מאת: אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) - אמיר עאקלה, משפטן


פריסת שבח ריאלי במכירת זכות במקרקעין שנתקבלה בירושה

לאחרונה רשות המסים נתנה החלטה בעניין פריסת שבח ריאלי הנוצר כתוצאה ממכירת זכות במקרקעין,  החלטה שללא ספק הרימה מספר לא מועט של גבות.
טרם נתייחס למהות ההחלטה שניתנה נבקש להסב תשומת הלב לסעיף 48א(ה) לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ"ג- 1963 (להלן: "החוק"), אשר על פי הוראותיו רשאי המוכר זכות במקרקעין לפרוס את השבח הריאלי על פני תקופה שאינה עולה על 4 שנים או על תקופת בעלות בנכס, לפי הקצרה שבהן. תקופה זו מתחילה בשנת המס העוקבת לשנה בה הגיעה לידי המוכר זכות במקרקעין ותמה בשנת המכירה.

לעניין זה נזכיר גם את עקרון "כניסה לנעלי המוריש" אשר לפיו המוכר זכות במקרקעין שהתקבלה בירושה, חייב במס גם על שבח שנצמח בתקופת הבעלות של המוריש ולא רק זו של המוכר. בהקשר האמור לעיל עלתה שאלת אורך התקופה האפשרית לעניין פריסת השבח הריאלי בגין זכות במקרקעין שנתקבלה בירושה, בהתחשב בעובדה כי השבח הצומח מתייחס גם לתקופת הבעלות של המוריש ולא רק של המוכר? רשות המסים החליטה בסוגיה הנדונה כי לעניין קביעת תקופת פריסת השבח הריאלי יובא בחשבון גם את תקופת הבעלות של המוריש בנוסף לתקופת הבעלות של המוכר. כפועל יוצא מכך כי התקופה לעניין פריסת השבח הריאלי תחל משנת המס העוקבת עד לשנת רכישת הזכות במקרקעין על ידי המוריש ולא עד לשנת הגעת הזכות במקרקעין לידי היורש.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ליווי תושב חוץ המבקש לאתר נדל"ן בישראל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מטפל במגוון רחב של ישראלים הרוכשים נדל"ן בישראל ולמעשה אנו נותנים לתושב הזר את כל "החליפה "המשפטית הנדרשת, החל משלב רכישת הדירה ועד לשלב ניהולה.

שכירות ארוכת טווח מול קצרת טווח (Airbnb)

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); מוטי הופמן, עו"ד

הסוגיות המרכזיות הכרוכות מצד משקיעים בשכירות ארוכת טווח מול שכירות קצרת טווח (Airbnb), ההבדלים, מערך השיקולים וכל מה שחשוב לדעת בנושא.

איתור ורכישה של נדל"ן בבוקרשט

מאת: אלי דורון, עו"ד

איתור ורכישה של דירת מגורים ו/או נדל"ן אחר בבוקרשט שברומניה ע"י עו"ד רומני ועו"ד ישראלי

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם