מאת: דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי עו"ד ונוטריון


הטענות על פי כתב התביעה כלפי החברה הקבלנית ועיריית אשדוד: נזק כספי, הסגת גבול ומחדל שלטוני במתן היתרי בנייה שלא כדין.

הדיירים מפרויקט היוקרה רובע הסיטי,  באמצעות בא כוחם עו''ד יאיר מסלם ממשרד עורכי דין דורון טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי, מגוללים בתביעתם את שרשרת התלאות והמחדלים, במקרה הטוב, או התנהלותם הקלוקלת המדיפה שחיתות של הגורמים בפרשה, במקרה הרע. כאן המקום לציין, כי בתקופה האחרונה עיריית אשדוד כבר עלתה לכותרות בשל פרשה רחבת היקף במסגרתה חילקה היתרי בנייה שלא כדין, ואף שמו של הבן של  הקבלן קלוד נחמיאס בפרשת השחיתות  של בכירים בעיריית אשדוד  עלה כאשר נחשד  נעצר ושוחרר  למעצר בית בפרשת  שחיתות  שבה הואשם עובד עירייה בכיר.

בחודש מאי של השנה שעברה, דיירי הבניין הופתעו לגלות כי חניותיהם הפרטיות, אשר היו שייכות להם ועליהם שילמו את מלוא התמורה כחלק מרכישת הדירות בפרויקט היוקרה, גודרו ללא כל הודעה מראש לטובת הקמתו של חניון תת קרקעי על ידי הקבלן קלוד נחמיאס. כל זאת תוך היתר מהעירייה ואף ביצוע מכר כפול של אותן חניות מצד חברת אוניל משווקת הדירות, שכן הן נמכרו גם לדיירים ושנים לאחר מכן לנחמיאס.

הדיירים החרדים נוכח ההשתלטות הבוטה על שטחיהם שהייתה מלווה בכניסת טרקטורים ודחפורים ואף בעבודות חפירה וגידור שטחם, פנו בכל דרך אפשרית לראש העיר באשדוד , אך פניות אלה נענו בקללות ואיומים מצד הקבלן נחמיאס.

זאת ועוד, לא רק שקניינם נגזל מהם בהשתלטות אלימה ובניגוד לחוק, אף לובי הבניין ניזוק, המדרגות המובילות אליו נהרסו כליל והכניסה הראשית לבניין נחסמה לגמרי כך שעשרות המשפחות הגרות בפרויקט יוקרה הפכו להיות  בני ערובה של הקבלן בסיוע העירייה. הגן הטרופי שהיווה חלק מייחודו של הפרויקט ניזוק גם הוא. מעבר לכך, למרות המצב הביטחוני הרעוע בדרום והדרישות המפורשות בחוק, הליך הבנייה שלל כל אפשרות להגיע לברזי  מטפי  כיבוי האש וגישת כבאיות לבניין בעת חירום.

הדיירים בניסיונם לפנות לכל הגורמים והרשויות הרלוונטיות על מנת לפתור את הבעיה שלא הם יצרו, מצאו עצמם עומדים אל מול שוקת שבורה. מבירור המצב המשפטי עולה כי חברת אוניל אף לא רשמה את הדירות בלשכת רישום המקרקעין על שם בעליהן, זאת בניגוד להתחייבותה. כל זאת מבלי להתייחס בהרחבה לכך שחברת אוניל מכרה את הקרקע עליה עמדו החניות פעמיים- לבעלי הדירות ולאחר מכן לקבלן נחמיאס.

כאשר התבקשה העירייה להמציא את היתרי הבנייה אשר נתנו את הסמכות לנחמיאס להשתלט ולפלוש למקרקעין של בעלי הדירות, לא נמצאו היתרים אלה. אלה נמסרו רק זמן רב לאחר הבקשה.

עו''ד יאיר מסלם טוען כי לפי חוק המקרקעין הבעלות בקרקע מתפשטת גם לעומקה, ולכן ההשתלטות על החניות ובניית חניון תת קרקעי מהווים פגיעה בוטה בקניינם של הדיירים. מעבר לכך, הקבלן נחמיאס בהשתלטותו הפראית על הקרקע מונע מהדיירים כבעלי הקרקע ליהנות ממנה, ולעשות בה שימוש וזאת בניגוד לחוק המקרקעין. זאת ועוד, חברתו של נחמיאס לקתה ברשלנות שלא בדקה טרם רכישת המקרקעין אם יש בעלי זכויות נוספות באותה הקרקע ואף החברה חייבת בעוולה הנזיקית של הסגת גבול. חברת אוניל, משווקת הדירות, מואשמת ברשלנות ועשיית עושר שלא במשפט בכך שערכה עסקה כפולה בדבר אותה הקרקע ואף עיריית אשדוד מואשמת ברשלנות בכך שנתנה היתרי בנייה שלא כדין.

 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

שלילת הטבת מס רכישה במקרה של רכישת חלק בבניין מגורים

מאת: אלי דורון, עו"ד; דורון פסו, עו"ד

לאחרונה ניתנה החלטה ב-ו"ע 45682-01-17 באור נ' מדינת ישראל ("הערר") אשר דחתה בקשתו של עורר אשר רכש חלקים בלתי מסוימים בבניין דירות וביקש לקבל הטבה במס רכישה בטענה שמדובר ב"דירת מגורים יחידה".

תביעות ליקויי בניה

מאת: צוות האתר

למשרדנו, המורכב מעו"ד, רו"ח, הנדסאים וכלכלנים, הידע והניסיון בטיפול בתביעות אשר עניינן בליקויי בניה אשר נגרמו כתוצאה מעבודות בניה לא תקינות ו/או לא ראויות, כאלה אשר משאירות את הדייר עם נכס פגום, מה שפוגע בשווי הנכס ו/או ביכולת של הדייר ליהנות מהנכס.

נדל"ן ישראלי ברומניה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

לסניף המשרד שבבוקרשט, המורכב מממבחר עו"ד רומנים מובילים, ניסיון רב בכל הקשור בביצוע עסקאות נדל"ן עבור ישראלים ברומניה - רכישה, מכירה וכו'. משרדנו ידע לבצע עבורך את עסקת הנדל"ן בנוגע לדירה, נכס מסחרי, מגרש, מניות ועוד ולהבטיח השלמת העסקה לשביעות רצונך.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם