מאת: חברה שמלאי הבוטנים שלה נפגע עקב מלחמת לבנון - 2, תפוצה ע"י מס רכוש בסך של 220,000 ₪


בהחלטה שנתקבלה לאחרונה, הורתה ועדת ערר לרשויות מס רכוש לפצות חברה העוסקת בתחום הקטניות בלמעלה מ- 220,000 ₪, בגין נזקים שנגרמו למלאי הבוטנים שלה בזמן מלחמת לבנון השנייה, וזאת בשל היעדר יכולת החברה לבצע פעולות הכרחיות של אוורור והדברת מזיקים במלאי.

חברה, העוסקת בתחום ניקוי, מיון ושיווק תוצרת חקלאית וגרעינים שונים הגישה ערר נגד מס רכוש, לאחר שלטענתה, בעקבות פרוץ מלחמת לבנון השנייה והמצב הביטחוני ששרר באזור הצפון באותה התקופה, נבצר ממנה לבצע פעולות הדברה ואוורור הכרחיות, לצורך שמירה על מלאי הבוטנים המצוי בממגורות בגליל העליון. כתוצאה מכך, על פי הנטען בכתב הערר, נפגעה איכותם של 243 טון בוטנים שהיו אמורים להישלח לידיהם של לקוחות החברה ונגרמו לחברה הפסדים כבדים.

החברה, שיוצגה ע"י משרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי ושות', טענה כי מס רכוש העביר לחברה פיצוי בסכום של כ-19,000 ₪ בלבד, כאשר נזקיה של החברה בפועל בגין אבדן המלאי הגיעו לכדי מאות אלפי שקלים.
ועדת הערר קיבלה את עמדת החברה כי אכן נגרם נזק למלאי הבוטנים שאוחסן בממגורות החברה בגליל העליון במהלך ימי מלחמת לבנון השנייה, כתוצאה מאי ביצוע איוד של הבוטנים באמצעות חומר הדברה, בשל חוסר יכולתם של עובדי החברה להגיע לממגורה נוכח המצב הביטחוני ששרר באזור. ועדת הערר קבעה כי נזק מסוג זה נכנס בגדר "נזק מלחמה", כהגדרתו בסעיף 35 לחוק מס רכוש.

בסופו של יום, קיבלה ועדת הערר את טענות משרד עורכי הדין דורון טיקוצקי צדרבוים ובהתאם לבדיקת כמויות הבוטנים שניזוקו ומחירם, נכון לאותה תקופה, הגיעה ועדת הערר למסקנה כי על מס רכוש לפצות את החברה בסך של 222,613 ₪, בצירוף ריבית והצמדה ממועד הגשת הערר, בצירוף הוצאות משפט בסך של 25,000 ₪.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

החלפת פוליסת ביטוח - השפעות והשלכות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

קושי מרכזי לממש את פוליסת אובדן כושר נובע מהחלפת פוליסת הביטוח בין חברות ביטוח שונות, בהמלצת סוכן ביטוח, עליו המבוטח, לעתים קרובות, סומך ומסתמך - קראו כאן בהרבה בנושא.

אובדן כושר עבודה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); גיל מור, עו"ד

במשרדנו מחלקת דיני ביטוח ונזיקין גדולה בה מועסקים עו"ד אשר להם גם הכשרת וותק של שנים כסוכני ביטוח - אנו נדע ללוות אותך בין האותיות הקטנות של הפוליסה ועד קבלת הגימלה שמגיעה לך.

מוסך יפצה לקוחה בגין נזק גוף שנגרם בעת טיפול ברכבה

מאת: אלי דורון, עו"ד; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

תובעת קיבלה פיצוי בסך 525,000 ₪ בגין נזקי גוף שנגרמו לה בעת ביקורה במוסך בעיר בדרום הארץ שהפר את חובת האחריות כלפיה כמי שביקרה בשטחו וכי הוא התרשל עת לא שמר על כללי הבטיחות במקום.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם