מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)


תוכניתו של משרד האוצר לעידוד יזמים וגופים מוסדיים להיכנס לשוק השכרת הדירות תוך פיקוח על דמי השכירות, הינה על פניה תוכנית מבורכת. אך זה גם הזמן להעניק הטבות מס משמעותיות נוספות מעבר לאלו הניתנות כיום במסגרת החוק לעידוד השקעות הון, על ידי מתן הקלות במיסוי ארנונה. על המדינה  לקדם  תוכניות המעודדות יצירת דירות להשכרה וזאת באמצעות שינוי  ייעוד מבני תעשייה  למטרה זו. אין מקום להמשיך ולהערים קשיים מצד וועדות התכנון וראשי הערים.

שוק הדירות להשכרה לא הצליח להתרומם  מאחר וגופי ההשקעות והיזמים פועלים על פי שיעור התשואה הצפוי להשקעתם. שיעור התשואה מהשכרת דירה בארץ עומד על שיעור ממוצע של 2%-4% והינו שיעור נמוך משמעותית מהשיעור המקובל בחו"ל, כ- 8% ומעלה בארה"ב. בחודשים אחרונים ליווה משרדנו מספר עסקאות נדל"ן אותן ביצעו יזמים ישראלים בניו יורק ומיאמי אשר הניבו עבור המשקיעים תשואה שנתית בשיעור של כ-10% עקב תפוסת שכירות כמעט מלאה.

שוק השכרת הדירות לטווח ארוך יצליח בארץ בעיקר בדירות קטנות. שוק זה ימשוך בעיקר זוגות צעירים ואנשים מבוגרים, שאינם מעוניינים להשקיע ברכישת דירה, ומעדיפים לגור בדירה קטנה בבניין מגורים מודרני וחדיש.

יש לזכור כי באחרונה הכנסת מקדמת את הצעת חוק הדיוק הציבורי לאחר שזו נדחתה בעבר. המדובר ביוזמה חברתית ברוכה, אך אין בה לבדה כדי לפתור את בעיית הדיור בישראל. הצעת החוק קובעת כי 5% מכלל יחידות הדיור שיבנו על קרקעות המדינה יוקצו לדיור ציבורי לזכאים. יוזמי הצעת החוק צופים כי החוק המוצע עתיד להוסיף כ-1000 יחידות דיור ציבור ציבורי בשנה. חקיקה זו עשויה להקל על אנשים אשר אין ביכולתם לעמוד במחירי שוק הדיוק הנוכחיים. ללא קיומו של דיור ציבורי אפקטיבי, עלולים אותם אנשים להיות מושלכים לרחוב. הצעת החוק אמנם חשובה, וראוי כי תרבה חקיקה ברוח זו, אך חשוב להדגיש כי היא מכוונת לפתור רק את מצוקתם של השכבות החלשות ביותר, ולפיכך יש ליתן את הדעת אף לשוק הדירות להשכרה.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

שלילת הטבת מס רכישה במקרה של רכישת חלק בבניין מגורים

מאת: אלי דורון, עו"ד; דורון פסו, עו"ד

לאחרונה ניתנה החלטה ב-ו"ע 45682-01-17 באור נ' מדינת ישראל ("הערר") אשר דחתה בקשתו של עורר אשר רכש חלקים בלתי מסוימים בבניין דירות וביקש לקבל הטבה במס רכישה בטענה שמדובר ב"דירת מגורים יחידה".

תביעות ליקויי בניה

מאת: צוות האתר

למשרדנו, המורכב מעו"ד, רו"ח, הנדסאים וכלכלנים, הידע והניסיון בטיפול בתביעות אשר עניינן בליקויי בניה אשר נגרמו כתוצאה מעבודות בניה לא תקינות ו/או לא ראויות, כאלה אשר משאירות את הדייר עם נכס פגום, מה שפוגע בשווי הנכס ו/או ביכולת של הדייר ליהנות מהנכס.

נדל"ן ישראלי ברומניה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

לסניף המשרד שבבוקרשט, המורכב מממבחר עו"ד רומנים מובילים, ניסיון רב בכל הקשור בביצוע עסקאות נדל"ן עבור ישראלים ברומניה - רכישה, מכירה וכו'. משרדנו ידע לבצע עבורך את עסקת הנדל"ן בנוגע לדירה, נכס מסחרי, מגרש, מניות ועוד ולהבטיח השלמת העסקה לשביעות רצונך.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם