מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


ייעוץ מס וליווי משפטי-חשבונאי לעולים חדשים ותושבים חוזרים המבקשים להגיש דו"חות ו/או להסדיר מצבם,
אל מול רשויות מס הכנסה בישראל בסיוע עו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס

למדינת ישראל עולים בני אדם רבים ממגוון רחב של מדינות, אם מאירופה, אם מארה"ב ואם ממדינות או יבשות אחרות - חלקם מעולם לא היו בישראל וחלקם האחר היו באין ספור ביקורים בארץ, בטרם עלו פורמאלית לישראל. לחלקם עסקים בחו"ל ולחלקם הכנסות או פעילות אחרת, אם בישראל ואם מחוצה לה. חלק ניכר מאותם עולים, ניסו במשך שנים לעכב את העלייה, לפעמים הם העדיפו כי משפחתם תעלה ארצה לפניהם והם על פני שנים נשארו בחו"ל ובמהלך כל אותה תקופה הגיעו לישראל לביקורים בלבד. באותה מידה, יש בנמצא עולים להם נותרה פעילות ענפה ו/או נכסים רבים בחו"ל ויש בנמצא כאלה העולים לישראל בעודם אוחזים במניות, חשבונות בנק ועסקים בחו"ל ואשר בגינם נדרשת, או לאו, פעולת דיווח אם בישראל ואם מחוץ לישראל.

 

לאותם עולים, לא אחת, בעיות קליטה בישראל אותם יש להסדיר ולנטרל - חלק מאותם עולים מתקשים להעביר כספים מחשבונות בנק בחו"ל לחשבון בישראל ו/או חוששים הם לעשות כן ו/או נתקלים בבעיות, אם אל מול רשויות המס ואם אל מול המערכת הבנקאית בחו"ל המסרבת להמשיך ולהחזיק עבורם את הנכסים בחו"ל. לפעמים אנו נתקלים במצבים בהם בנקים או גופים זרים המחזיקים נכסים או כספים עבור העולה, מודיעים על כוונה לדווח בישראל, או למדינה ממנה עלה האדם, על הנכסים המוחזקים על ידם בחו"ל, עבור אותו עולה; לפעמים נתקלים אנו במצבים מורכבים יותר בהם העולה מחזיק נכסים בחו"ל תחת שם ילדיו ו/או בני משפחה אחרים, חלקם ישראלי, מה שלכאורה מכניס את אותם בני משפחה ישראלים לחובה בדיווח בישראל ולמורכבות העומדת בצידה. לטובת אלה ובמטרה להביא לידי הסדרה תקינה ולשם מניעת בעיות בעתיד, ישנה אפשרות להתנהל מול רשות המס בישראל, לחשוף את הנכסים הנמצאים בחו"ל ו/או את הכספים ו/או את העסקים שבחו"ל ולהביא לידי הסדרה כוללת אשר תנטרל כל בעיה. כך יוצא שיש בנמצא אפשרות ליזום הגשת דו"חות לרשויות המס בישראל, בשם העולה, הכוללים את כל הנכסים של הלקוח ובהמשך הדרך ליזום הליך שומתי מול רשויות המס לטובת גיבוש הסכם במסגרתו יוגדרו כלל נכסי העולה, חבויות המס ועוד. התנהלות תקינה וחכמה תנטרל, ככל שנדרש, חשיפות פליליות של בני משפחה הקשורים לעולה. כמו כן, התנהלות נכונה תנטרל בעיות צפויות לעולה מול המערכת הבנקאית ועוד.
 

כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?

משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי מס הכנסה, מתמחה בדיני מס ובליווי עולים חדשים להם נכסים ו/או הכנסות ו/או פעילות בחו"ל או בישראל. משרדנו יידע לבנות עבור העולה אסטרטגיה חוקית ושקופה אשר תבטיח התנהלות תקינה בישראל. אנו מורגלים לעבוד מול רשות המס בשמם של עולים ולקדם עבורם המתחייב לשם הבטחת שקיפות, חוקיות ונטרול של חשיפות. אנו מודעים לרגישות הקיימת בחלק מהמקרים אל מול מדינת המקור וגם מרכיבים אלה נלקחים על ידנו בחשבון - הכל לטובת הבטחת התנהלות חוקית ושקופה.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

יעוץ משפטי לבעלי מניות בחברה זרה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ משפטי מיוחד עבור ישראלים להם מניות בחברות זרות ברחבי העולם יחד עם בעלי מניות זרים - אנו מלווים יזמים ומיזמים רבים, לחצו כאן לפרטים.

העברת כסף מחו"ל והטבות מס לעולה חדש

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות המס אשר בקיאים בנהלי רשויות המס לקבלת הטבות מס עבור עולים חדשים ויודע ללוות את הלקוח באופן המהיר, הבטוח והדיסקרטי עבורו לקבלת מלוא זכויותיו מאת המדינה בתחום המס כעולה חדש.

אמנת המס ישראל-אוסטרליה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפטן

החל מיום 1.1.2020 תכנס לתוקף האמנה החדשה שנחתמה בין ממשלת ישראל לבין ממשלת אוסטרליה בדבר מניעת מסי כפל ומניעת התחמקות והשתמטות ממס - להלן הנקודות העיקריות במסגרת האמנה החדשה.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם