מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


ייעוץ מס וליווי משפטי-חשבונאי לעולים חדשים ותושבים חוזרים המבקשים להגיש דו"חות ו/או להסדיר מצבם,
אל מול רשויות מס הכנסה בישראל בסיוע עו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס


למדינת ישראל עולים בני אדם רבים ממגוון רחב של מדינות, אם מאירופה, אם מארה"ב ואם ממדינות או יבשות אחרות - חלקם מעולם לא היו בישראל וחלקם האחר היו באין ספור ביקורים בארץ, בטרם עלו פורמאלית לישראל. לחלקם עסקים בחו"ל ולחלקם הכנסות או פעילות אחרת, אם בישראל ואם מחוצה לה.

חלק ניכר מאותם עולים, ניסו במשך שנים לעכב את העלייה, לפעמים הם העדיפו כי משפחתם תעלה ארצה לפניהם והם על פני שנים נשארו בחו"ל ובמהלך כל אותה תקופה הגיעו לישראל לביקורים בלבד. באותה מידה, יש בנמצא עולים להם נותרה פעילות ענפה ו/או נכסים רבים בחו"ל ויש בנמצא כאלה העולים לישראל בעודם אוחזים במניות, חשבונות בנק ועסקים בחו"ל ואשר בגינם נדרשת, או לאו, פעולת דיווח אם בישראל ואם מחוץ לישראל. לאותם עולים, לא אחת, בעיות קליטה בישראל אותם יש להסדיר ולנטרל - חלק מאותם עולים מתקשים להעביר כספים מחשבונות בנק בחו"ל לחשבון בישראל ו/או חוששים הם לעשות כן ו/או נתקלים בבעיות, אם אל מול רשויות המס ואם אל מול המערכת הבנקאית בחו"ל המסרבת להמשיך ולהחזיק עבורם את הנכסים בחו"ל. לפעמים אנו נתקלים במצבים בהם בנקים או גופים זרים המחזיקים נכסים או כספים עבור העולה, מודיעים על כוונה לדווח בישראל, או למדינה ממנה עלה האדם, על הנכסים המוחזקים על ידם בחו"ל, עבור אותו עולה; לפעמים נתקלים אנו במצבים מורכבים יותר בהם העולה מחזיק נכסים בחו"ל תחת שם ילדיו ו/או בני משפחה אחרים, חלקם ישראלי, מה שלכאורה מכניס את אותם בני משפחה ישראלים לחובה בדיווח בישראל ולמורכבות העומדת בצידה.

 

לטובת אלה ובמטרה להביא לידי הסדרה תקינה ולשם מניעת בעיות בעתיד, יש בנמצא אפשרות להתנהל מול רשות המס בישראל, לחשוף את הנכסים הנמצאים בחו"ל ו/או את הכספים ו/או את העסקים שבחו"ל ולהביא לידי הסדרה כוללת אשר תנטרל כל בעיה. כך יוצא שיש בנמצא אפשרות ליזום הגשת דו"חות לרשויות המס בישראל, בשם העולה, הכוללים את כל הנכסים של הלקוח ובהמשך הדרך ליזום הליך שומתי מול רשויות המס לטובת גיבוש הסכם במסגרתו יוגדרו כלל נכסי העולה, חבויות המס ועוד. התנהלות תקינה וחכמה תנטרל, ככל שנדרש, חשיפות פליליות של בני משפחה הקשורים לעולה. כמו כן, התנהלות נכונה תנטרל בעיות צפויות לעולה מול המערכת הבנקאית הישראלית ועוד.
 

כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?

משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי מס הכנסה, מתמחה בדיני מס ובליווי עולים חדשים להם נכסים ו/או הכנסות ו/או פעילות בחו"ל או בישראל. משרדנו יידע לבנות עבור העולה אסטרטגיה חוקית ושקופה אשר תבטיח התנהלות תקינה בישראל. אנו מורגלים לעבוד מול רשות המס בשמם של עולים ולקדם עבורם המתחייב לשם הבטחת שקיפות, חוקיות ונטרול של חשיפות. אנו מודעים לרגישות הקיימת בחלק מהמקרים אל מול מדינת המקור וגם מרכיבים אלה נלקחים על ידנו בחשבון - הכל לטובת הבטחת התנהלות חוקית ושקופה.

התקשר אלינו עתה ואנו נקדם המתחייב עבורך!
עו"ד אלי דורון 054-4251054    

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מיסוי פעילות במסחר אלקטרוני

מאת: ראניה עלימי, עו"ד (רו"ח)

תופעת המסחר האלקטרוני הבינלאומי (E-commerce), תופסת תאוצה רבה בעולם - בתחום זה ישנן הקלות מס מסוימות שעל כל עוסק בנושא להכיר, לחצו כאן לפרטים.

הכשרת הכנסה של ישראלי החי ומרוויח בחו"ל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בייצוג ישראלים אשר העתיקו את מרכז חייהם לחו"ל, הרוויחו כסף רב, נמנעו מלדווח על הרווחים או לשלם מס ועתה מבקשים הם להכשיר את הונם - פרטים כאן.

צבירת רווח בחברה זרה המנוהלת מישראל בחשבון בנק בחו"ל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

יש לקחת בחשבון כי חברה זרה המתנהלת מישראל חייבת במס חברות ישראלי מלא ובנוסף יש בנמצא סבירות כי אותה חברה תוגדר כחברת משלח יד זרה - הניזונה מהכנסות משירותים בלבד ומשכך, לאור חקיקה אנטי תכנונית, רואים בה כחברה אשר כל רווחיה צריכים להיות ממוסים כדיבידנד וזאת בנוסף על המס חברות.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם