מאת: צוות האתר


במהלך השנים הפך העולם לגלובאלי יותר ויותר, כאשר הקשרים בין מדינות הולכים ומתהדקים. הדבר נותן את אותותיו גם על התחום המשפטי עם לא מעט ישראלים, כמו גם יהודים הגרים באחת ממדינות העולם, הנדרשים לשירותיו של עורך דין גרמניה הבקיא בהתנהלות המשפטית בסוגיות הנוגעות למדינות ספציפיות, כמו גם ליחסים בין מדינות אלה לבין ישראל.

גרמניה היא אחת הדוגמאות הנפוצות ביותר, שעה שניתן למצוא עו"ד ישראלים רבים הפועלים בגרמניה, או לכל הפחות בקיאים בתקנות הנוגעות אליה ברמה המקסימלית - אז מהן למעשה הסוגיות המרכזיות הנכנסות כאן לתמונה?
 

ליווי משפטי מלא של עו"ד ליהודי גרמניה

יהדות גרמניה היא מונח רחב שנים, שעה שניתן למצוא עדויות לחיי יהודים בה עוד בתקופה הרומית וימי הביניים, דרך מלחמות העולם ועד לעת הנוכחית. ב-1991 החליטה ממשלת גרמניה לפתוח את שעריה ליהודים יוצאי ברית המועצות, מה שסייע למאות אלפי יהודים להגר לגרמניה. כיום, יחד עם הפופולאריות של ברלין, גרמניה ממשיכה להיות יעד מועדף. מה שחשוב לעניינו הוא שרבים מאותם תושבי גרמניה היהודים, בלי קשר למועד עלייתם למדינה, זקוקים לייעוץ של עורך דין לענייני גרמניה. פעמים רבות, הוא הכתובת העיקרית עבורם בהתנהלותם אל מול הרשויות. עורכי דין מקצועיים, לרוב בעלי אזרחות גרמנית, דוברים את השפה הגרמנית, הם מנוסים בהתנהלות מול הרשויות ומלווים את לקוחותיהם, בהליכים סטנדרטיים או משפטיים, מולן.
 

פיצויים לניצולי השואה

הקשר בין ישראל לגרמניה, שכיום חיובי ועשיר, ידע במהלך ההיסטוריה גם נקודות שפל: השואה של יהודי גרמניה היא, למרבה הצער, הדוגמא המובהקת לכך. חלק משמעותי בתחומי הפעילות של עו"ד הפועלים בגרמניה הוא סיוע ליהודים ניצולי השואה בקבלת פיצויים מטעם הרשויות בגרמניה. עורכי הדין מסייעים בהליך בקשת תביעות לפיצויים, לגמלאות או לקצבאות עבור נרדפי הנאצים, כמו גם לעובדי הגטאות. פיצוי אחר שעשוי להינתן, בתנאים מוגדרים, הוא לאלמנים, לאלמנות או לשאירים בני דור שני – פיצוי מטעם BEG. חלק מעורכי הדין מסייעים במלאכת האיתור של יצירות אומנות או פריטים חיוניים שנגזלו על ידי הנאצים והשבתם לבעלים או ליורשיהם.

משרדינו מתמחה בבקשות להוצאת אזרחות גרמנית, בליווי משפטי מלא של יהודי גרמניה, בסיוע לקבלת פיצויים לניצולי השואה ומשפחותיהם ובמקרים נוספים הקשורים בתחום - נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ולהעניק לכם את הסיוע המשפטי המקצועי והטוב ביותר בכל אחד מהתחומים הללו ועוד רבים אחרים.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 4.87 ע"י 8 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ליווי משפטי באוסטריה

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ, סיוע וליווי משפטי לישראלים תושבי אוסטריה במגוון עניינים וסוגיות משפטיות - נשמח לקיים עמך פגישה בוינה לטובת הטיפול בנדרש, כל הפרטים כאן.

החזקת קרקע ברומניה

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון; עו"ד גיל מור, עו"ד

בבעלותך נכס ברומניה? לצורך הבנת הסיכונים הכרוכים בהחזקת קרקע ברומניה, חשוב להכיר מספר הבדלים מהותיים הקיימים בין דיני הקניין בישראל לבין אלו ברומניה - קראו כאן.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם