אם אתם קוראים מאמר זה כרגע, סביר להניח שאתם מתעניינים בהגירה לחו"ל, כל אחד וסיבותיו שלו. ללא מעט מאיתנו המתעניינים בתהליך הגירה, גרין קארד נשמע כמו פתרון קסם שאמור להבטיח את אושרנו מעבר לים. עם זאת מומלץ שתזכרו עובדה בסיסית וחשובה – אשרת גרין קארד אינה מהווה בשום אופן אזרחות אמריקאית, אלא מדובר באשרת עבודה, לעיתים זמנית וקבועה, ותו לא. המשמעות של כך יכולה להיות מרחיקת לכת, לעיתים יותר ממה ששעשוי להיות נדמה לכם...

גרין קארד - עילות לביטול

ראשית, גרין קארד לעולם לא ייתן לכם לממש את אחת הזכויות האזרחיות הבסיסיות ביותר, הזכות לבחור והיבחר. גרין קארד מהווה בסופו של דבר סוג של תעודת תושבות – משמעות הדבר היא שמידה ומסיבה כזו או אחרת החלטתם לעזוב את ארה"ב ליותר משנה אותו גרין קארד נכסף מאבד את תוקפו ואתם מאבדים את זכאותכם לחיות ולעבוד בארה"ב, אלא אם כן אתם מסוגלים להוכיח לרשויות ההגירה שאותה עזיבה נכפתה עליכם. אזרחות כאמור היא זכות בסיסית שלא ניתן לשלו מן האזרח, אשרות שהייה כמו גרין קארד ניתן לעומת זאת לשלול בקלות. עילה נוספת לשלילת גרין קארד יכולה להיות הסתבכות בפליליים. כך למשל, אם תסתבכו בפלילים במסגרת שהייתכם בארה"ב, ולו בשל העבירה הפעוטה ביותר, תאפשר לרשויות ההגירה להתחיל מייד בתהליך גירוש שלכם מן המדינה, והם לא יהססו להפעיל אותו.

אלטרנטיבות הגירה

אז אם אתם מתעניינים בהגירה מומלץ שתדעו כי קיימות אלטרנטיבות נוספות כמו הנפקת אזרחות אירופאית, ושוב אנו מדגישים מדובר באזרחות ולא באשרת שהייה כמו גרין קארד עם כל הזכויות הנובעות ממנה,  אשר הופכת היום לזמינה יותר ללא מעט ישראלים בעקבות תהליכי האיחוד האירופי. משרד עו"ד דורון, טיקוצקי ושות' מתמחה בתהליכי הנפקת אזרחות רומנית, המהווה כרטיס כניסה לאיחוד האירופי לכל ישראלי הזכאי לכך. אם אתם מאמינים כי מסיבה כזו או אחרת אתם זכאים לאזרחות רומנית, צרו עימנו קשר עוד היום, ואנו נפעיל את מיטב המומחים שלנו לברר את זכאותכם ולעזור לכם לצלוח את התהליך.

>> מוזמנים להכיר את דסק ארה"ב של משרדנו - לחצו כאן.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.


מידע מקצועי

חוות דעת מומחה לדין האמריקאי

משרדנו יידע לבחון את שנפסק בארה"ב, להתייחס לאמנות בין ישראל לארה"ב ולערוך עבור הלקוח/בית המשפט חוות דעת על לאפשרות לאכוף אותה פסיקה אמריקאית בישראל.

תביעות נזיקין בארה"ב

משרדנו כולל דסק ארה"ב מיוחד עם עורכי דין אמריקאים וישראליים המורגלים בייצוג ישראלים אשר קמה להם הזכות להגיש תביעת נזיקין בארה"ב - לחצו כאן לפרטים המלאים.

ייצוג ישראלים שהסתבכו בפלילים בארה"ב

ייצוג וליווי משפטי מיוחד לישראלים שהסתבכו בפלילים בארצות הברית, בסיוע עורך דין פלילי אמריקאי ועורך דין פלילי ישראלי, יוצא משרד המשפטים ורשויות.

חוות דעת מומחה לדין האמריקאי

דסק ארה"ב של משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח בעלי רישיון אמריקאי המאפשר להם לעסוק בעריכת דין בארה"ב ובכלל זה, לעורך חוות דעת משפטיות הנוגעות בדין האמריקאי..

ירושה ועיזבון בארה"ב

שעה שאנו עומדים מול אבדן של אדם קרוב, הדבר האחרון הנמצא בראשנו זו נושא הירושה. למרות כל הצער, נושא הירושה לא סובל דיחוי בשל השלכותיו מבחינה חוקית, השלכות המס והשלכות אישיות. הדבר נכון במיוחד ליורשים שאינם אזרחי ארה"ב ועל כן קיים צורך בהכוונה וייעוץ על ידי גורם מקצועי בסיוע במעבר התהליך.

עיקרי רפורמת המס בארה"ב

ביום 22/12/17 חתם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על רפורמת המס הגדולה ביותר שהתרחשה בארה"ב ב-30 השנים האחרונות. רפורמה זו אשר עיקריה יובאו להלן, יש בכוחה להשפיע באופן ישיר גם על בעלי אזרחות אמריקאית המתגוררים בישראל.

צוואה מאוחרת שנערכה בארה"ב חלה במקביל לצוואה קודמת בישראל

צוואה היא הצהרה בכתב, המהווה מסמך משפטי, ומסדירה את חלוקת הרכוש של אדם לאחר מותו. החוק הישראלי מכיר בארבעה סוגי צוואות - צוואה בכתב יד, צוואה בפני עדים, צוואה בפני רשות וצוואה בעל פה, אך אינו מגדיר הוראות ספציפיות לאופן עריכת הצוואה.

החלתה של חובת הדיווח לרשויות המס האמריקאיות לנישומים בעלי אזרחות אמריקאית או המחזיקים בגרין קארד

במסגרת מאבקן של רשויות המס האמריקאיות בהעלמת מס על ידי תושבי ארה"ב שבבעלותם חשבונות במוסד פיננסי והשקעות מחוץ לארה"ב, חוקק בשנת 2010 ה- Foreign Account Tax Compliance Act (להלן: "FATCA") המחייב מוסדות פיננסיים שאינם אמריקאים והמצויים מחוץ לארה"ב לדווח לרשות המסים האמריקאית על נכסים וחשבונות המוחזקים או מנוהלים על ידם המצויים בבעלות אזרחים אמריקאים. לצורך אכיפת ה- FATCA, נקבע כי גופים פיננסיים שלא יצייתו ל- FATCA יהיו כפופים לניכוי של 30% מכל תקבול ממקור הכנסה אמריקאי המועבר אליהם.

לקוחות ישראלים בבנקים אמריקאיים

בשנת 2010, נחקק בארצות הברית החוק לאכיפת מיסים בחשבונות זרים Foreign Account Tax Compliance Act .חוק זה שנכנס לתוקף באופן הדרגתי, עד שהגיע לתוקף מלא בתחילת שנת 2013, מוצג על ידי רשות המיסים האמריקאית כהתפתחות חשובה במאמצים שמשקיעה ארה"ב כדי להילחם בהעלמות מס של אזרחיה המשקיעים בחשבונות מחוץ לגבולותיה.

ישראלים שגרים בארה"ב - מה עליהם לעשות על מנת להפסיק לשלם מס בישראל ?

חוקי המס הנהוגים במדינת ישראל כיום, ממסים הכנסות של תושב ישראל שהופקו הן בישראל והן במקום אחר מכל מקור הכנסה שהוא, כך שמתקיימת זיקה פרסונלית וטריטוריאלית. בתוך כך, ישראלים רבים המעתיקים את מרכז חייהם למקומות אחרים בעולם, מעוניינים לנתק זיקות אלה על מנת להימנע מחבות מס בישראל. בין היעדים שהפכו פופולריים בקרב ישראלים שהחליטו לעזוב את הארץ, בולטת בשנים האחרונות מדינת אנגליה בכלל ובירתה לונדון בפרט.

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם