עם השלכות אשר יש בהן כדי להשפיע באופן מהותי וממשי על מהלך החיים של בני הזוג, הילדים ולפעמים של אחרים הנוגעים בדבר. יש בנמצא מצבים בהם ההחלטה להתגרש מתקבלת באופן פתאומי, עקב משבר אמון הנובע מבגידה ו/או מבעיה לא צפויה אחרת ויכול שההחלטה להתגרש התגבשה על פני תקופה ממושכת שלוותה בחששות ו/או דאגות ו/או שיקולים אחרים. בכל אחת מהחלופות, נכון יהיה להכניס אותנו לתמונה כמה שיותר מהר.

דווקא בשל המורכבות שבהליך, ההשלכות שיש לו על חיי האדם לאחר האקט עצמו והשפעתו של זה על בני הזוג והאחרים, חשוב מאוד להתנהל בתבונה, ע"ס אסטרטגיה מובנת ומתוכננת מראש, המושתת על דיני גרושים, דינים כלליים ושכל ישר. בן הזוג שישכיל להבין זאת ראשון וישכיל לקבל החלטה כי הוא מבצע את הצעד בתבונה, מתוך חשיבה והערכות ולא "מהבטן", אלא בהישען על אסטרטגיה אותה הוא יגבש עם מומחים בתחום להם ניסיון - הוא זה שיצא מהמהלך עם מינימום נזק והוא זה שיצליח, בסופו של יום להשלים את ההתנתקות במינימום פגיעה בילדים ובמקסימום עמידה ביעדים שהציב בפני עצמו בתחילתו של תהליך. אותו בן זוג, שלא יהיה לו נעים, שיגמגם, שיחשוב ששווה לחכות, שכדי לעשות את הדברים בתאום מלא...  עלול למצוא את עצמו נפגע הן מבן הזוג, הן מההליך והן מהתוצאות העלולות להיווצר כתוצאה מהמהלך האמור.

לשון אחר, נכון להגיע למצב בו אנו אלה שמנהלים את הגרושים ולא להגיע למצב בו הגרושים הם אלה שמנהלים אותנו ובכדי לעשות את האמור, חייבים להתנהל ע"ס ניסיונם של מקצוענים, כאלה שכבר טפלו במאות תיקים גרושים, כאלה שידעו לנתב את הספינה לעבר חוף מבטחים, כאלה שידעו לבחון את המצב הנתון ולייעץ ללקוח כיצד עליו לנהוג בנסיבות האמורות.

כמובן שכל זוג הוא סיפור בפני עצמו ולכן בגין כל זוג יש לבחון ולבנות את האסטרטגיה המשפטית שלו, כזו המושתתת על דיני משפחה ודיני גרושים משלה. לכל זוג יש את הסיפור שלו, את הרגישויות שלו, את המבנה הכלכלי שלו, את המבנה המשפחתי והרגישות שלו את הבטן הרכה שלו .. כך שנכון יהיה לומר – כי כל מקרה מצריך התעמקות ותכנון מדויק.

למחלקת המשפחה של משרדנו ניסיון בטיפול במאות לקוחות שכבר עברו את ההליך בהצלחה, כך שאנו מודעים לרגישות הרבה הגלומה בהליכים דוגמת אלה, לקושי הפסיכולוגי, לאמוציות השלובות בהליך ועוד. אנו נדע, בכפוף להסכמת הלקוח – לקבל את הפיקוד על המשבר ולנקוט בכל פעולה נדרשת לטובת הערכות נכונה וכיבוש היעדים אשר נסכם עם הלקוח מראש.

אנו גם מודעים לכך כי בשעות קשות אלה, של גרושים, של הליכים משפטים להם הלקוח אינו מורגל ועוד - הלקוח/ה אינו במיטבו. צלילותו אינה בהכרח כתמול שלשום ושלוות נפשו פוגעת במידה מסוימת ביכולתו לשקול את הדברים נכונה ו/או לקדם את המתחייב בצורה ראויה. מצב דברים זה מחייב אותנו לשמש  ללקוח משענת, לתת לו את תחושת הביטחון, לתת לו מענה סביב השעון, לתת לו את הגב לו הוא זקוק. אנו נעשה הכול על מנת שהלקוח יקבל מאתנו את תחושת הביטחון הנדרשת ואנו נעשה עבורו את כל הפעולות וננקוט עבורו בכל המהלכים הנדרשים על מנת להבטיח כי אכן המתחייב יצא אל הפועל בצורה חכמה, חוקית ומכובדת. אנו נראה כיצד הלקוח פועל, אנו ננחה את הלקוח כיצד לפעול ולא נאפשר לו לעשות טעויות העשויות להשליך על המשך ההתנהלות בתיק. האסטרטגיה של הלקוח ויכולתו להקשיב לנו ולעשות את שאנו נבקש ממנו, היא זו שתעזור לנו להביאו לתוצאה הרצויה ולכן מאוד חשוב לנו בתיקים אלה להיות מחוברים ללקוח, להיות עמו בקשר יומי רציף ולקחת ביחד עמו חלק בכל פעולה, גם אם לכאורה אין לה קשר לדיני משפחה ו/או לדיני גרושים.

משרדנו מורכב מעו"ד שהינם גם כלכלנים ורואי חשבון. חלק מעוה"ד במשרד אף שמשו כעו"ד של גופים ממשלתיים אגרסיביים ביותר דוגמת חקירות מס הכנסה וחקירות מע"מ, כך שיש לנו את הידע והיכולת להתנהל בצורה אשר תאפשר לנו לאסוף את כל הראיות הנדרשות , אם בשלבים המוקדמים של המשבר, אם בשלבים שלפני חשיפת המשבר ואם לאחריו. הכול מתוך ראיית הצפוי ומתוך הבנה באשר לראיות ולמסמכים שנצטרך להציג בהמשך הדרך לטובת ביסוס הטעונים שלנו. בקיאותנו החשבונאית כלכלית מאפשרת לנו, בנוסף, להיכנס, כשנדרש, לעומקם של דברים, להבין דוחות כספים, הנה"ח , התנהלות בנקאים ועוד ועוד, מה שיכול לסייע לנו בבניית האסטרטגיה והתמודדות נכונה עם הנדרש לטובת הגעה אל היעד, ללא גמגום ותוך שמירה דיסקרטית והדוקה על האינטרסים של הלקוח/ה.

דיני המשפחה הינם דינים דינמיים, המושתתים הן על חקיקה והן על פסיקה. אנו שולטים בדיני גרושים. אנו בקיאים בשינויים הקבועים בחוק ובפסיקה. יתרה מזאת, אנו נמצאים, כמעט על בסיס יום יומי, שם בפני הערכאות – בפני השופטים והדיינים – אנו חיים את השטח ,את המגמות, את השופטים, את הדיינים, כך שיש באפשרתנו, כדבר שבשגרה, לראות את פני הדברים בצורה אמתית ומלאה ולבנות את המהלכים הצפויים בצורה אופטימאלית.

כמובן שאנו נדבוק רק באינטרסים של הלקוח ונפעל בהתאם להנחיות שלו. חשוב יהיה לנו בכל תיק ותיק להבין בדיוק מה המצב האופטימאלי אליו מבקש הלקוח להגיע ואנו נעשה את הנדרש על מנת להגיע לאותו יעד ממש , במינימום זמן ובמינימום נזק.

כחלק בלתי נפרד מהאסטרטגיה, נבין מהלקוח/ה את מידת הרגישות, את הבעיות שבתיק, נלמד על המכשולים והרגישויות והלכה למעשה - לא נבצע כל פעולה אלא אם היא במסגרת הגבולות שקבענו עם הלקוח מראש. יש בנמצא מצבים בהם הלקוח מבקש התנהלות "עדינה" ואכן כך נתנהל ויש  מצבים בהם מוסכם עם הלקוח על התנהלות יותר "תקיפה" משפטית  - וכך נפעל. כל מקרה יזדקק למידת הנחרצות שלו ואנו נדע להתאימה למקרה ולצרכים של התיק.  בכל מקרה, עוצמת התקיפות המשפטית תקבע על ידי הלקוח, בהתאם לצרכים המשתנים ואנו כמובן נדבוק באותם כללים. אנו מודעים לכוח הרב שיש בידי מי שיודע להפעיל כלים משפטים הנוגעים בדיני גרושים ומשכך נעשה שימוש בכלים אלה בבגרות, באחריות ותוך הקפדה על המסגרת האסטרטגית הנורמטיבית שנסכם עליה.  

כמובן שטובת הילדים היא מעל הכול ,היא זו שעומדת לנגד עינינו, כך שכל מהלך וכל פעולה שנעשה תתמקד בילדים וע"כ שיש לנסות להרחיק, אותם רחוק ככול שניתן, מזירת המאבק. למשרדנו מערך של פסיכולוגים ואנשי מקצוע רבים עמם אנו עובדים על בסיס יום יומי, כך שככול ויידרש, נדע להפעיל את אלה, הכול לטובת שימירה על הילדים.

אנו סבורים כי נכון יהיה להכניס אותנו לתמונה מוקדם ככול שניתן, אם ניתן, אף בטרם ננקט הליך גלוי. נכון להכניס אותנו לתמונה מיד עם היוודע כי הצד האחר שוקל להתגרש ו/או מיד לאחר שאת/ה מוצא/ת את עצמך שוקל/ת מהלך מסוג זה. שווה להתאפר ולא לפעול אמוציונאלית. שווה לנשום עמוק, להגיע אלינו לבנות את המהלך נכון. אין לעקב את המעורבות שלנו, ההפך, יש להקדימה, לטובת תכנון הצפוי. אנו כמובן לא נדחוף לקוח לעבר נקיטה במהלך של גרושים, ההפך, אם יש מקום לשלום בית – אנו בעד. אבל באותם מקרים בהם יש לפעול – אנו אלה שנדע לעשות הנדרש. אנו נביא אותך לעבר היעד בבטחה !!!
 

אנו תקווה כי תינתן לנו את הזכות לשמור על האינטרסים שלך.
תתקשר אלינו עתה ואנו נכנס במידי לפעולה בנייד – 0544251054  
 

שירותי המשרד

© כל הזכויות שמורות למשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס