מאת: אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון )


מחלוקת קשה הוכרעה בימים אלו בבית המשפט השלום בחיפה בין הצדדים, בעלי הדין, בשאלת סיווגו של משקה הידוע בשם Riga Black Balzam. לגישתה של הנתבעת, רשות המיסים, משקה ה-Balzam שיובא ע"י התובע לישראל הנו משקה אלכוהולי פר אקסלנס אשר יש לסווגו תחת פרט המכס הרלוונטי למשקאות אלכוהוליים דומים ואגב כך חייב היה בתשלום מס קניה בשיעור 75%, אלא שהתובע, אליבא ד' נתבעת, כדי להקטין במידה ניכרת את שיעור המס דנן, שינה ללא הצדקה נורמטיבית את סיווג המשקה למשקה מסוג SWEDISH BITTER" או דומיו שהנו תוסף מזון המבוסס על תמציות צמחים", סיווג שפועלו היוצא הנו שיעור מס קניה מופחת של 20%.

ביהמ"ש השלום אגב בחינת כליות ולב של המשקה, החל מאפיונו הכללי, דרך טיבו ומהותו וכלה בדיון מעמיק בעניין אופן צריכתו וקהל יעדו, ואף לאחר שבחן את הסוגיה בכפוף לתכלית המשפטית המוגשמת בהטלת שיעורי מס קניה גבוהים על משקאות משכרים למזעור הנזקים השונים הנגרמים למשק ולחברה כתוצאה מצריכת אלכוהול, קיבל את טענות התובע במלואן וקבע כי משקה ה-Balzam הנו משקה מסוג SWEDISH BITTER על בסיס תמציות צמחים שונים המשמשים את צרכניו, ברובם המכריע של המקרים, כתוסף מזון למשקאות מסוגים שונים, וזאת בראש ובראשונה נוכח סגולותיו הרפואיות ויכולתו המוכחת בטיפול בבעיות בריאותיות ובכלל אלה קשיי עיכול, סוכרים בדם, הפרעות שומנים בדם דלקות כבד וכיו"ב.


לאור האמור לעיל, הורה ביה"ש לנתבעת לקבל את עמדת משרד עוה"ד דורון טיקוצקי ולהשיב לתובע את מלוא המס אשר שילם ביתר בעקבות סיווג משקה ה-Balzam על ידי הנתבעת כמשקה אלכהולי פר אקסלנס, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק. כמו כן הורה ביהמ"ש לנתבעת בתשלום הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד לתובע.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

תביעת מפיץ בלעדי כנגד הספק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח המתמחים בדיני זיכיונות ומורגל בליווי מזכים ומזוכים בעריכת הסכמי זיכיון, הסכמי הפצה ועוד וכן בטיפול במחלוקות ובמשברים בתחום - לחצו כאן לפרטים.

לקוח לא עומד באשראי לספקים - דרכי פעולה והתמודדות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); קובי בייארסקי, עו"ד

משרדנו מתמחה בנקיטת פעולות יעילות ומהירות כנגד חייבים ובפעולה בשורה של מישורים במקביל אשר תביא את הלקוח למצב בו עליו לשלם את חובו, גם אם לא היו לו תכניות לעשות כן.

הגנה משפטית לרו"ח ויועצי מס

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

אנו מטפלים בתביעות כנגד רואי חשבון ויועצי מס, מטפלים בתלונות לוועדות אתיקה כנגד רואי חשבון ו/או יועצי מס ומגנים על מייצגים רבים וזאת במגוון רחב של תחומים, אתיים, אזרחים ופליליים.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם