להתגרש זה לא פשוט - גירושין זה בהחלט צעד גדול ומהותי שלא קל לקבלו, צעד עם השלכות אשר יש בהן כדי להשפיע באופן מהותי וממשי על מהלך החיים של בני הזוג, הילדים ולפעמים של אחרים הנוגעים בדבר. יש בנמצא מצבים בהם ההחלטה להתגרש מתקבלת באופן פתאומי, עקב משבר אמון הנובע מבגידה ו/או מבעיה לא צפויה אחרת ויכול שההחלטה להתגרש התגבשה על פני תקופה ממושכת שלוותה בחששות ו/או דאגות ו/או שיקולים אחרים. בכל אחת מהחלופות, נכון יהיה להכניס אותנו לתמונה כמה שיותר מהר.

דווקא בשל המורכבות שבהליך, ההשלכות שיש לו על חיי האדם לאחר האקט עצמו והשפעתו של זה על בני הזוג והאחרים, חשוב מאוד להתנהל בתבונה, על סמך אסטרטגיה מובנת ומתוכננת מראש, המושתת על דיני גירושין, דינים כלליים ושכל ישר. בן הזוג שישכיל להבין זאת ראשון וישכיל לקבל החלטה כי הוא מבצע את הצעד בתבונה, מתוך חשיבה והערכות ולא "מהבטן", אלא בהישען על אסטרטגיה אותה הוא יגבש עם מומחים בתחום להם ניסיון - הוא זה שיצא מהמהלך עם מינימום נזק והוא זה שיצליח, בסופו של יום להשלים את ההתנתקות במינימום פגיעה בילדים ובמקסימום עמידה ביעדים שהציב בפני עצמו בתחילתו של תהליך. אותו בן זוג, שלא יהיה לו נעים, שיגמגם, שיחשוב ששווה לחכות, שכדי לעשות את הדברים בתאום מלא - עלול למצוא את עצמו נפגע הן מבן הזוג, הן מההליך והן מהתוצאות העלולות להיווצר כתוצאה מהמהלך האמור.

לשון אחר, נכון להגיע למצב בו אנו אלה שמנהלים את הגירושין ולא להגיע למצב בו הגירושין הם אלה שמנהלים אותנו ובכדי לעשות את האמור, חייבים להתנהל על סמך ניסיונם של מקצוענים, כאלה שכבר טפלו במאות תיקים גירושין, כאלה שידעו לנתב את הספינה לעבר חוף מבטחים, כאלה שידעו לבחון את המצב הנתון ולייעץ ללקוח כיצד עליו לנהוג בנסיבות האמורות. כמובן שכל זוג הוא סיפור בפני עצמו ולכן בגין כל זוג יש לבחון ולבנות את האסטרטגיה המשפטית שלו, כזו המושתתת על דיני משפחה ודיני גירושין משלה. לכל זוג יש את הסיפור שלו, הרגישויות, המבנה הכלכלי, המבנה המשפחתי ואת הבטן הרכה שלו כך שנכון יהיה לומר - כי כל מקרה מצריך התעמקות ותכנון מדויק.

מחלקת דיני משפחה של משרדנו

למחלקת המשפחה של משרדנו ניסיון בטיפול במאות לקוחות שכבר עברו את ההליך בהצלחה, כך שאנו מודעים לרגישות הרבה הגלומה בהליכים דוגמת אלה, לקושי הפסיכולוגי, לאמוציות השלובות בהליך ועוד. אנו נדע, בכפוף להסכמת הלקוח, לקבל את הפיקוד על המשבר ולנקוט בכל פעולה נדרשת לטובת הערכות נכונה וכיבוש היעדים אשר נסכם עם הלקוח מראש.

אנו גם מודעים לכך כי בשעות קשות אלה של הליכים משפטיים להם הלקוח אינו מורגל - הלקוח אינו במיטבו. צלילותו אינה בהכרח כתמול שלשום ושלוות נפשו פוגעת במידה מסוימת ביכולתו לשקול את הדברים נכונה ו/או לקדם את המתחייב בצורה ראויה. מצב דברים זה מחייב אותנו לשמש  ללקוח משענת, לתת לו את תחושת הביטחון, לתת לו מענה סביב השעון, לתת לו את הגב לו הוא זקוק. אנו נעשה הכול על מנת שהלקוח יקבל מאתנו את תחושת הביטחון הנדרשת ואנו נעשה עבורו את כל הפעולות וננקוט עבורו בכל המהלכים הנדרשים על מנת להבטיח כי אכן המתחייב יצא אל הפועל בצורה חכמה, חוקית ומכובדת. אנו נראה כיצד הלקוח פועל, אנו ננחה את הלקוח כיצד לפעול ולא נאפשר לו לעשות טעויות העשויות להשליך על המשך ההתנהלות בתיק. האסטרטגיה של הלקוח ויכולתו להקשיב לנו ולעשות את שאנו נבקש ממנו, היא זו שתעזור לנו להביאו לתוצאה הרצויה ולכן מאוד חשוב לנו בתיקים אלה להיות מחוברים ללקוח, להיות עמו בקשר יומי רציף ולקחת ביחד עמו חלק בכל פעולה, גם אם לכאורה אין לה קשר לדיני משפחה.

משרדנו מורכב מעורכי דין מנוסים שהינם גם כלכלנים ורואי חשבון. חלק מעורכי הדין במשרדנו אף שימשו כעו"ד של גופים ממשלתיים אגרסיביים ביותר דוגמת חקירות מס הכנסה וחקירות מע"מ, כך שיש לנו את הידע והיכולת להתנהל בצורה אשר תאפשר לנו לאסוף את כל הראיות הנדרשות, אם בשלבים המוקדמים של המשבר, אם בשלבים שלפני חשיפת המשבר ואם לאחריו. הכל מתוך ראיית הצפוי ומתוך הבנה באשר לראיות ולמסמכים שנצטרך להציג בהמשך הדרך לטובת ביסוס הטעונים שלנו. בקיאותנו החשבונאית כלכלית מאפשרת לנו, בנוסף, להיכנס, כשנדרש, לעומקם של דברים, להבין דו"חות כספים, הנהלת חשבונות, התנהלות בנקאים ועוד ועוד, מה שיכול לסייע לנו בבניית האסטרטגיה והתמודדות נכונה עם הנדרש לטובת הגעה אל היעד, ללא גמגום ותוך שמירה דיסקרטית והדוקה על האינטרסים של הלקוח/ה.

דיני המשפחה הינם דינים דינמיים, המושתתים הן על חקיקה והן על פסיקה. אנו שולטים בדיני גירושין, אנו בקיאים בשינויים הקבועים בחוק ובפסיקה. יתרה מזאת אנו נמצאים, כמעט על בסיס יום יומי, שם בפני הערכאות, בפני השופטים והדיינים, אנו חיים את השטח, את המגמות, השופטים והדיינים, כך שיש באפשרותנו, כדבר שבשגרה, לראות את פני הדברים בצורה אמיתית ומלאה ולבנות את המהלכים הצפויים בצורה אופטימאלית. כמובן שאנו נדבוק רק באינטרסים של הלקוח ונפעל בהתאם להנחיות שלו. חשוב יהיה לנו בכל תיק ותיק להבין בדיוק מה המצב האופטימאלי אליו מבקש הלקוח להגיע ואנו נעשה את הנדרש על מנת להגיע לאותו יעד ממש, במינימום זמן ובמינימום נזק.

כחלק בלתי נפרד מהאסטרטגיה, נבין מהלקוח/ה את מידת הרגישות, את הבעיות שבתיק, נלמד על המכשולים והרגישויות והלכה למעשה - לא נבצע כל פעולה אלא אם היא במסגרת הגבולות שקבענו עם הלקוח מראש. יש בנמצא מצבים בהם הלקוח מבקש התנהלות "עדינה" ואכן כך נתנהל ויש מצבים בהם מוסכם עם הלקוח על התנהלות יותר "תקיפה" משפטית  - וכך נפעל. כל מקרה יזדקק למידת הנחרצות שלו ואנו נדע להתאימה למקרה ולצרכים של התיק. בכל מקרה, עוצמת התקיפות המשפטית תקבע על ידי הלקוח, בהתאם לצרכים המשתנים ואנו כמובן נדבוק באותם כללים. אנו מודעים לכוח הרב שיש בידי מי שיודע להפעיל כלים משפטים הנוגעים בדיני גרושין ומשכך נעשה שימוש בכלים אלה בבגרות, באחריות ותוך הקפדה על המסגרת האסטרטגית הנורמטיבית שנסכם עליה. כמובן גם שטובת הילדים היא מעל הכל, היא זו שעומדת לנגד עינינו, כך שכל מהלך וכל פעולה שנעשה תתמקד בילדים ועל כך שיש לנסות להרחיק אותם ככל שניתן, מזירת המאבק. למשרדנו מערך של פסיכולוגים ואנשי מקצוע רבים עמם אנו עובדים על בסיס יום יומי, כך שככל ויידרש, נדע להפעיל את אלה, הכול לטובת שימירה על הילדים.

אנו סבורים כי נכון יהיה להכניס אותנו לתמונה מוקדם ככול שניתן, אם ניתן, אף בטרם ננקט הליך גלוי. נכון להכניס אותנו לתמונה מיד עם היוודע כי הצד האחר שוקל להתגרש ו/או מיד לאחר שאת/ה מוצא/ת את עצמך שוקל/ת מהלך מסוג זה. שווה להתאפר ולא לפעול אמוציונאלית. שווה לנשום עמוק, להגיע אלינו לבנות את המהלך נכון. אין לעקב את המעורבות שלנו, ההפך, יש להקדימה, לטובת תכנון הצפוי. אנו כמובן לא נדחוף לקוח לעבר נקיטה במהלך של גירושין, ההפך, אם יש מקום לשלום בית – אנו בעד. אבל באותם מקרים בהם יש לפעול, אנו אלה שנדע לעשות הנדרש. אנו נביא אותך לעבר היעד בבטחה!
 

אנו תקווה כי תינתן לנו את הזכות לשמור על האינטרסים שלך,
התקשר אלינו עתה ואנו נכנס במיידי לפעולה 054-4251054  
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.


מידע מקצועי

סכסוך עסקי בתוך המשפחה

משרדנו מתמחה בייצוג בנים או בנות הנתונים בסכסוך עסקי עם מי מהוריהם, אביהם ו/או אמם, וזאת באמצעות סיוע מקצועי של עורכי דין ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים ורשויות מס, לחצו כאן לפרטים.

עורך דין לגירושין עקב בגידה

ייצוג נשים המגלות כי הבעל בוגד בהן, לטובת בניית אסטרטגיה והערכות לגירושין בסיוע עו"ד ורו"ח מומחה בגירושין, פירוק, שיתוף ושמירה על זכויות האישה.

סכסוך בין אחים

משרדנו יודע לטפל במקרים סבוכים שכאלה ולבחון את המצב דרך משקפיים משפטיות וחשבונאיות זהירות, כאלה היודעות לאתר את הבעיה ולפתור אותה נכון.

חיים משותפים

משרדנו מתמחה בליווי בני זוג בהם אזרח זר ואזרח או בעל רישיון לישיבת קבע בישראל, המקיימים חיים משותפים ללא נישואין (ידועים בציבור), לרבות בני זוג מאותו מין שנישאו או שמקיימים חיים משותפים ללא נישואין.

דרישה לשינוי הסכם משמורת

אף פעם לא מאוחר לדרוש משמורת משותפת ולגברים גרושים יש אפשרות לזכות במשמורת משותפת על ילדם, גם במצבים בהם הסכימו מלכתחילה אחרת במסגרת הסכם הגירושין.

הליך גירושין - השלבים המרכזיים בדרך

מדי שנה מתגרשים בישראל אלפי זוגות. לאור המציאות הנוכחית, שבה דומה שמספר המתגרשים רק הולך ועולה, עולה גם החשיבות של ניהול נכון של תהליך הפרידה עצמו. לעתים ישנה אפשרות לנהל את הסכסוך בצורה מכובדת, ולהגיע להסכם מתוך הבנה. עם זאת, לעתים קרובות יותר קיימת נטייה לוחמנית, שמתקשה לראות את הצד השני.

רישום מכר על פי צוואה

האם ירושה היא עסקת מכר? סיקור מיוחד בענייני רישום הנכס בטאבו, העברת נכס בירושה - האם מדובר בעיסקה פטורה ממס שבח, או שמא מדובר במס נדחה?

חשיבות עריכת הסכם יחסי ממון

שני מסלולים עיקריים לחלוקת רכוש קיימים במשפט הישראלי הנקבעים על פי מועד נישואי בני הזוג. עניינם של זוגות הנישאו לפני שנת 1974 יידון על פי "חזקת השיתוף בנכסים" כפי שהתפתחה בפסיקת בתי המשפט בישראל.

מעמד אישי: פירוק שיתוף בין בני זוג

הסמכות לדון בענייני הרכוש בין בני זוג הינה מקבילה לבית המשפט לענייני משפחה ולביה"ד הרבני כאשר הסמכות תיקבע על פי מרוץ הסמכויות - לכל "שיטה" לחלוקת הרכוש ישנם חריגים ופסיקה ענפה בנושא, וכי בסופו של יום כל מקרה ייבחן לגופו ועל פי נתוניו הספציפיים.

צו הגנה מכוח החוק למניעת אלימות במשפחה

במסגרת צו ההגנה, בסמכותה של הערכאה השיפוטית להשתמש באמצעים דרסטיים: להרחיק אדם ממקום מגוריו של בן משפחתו המוגן או לאסור עליו להימצא במרחק מסוים ממקום המגורים, אף אם יש לאדם זה זכות כלשהי בבית או בדירה הנ"ל; לאסור על אדם להטריד את בן משפחתו בכל דרך ובכל מקום ולאסור על אדם לפעול בכל דרך המונעת או מקשה על שימוש בנכס המשמש כדין את בן משפחתו אף אם יש לו זכות כלשהי בנכס; להורות לאדם המחויב בצו (לאחר קבלת תסקיר מפקיד סעד) לייתן התחייבות שיקבל טיפול מגורם שיקבע על ידי בית המשפט.

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם