מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


ייעוץ מס וליווי משפטי-חשבונאי לעולים חדשים ותושבים חוזרים המבקשים להגיש דו"חות ו/או להסדיר מצבם,
אל מול רשויות מס הכנסה בישראל בסיוע עו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס


למדינת ישראל עולים בני אדם רבים ממגוון רחב של מדינות, אם מאירופה, אם מארה"ב ואם ממדינות או יבשות אחרות - חלקם מעולם לא היו בישראל וחלקם האחר היו באין ספור ביקורים בארץ, בטרם עלו פורמאלית לישראל. לחלקם עסקים בחו"ל ולחלקם הכנסות או פעילות אחרת, אם בישראל ואם מחוצה לה.

חלק ניכר מאותם עולים, ניסו במשך שנים לעכב את העלייה, לפעמים הם העדיפו כי משפחתם תעלה ארצה לפניהם והם על פני שנים נשארו בחו"ל ובמהלך כל אותה תקופה הגיעו לישראל לביקורים בלבד. באותה מידה, יש בנמצא עולים להם נותרה פעילות ענפה ו/או נכסים רבים בחו"ל ויש בנמצא כאלה העולים לישראל בעודם אוחזים במניות, חשבונות בנק ועסקים בחו"ל ואשר בגינם נדרשת, או לאו, פעולת דיווח אם בישראל ואם מחוץ לישראל. לאותם עולים, לא אחת, בעיות קליטה בישראל אותם יש להסדיר ולנטרל - חלק מאותם עולים מתקשים להעביר כספים מחשבונות בנק בחו"ל לחשבון בישראל ו/או חוששים הם לעשות כן ו/או נתקלים בבעיות, אם אל מול רשויות המס ואם אל מול המערכת הבנקאית בחו"ל המסרבת להמשיך ולהחזיק עבורם את הנכסים בחו"ל. לפעמים אנו נתקלים במצבים בהם בנקים או גופים זרים המחזיקים נכסים או כספים עבור העולה, מודיעים על כוונה לדווח בישראל, או למדינה ממנה עלה האדם, על הנכסים המוחזקים על ידם בחו"ל, עבור אותו עולה; לפעמים נתקלים אנו במצבים מורכבים יותר בהם העולה מחזיק נכסים בחו"ל תחת שם ילדיו ו/או בני משפחה אחרים, חלקם ישראלי, מה שלכאורה מכניס את אותם בני משפחה ישראלים לחובה בדיווח בישראל ולמורכבות העומדת בצידה.

 

לטובת אלה ובמטרה להביא לידי הסדרה תקינה ולשם מניעת בעיות בעתיד, יש בנמצא אפשרות להתנהל מול רשות המס בישראל, לחשוף את הנכסים הנמצאים בחו"ל ו/או את הכספים ו/או את העסקים שבחו"ל ולהביא לידי הסדרה כוללת אשר תנטרל כל בעיה. כך יוצא שיש בנמצא אפשרות ליזום הגשת דו"חות לרשויות המס בישראל, בשם העולה, הכוללים את כל הנכסים של הלקוח ובהמשך הדרך ליזום הליך שומתי מול רשויות המס לטובת גיבוש הסכם במסגרתו יוגדרו כלל נכסי העולה, חבויות המס ועוד. התנהלות תקינה וחכמה תנטרל, ככל שנדרש, חשיפות פליליות של בני משפחה הקשורים לעולה. כמו כן, התנהלות נכונה תנטרל בעיות צפויות לעולה מול המערכת הבנקאית הישראלית ועוד.
 

כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?

משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי מס הכנסה, מתמחה בדיני מס ובליווי עולים חדשים להם נכסים ו/או הכנסות ו/או פעילות בחו"ל או בישראל. משרדנו יידע לבנות עבור העולה אסטרטגיה חוקית ושקופה אשר תבטיח התנהלות תקינה בישראל. אנו מורגלים לעבוד מול רשות המס בשמם של עולים ולקדם עבורם המתחייב לשם הבטחת שקיפות, חוקיות ונטרול של חשיפות. אנו מודעים לרגישות הקיימת בחלק מהמקרים אל מול מדינת המקור וגם מרכיבים אלה נלקחים על ידנו בחשבון - הכל לטובת הבטחת התנהלות חוקית ושקופה.

התקשר אלינו עתה ואנו נקדם המתחייב עבורך!
עו"ד אלי דורון 054-4251054    

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מכירת נכס ברומניה על ידי תושב ישראל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

ייחודה של סיטואציה זו נעוץ בכך שלכאורה חלות על עסקת המכירה שתי מערכות מס המסווגות את תשלום המס באופן שונה, וכן בכך שלעתים מדובר בנכסים שהולאמו על ידי הממשלה הרומנית בעבר והושבו לבעליהם לאחר התדיינויות משפטיות.

אמנת מס חריגה בטיבה לרוכשי נדלן ביוון

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

סעיף 13 לאמנה בין ישראל ליוון מקים כלל חריג אשר יש בו יתרונות משמעותיים עבור ישראלי העוסק ברווחי הון - קראו כאן בהרחבה בנושא.

חובת הדיווח על אזרח ארה"ב הגר בישראל

מאת: ראניה עלימי, עו"ד (רו"ח)

אדם המחזיק באזרחות אמריקאית (או גרין קארד) ומנהל את שגרת חייו בישראל, מחויב להגיש דוחות מס אמריקאים והצהרות לרשות המס בארצות הברית - קראו כאן בהרחבה בנושא.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם