מאת: אלי דורון, עו"ד


גברים רבים מוצאים עצמם מואשמים על ידי קולגה לעבודה, שכירה ו/או עובדות אחרות, בהטרדה מינית אם במסגרת עבודה במגזר הפרטי, אם במסגרת עבודה במגזר הציבורי ואם במסגרת אחרת. בחלק גדול מאותם מקרים, הגברים כלפיהם מיוחסות אותן טענות כלל לא העלו על דעתם כי משהו בהתנהלותם אינה תקינה ו/או כי משהו שנעשה על ידם יתפרש על ידי גורם כזה או אחר כהטרדה מינית ומשכך עצם האשמתם נופלת עליהם, בחלק גדול של המקרים, כרעם ביום בהיר.

 

עם זאת, ברור וגלוי הוא כי נכון להיום אנו חיים במציאות בה הטרדה מינית הפכה להיות תופעה מוכרת, שכיחה, מטופלת, תופעה לה המשטרה וגורמים אחרים נותנים קדימות  ומשכך כל האשמה שכזו, קטנה כגדולה, עלולה לחשוף את הנוגעים בדבר לכדי קריסת מערכות ממש, במקרה הטוב – לאובדן מקום עבודה ובמקרה הפחות טוב – לכדי התנהלות פלילית, כתבי אישום ועוד. הסכנה הגלומה בהאשמות הנוגעות בהטרדה מינית ידועות היטב לנוגעים בדבר ובעקר לאלה המתלוננים, אם ברמות העסקיות, ברמת יחסי עובד-מעביד, בארגונים, בפוליטיקה ואם בכל מסגרת אחרת בה יש בנמצא גברים ונשים, מה שהופך האשמה זו (לפעמים, אך בהחלט לא תמיד) לכדי כלי נשק של ממש באמצעותו מצליחים גורמים אינטרסנטים כאלה ואחרים "להפיל" גברים, לשנות תפקידים, לפגוע כלכלית ובאופן שכזה לקדם אינטרסים כלכליים, מסחריים או פוליטיים אחרים. יובהר כי בחלק מהמקרים התלונה מוצדקת ומשכך יש בנמצא מצבים רבים בהם נשים אכן נפגעות כתוצאה מהטרדה מינית, מה שבהחלט מחייב טיפול מצד המדינה. לגבי אותם מקרים, ההתייחסות המשפטית מתחייבת וההתמקדות המשפטית צריכה להיות ממוקדת בטיפול בחשוד, טיפול בו ובנפגעת וכן בהקטנת הנזק הנגרם כתוצאה מהמיוחס. יחד עם זאת, ברור וגלוי הוא כי יש בנמצא מקרים בהם זה העושה שימוש בהאשמות אלה אוחז לצערנו באינטרסים זרים, לטובת קידום פעולות לא תקינות, פגיעה לא ראויה בחפים מפשע ועוד. בהקשר זה ניתן לאתר מקרים רבים בהם נשים נדחקות לטובת הגשת תלונה, נשים היוזמות תלונה מטעמים כלכליים, נשים אשר במכוון פעלו לטובת קבלת טובת הנאה, נקמה וכו' - כל החלופות קיימות ולכן כל מקרה חייב להיבחן לגופו.

 

שלב מסירת הגרסה הראשונית מטעם החשוד הינו קריטי!

נכון להיום, המציאות מלמדת כי כל פנייה של מתלוננת כנגד גבר, אם אל מול המעסיק ואם אל מול המטרה, מתחילה מבחינתו ברע - מתחילה במעצר ו/או בשימוע ו/או באין ספור מהלכים במסגרתם מיוחסות לחשוד חשדות והאשמות ממינים ומסוגים שונים, ועתה על אותו גבר להוכיח את חפותו, להוכיח כי הוא לא הטריד וכי המיוחס לו כזב. נקודת ההתחלה מצד הנחקר בעייתית כאשר הוא מוצא עצמו אל מול מתלוננת אשר בחלק מהמקרים אוחזת בהודעת טקסט ו/או ראשית ראיה אשר בהישען עליה מבקשת היא לטעון להטרדה וזה, נשוי או לא, צריך להוכיח את חפותו וגרסתו כי לא הייתה הטרדה וכי אין בנמצא עילה למעצר.


בחלק מהמקרים יטען הגבר כי לא היו דברים מעולם, בחלק אחר של המקרים יכול הגבר לטעון לרומן "כשר" בינו לבין אותה מתלוננת ובחלק אחר של המקרים יכול הוא לטעון טענות אחרות מהם עולות עובדות שונות בתכלית מאל המיוחסות לו עתה. מה שבטוח זה שידו של הנחקר על התחתונה, ובדרך כלל האמפתיה היא לטובת האישה, חזקה עליה כי לא סתם התלוננה ועתה צריך הוא להוכיח כי אין ממש בטענה ובמקביל להתמודד עם המשפחה, עם רצון התקשורת לפרסם את הפרשה ועוד ועוד פרמטרים המפעילים על הנחקר לחץ של ממש.

 

כאן בדיוק משרדנו נכנס עבורך לתמונה...

משרדנו מורכב מעורכי דין ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים, רשויות וגופים חוקרים ממשלתיים אחרים. משרדנו מודע למורכבות האמורה, למצוקה האדירה אליה נכנס הגבר, למבול המתחים והלחצים המופעלים עליו ומשכך אנו יודעים, על סמך ניסיוננו הרב ובזמן אמת לנהל עבור החשוד את המשבר ולהימנע ממצב בו המשבר הוא זה שמנהל את הלקוח. משרדנו יודע כי ככל שיתאפשר לו להיכנס לתמונה יותר מהר כך ייטב מצבו של הנחקר, משכך משרדנו מפציר בנחקר לא לחכות - אם הישמע החשש מפני טענה שכזו, מפני תלונה שכזו, גם אם עדיין לא מומשה, עליו לפעול - על אותו גבר לפנות למשרדנו ללא דיחוי ואנו נפעל במיידי לטובת סיוע מתאים.

 

התקשר אלינו עתה, אל תחכה! 
אלי דורון, עו"ד 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

עבירות אלימות במשפחה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

למשרדנו צוות עורכי דין המתמחים בדין הפלילי עם התמחות בעבירות אלימות בתוך המשפחה אשר יידעו להגן עליך ולקבל במיידי טיפול בכל עניין או חשד ולהוביל לסגירה מהירה של התיק.

ייצוג קטין הנחשד בעבירה פלילית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

עו"ד המתמחה בדין הפלילי לקטינים מטעמנו ידע להבטיח כי הקטין יקבל את מלא הזכויות המגיעות לו ובכך להקטין באופן מרבי את הנזקים העלולים להתעורר וזאת בשאיפה להגיע למצב בו התיק הפלילי כנגד הקטין ייסגר ללא נזק.

ליווי משפטי בחקירה פלילית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

אל לך לחשוב כי זימון לחקירה פלילית זה עניין פשוט וכי אין צורך בהתערבות עורך דין. זימון עו"ד אינו אומר כי יש לך ממה לחשש, ההפך - משמעו כי אתה אדם נבון וכי אין בכוונתך ליפול למלכודת.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם