מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


בין הלקוחות : סולל בונה, דניה סיבוס. מצבת החובות כ-8 מיליון שקל. עו"ד ירון טיקוצקי: "החלטת בית משפט מחוזי תאפשר לחברה שנקלעה לקשיים בתזרים ורשמה לא מעט הצלחות בשנים האחרונות להמשיך לפעול ולהציל עשרות מקומות עבודה".

שופט בית משפט המחוזי בחיפה , ד"ר עדי זרנקין, נענה לבקשת חברת עבודות האיטום הוותיקה נעמנה פאוזי בע"מ, והוציא השבוע צו הקפאת הליכים למשך חודשיים. החברה, נחשבת לאחת מקבלניות האיטום המובילות בארץ, ובין לקוחותיה נמנות חברות כגון סולל בונה ודניה סיבוס ומאחוריה פרויקטים גדולים דוגמת בית משטרת חיפה, פארק ״עיר המלכים״ באילת, בית הסוהר " חרמון", ועוד.

כפי שהסבירו באי כוחה, עורכי הדין ירון טיקוצקי, יואב הריס ועידן גור, ממשרד דורון, טיקוצקי ושות', במסגרת הבקשה מטעמה למתן צו ההקפאה, החברה נקלעה למשבר תזרימי בעקבות קריסתם של מספר לקוחותיה ובהם חפציבה, א. ג'ברין וחברת רסידו, - אשר נותרו חייבים לה כ- 5 מיליון ₪ מחד, ופעולותיה שלה לפרוע את חובותיה לספקיה שלה במסגרת פרויקטים אלה בפריסה מעותדת, מאידך, באופן שהכביד על התפעול השוטף, כאשר החברה עצמה פעילה ומבצעת פרויקטים ובידה צבר הזמנות לביצוע בהיקף נרחב, והיא מעסיקה עשרות עובדים- אשר מוסיפים ומתייצבים באתרים השונים ואשר מסרו את הסכמתם ותמיכתם בהליך, כמו גם לקוחות החברה וכן בנק מרכנתיל דיסקונט הנושה העיקרי המובטח.

בבקשה טוענים עורכי הדין טיקוצקי, הריס וגור, כי אף על פי שפעילות החברה עצמה רווחית, הרי שלנוכח מצבה התזרימי, שמקורו כאמור בהתחייבויות עבר, זקוקה החברה לחסות הקפאת הליכים על מנת לעצור את הסחרור אליו נקלעה, ולאפשר לה להתארגן, לגבות חובות עבר, ולהציע הסדר לטובת כל הנוגעים בדבר.
מבקשת הקפאת ההליכים, שהוגשה על ידי עורכי הדין ממשרד דורון, טיקוצקי, עולה כי חובות החברה מסתכמים בכלמעלה מ-8 מיליון ש"ח, מתוכם כ-2 מיליון שקל לבנק מרכנתיל. התקבולים הצפויים מסיום העבודה באתרים בהם פועלת החברה עשויים להותיר בידה רווח גולמי של כ- 2.5 מיליון ₪ המיועדים להתקבל בתקופה בת כשבעה חודשים בהם תוסיף ותהא פעילה, וכן לזכותה תקבולים לקבל בגין פרויקטים אותם סיימה, ואף חובות עבר המגיעים לה -אשר טרם מוצו הליכי גבייה בגינם. החברה כבר החלה בפעולות התייעלות שצמצמו את חשיפתה כלפי ספקים.

בית משפט מחוזי מינה כנאמנים לחברה את רו"ח יעקב זיצר ורו"ח חוסאם בשארה אשר צפויים לגבש תכנית הבראה לחברה והסדר לנושיה.
עו"ד ירון טיקוצקי ציין כי ההחלטה של בית משפט מחוזי חיפה תאפשר לחברת נעאמנה פאוזי שנקלעה לקשיים בתזרים ורשמה לא מעט הצלחות בשנים האחרונות להמשיך לפעול כעסק וחי ולהציל בכך עשרות מקומות עבודה.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

החברה הושפעה מהקורונה? חובת הגילוי על הדירקטור

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

גם החברה שלכם הושפעה ממשבר הקורונה? חובת הגילוי והאחריות עלייך כדירקטור - קרא כאן המלצות חשובות לגבי גילוי בדו"חות הקרובים ואיך לשרוד בעולם מלא סיכונים?

הקפאת הליכים / חדלות פירעון בשל הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו המתמחה בשיקום עסקים ובסיוע לעסקים הנתונים במצוקה תזרימית יודע לבחון במהירות הבזק את הפעילות, לבחון מה הצעדים הנדרשים לטובת הצלת העסק ולנקוט בנדרש ללא דיחוי.

העברות מרמה על ידי חייב

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע להתנהל מול הנאמן, בתי המשפט, כונס הנכסים הרשמי ומול כל גורם נדרש אחר לטובת טיפול בטענות של הברחת נכסים או העברות מרמה במסגרת הליך של פשיטת רגל, חדלות פירעון או כל הליך קשור אחר.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם