אם אתם קוראים מאמר זה כרגע, סביר להניח שאתם מתעניינים בהגירה לחו"ל, כל אחד וסיבותיו שלו. ללא מעט מאיתנו המתעניינים בתהליך הגירה, גרין קארד נשמע כמו פתרון קסם שאמור להבטיח את אושרנו מעבר לים.

עם זאת מומלץ שתזכרו עובדה בסיסית וחשובה – אשרת גרין קארד אינה מהווה בשום אופן אזרחות אמריקאית, אלא מדובר באשרת עבודה, לעיתים זמנית וקבועה, ותו לא. המשמעות של כך יכולה להיות מרחיקת לכת, לעיתים יותר ממה ששעשוי להיות נדמה לכם...

גרין קארד - עילות לביטול

ראשית, גרין קארד לעולם לא ייתן לכם לממש את אחת הזכויות האזרחיות הבסיסיות ביותר, הזכות לבחור והיבחר. גרין קארד מהווה בסופו של דבר סוג של תעודת תושבות – משמעות הדבר היא שמידה ומסיבה כזו או אחרת החלטתם לעזוב את ארה"ב ליותר משנה אותו גרין קארד נכסף מאבד את תוקפו ואתם מאבדים את זכאותכם לחיות ולעבוד בארה"ב, אלא אם כן אתם מסוגלים להוכיח לרשויות ההגירה שאותה עזיבה נכפתה עליכם.

אזרחות כאמור היא זכות בסיסית שלא ניתן לשלו מן האזרח, אשרות שהייה כמו גרין קארד ניתן לעומת זאת לשלול בקלות. עילה נוספת לשלילת גרין קארד יכולה להיות הסתבכות בפליליים. כך למשל, אם תסתבכו בפלילים במסגרת שהייתכם בארה"ב, ולו בשל העבירה הפעוטה ביותר, תאפשר לרשויות ההגירה להתחיל מייד בתהליך גירוש שלכם מן המדינה, והם לא יהססו להפעיל אותו.

אלטרנטיבות הגירה

אז אם אתם מתעניינים בהגירה מומלץ שתדעו כי קיימות אלטרנטיבות נוספות כמו הנפקת אזרחות אירופאית, ושוב אנו מדגישים מדובר באזרחות ולא באשרת שהייה כמו גרין קארד עם כל הזכויות הנובעות ממנה,  אשר הופכת היום לזמינה יותר ללא מעט ישראלים בעקבות תהליכי האיחוד האירופי.

משרד עו"ד דורון, טיקוצקי ושות' מתמחה בתהליכי הנפקת אזרחות רומנית, המהווה כרטיס כניסה לאיחוד האירופי לכל ישראלי הזכאי לכך. אם אתם מאמינים כי מסיבה כזו או אחרת אתם זכאים לאזרחות רומנית, צרו עימנו קשר עוד היום, ואנו נפעיל את מיטב המומחים שלנו לברר את זכאותכם ולעזור לכם לצלוח את התהליך.

>> על גרין-קארד והשלכות המס הנלוות, קראו כאן.
>> למידע נוסף בעניין קבלת גרין-קארד, לחצו כאן.
>> מוזמנים להכיר את דסק ארה"ב של משרדנו - לחצו כאן.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.


רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם