חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

תובענות ייצוגיות

אמצעי משפטי להתמודדות עם העוולות הקטנות של חיי היום-יום

לא פעם, אתם ודאי מוצאים עצמכם מתוסכלים כתוצאה מעוולות קטנות שמלוות אותנו בחיי היום-יום:

  • חברת הסלולר חייבה אתכם בעוד 10 שקלים שלא הייתם צריכים להיות מחויבים בהם;
  • הנחה של 5 שקלים שהופיעה על השלט בחנות הסופרמרקט לא ירדה בקופה;
  • המפעל שליד הבית שלכם שוב פלט ענן שחור של זיהום אויר בגלל תקלה בתהליך הייצור;
  • הטיסה שלכם התעכבה ב-8 שעות ואף אחד לא הציע לכם שום פיצוי;
  • קניתם חבילה של חיתולים חדשים וגיליתם שהיא פגומה;

כל אחד מאיתנו נתקל באירועים מהסוג הזה ועוד רבים אחרים, אך למי מאיתנו יש את הזמן ואת המרץ להילחם על עוד עשרה שקלים או על עוד עוגמת נפש קטנה שנגרמה לנו - בסוף אנחנו מעדיפים "לבלוע את הצפרדע" ולהמשיך בחיינו.

אם גם אתם מרגישים כך, אתם כנראה לא לבד. לא פעם התנהלותם של עסקים גדולים או של רשויות ציבוריות הגורמת נזק "קטן" לאזרח הקטן מצטברת לכדי נזק עצום לציבור כולו - טעות במחשב שגרמה לחיוב יתר של 50 ₪ ללקוח הקטן גרמה לחיוב יתר של 50 מיליון ₪ למיליון הלקוחות של החברה. אם נגרמה לכם עוגמת נפש "קטנה" כתוצאה מזה שחיכיתם 20 דקות על הקו עד שקיבלתם מענה בהחלט ייתכן שהיו עוד מיליון איש שחיכו על הקו כמוכם וביחד חיכיתם למעלה מ-300,000 שעות.

תביעה ייצוגית על פי החוק

בשנת 2006 נחקק במדינת ישראל חוק תובענות ייצוגיות המאפשר התמודדות עם כל אותן עוולות קטנות, כאשר הן נגרמות לציבור רחב של אנשים. החוק מאפשר לאדם אחד שנפגע להגיש לבדו תביעה בשם כל האנשים אשר נפגעו באותו האופן ולתבוע בשם כל הקבוצה פיצוי על הנזק אשר נגרם לכל חברי הקבוצה יחד.

תובע ייצוגי המביא בפני בית המשפט עניין מוצדק המהווה עילה לתביעה ייצוגית זכאי לקבלת גמול הולם הנפסק על ידי בית המשפט על המאמצים שאותם הוא משקיע עבור הקבוצה. גמול זה עשוי להגיע לעיתים לעשרות ואף למאות אלפי שקלים והוא תלוי במידת החשיבות של העניין שהובא בפני בית המשפט ועל היקף המאמצים שהושקעו על ידי התובע הייצוגי.  

כיצד אנחנו יכולים לסייע בעניין?

למשרדנו, המונה למעלה מ-70 עורכי דין ומשפטנים, ניסיון עשיר בייצוג תובעים ייצוגיים וכן ייצוג נתבעים בתביעות ייצוגיות. הטיפול בהליך התובענה הייצוגית דורש התמודדות עם הגופים החזקים במשק ומחייב מקצועיות וידע משפטי נרחב. משרדנו רשם בעבר הצלחות מרשימות הן בייצוג צרכנים והן בייצוג עסקים שנגדם הוגשו תביעות ייצוגיות וניסיוננו זה מאפשר לנו להוביל את הליך התביעה הייצוגית במקצועיות ובנחישות.

חשוב לציין, שבהתאם להוראות החוק, הייצוג המשפטי בהליכי תביעה ייצוגית נעשה על ידי עורך הדין ללא תשלום והתשלום היחיד שאותו זכאי לקבל עורך הדין נקבע על ידי בית המשפט במקרה של הצלחת ההליך.


פנה אלינו עתה ונקדם במיידי פגישה בעניינך!
       עו"ד אלי דורון: 054-4251054  

שירותי המשרד

© כל הזכויות שמורות למשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס